تصاویری عجیب از رفتار انتخاباتی مردم اتیوپی | رویداد24
تاریخ انتشار: ۱۲:۱۸ - ۳۱ خرداد ۱۴۰۰
امروز دوشنبه ۲۱ ژوئن انتخابات جمهوری اتیوپی در حال برگزاری است. شهروندان این کشور که در شرایط بحرانی اقتصادی بسر می‌برند در انتظار برگزاری انتخاباتی صلح‌آمیز دست به دعا شدند. ب

تصاویری عجیب از رفتار انتخاباتی مردم اتیوپیکشیشان ارتدکس اتیوپیایی در جشن سالانه میکائیل مقدس در مرکز استان تیگرای در اتیوپی

رویداد۲۴ به گزارش الجزیره اولین انتخابات پارلمانی در کشور اتیوپی صبح روز دوشنبه ۲۱ ژوئن ۲۰۲۱ آغاز شد. گفته می‌شود این اولین انتخابات پارلمانی اتیوپی از زمان روی کار آمدن نخست وزیر کشور آبی احمد است. همزمان با برگزاری ششمین انتخابات سراسری از زمان تصویب قانون اساسی ملی اتیوپی در سال ۱۹۹۴ است.

از سوی دیگر برخی احزاب مخالف این انتخابات را تحریم کرده‌اند. علاوه بر این انتخابات در برخی مناطق از جمله در منطقه تیگرای که سال گذشته صحنه نبرد خونین شورشیان با نیرو‌های دولتی بود، فعلا برگزار نمی‌گردد.

انتخابات سراسری اتیوپی تاکنون دو مرتبه یکبار به دلیل شیوع کرونا و بار دوم جهت دادن فرصت بیشتر به کمیته انتخابات به تعویق افتاد، اما احمد از واجدان شرایط خواست در "روز تاریخی ۲۱ ژوئن" حضور گسترده داشته باشند. پیشتر دبیرکل سازمان ملل از مقامات و رهبران اتیوپی خواست، آزادی در انتخابات را فراهم کنند.

همزمان با برگزاری انتخابات مردم اتیوپی برای صلح‌آمیز برگزار شدن این انتخابات دست به دعا شدند. اتیوپیایی‌ها از میکائیل مقدس کمک خواستند. مریدان عصا به دست در کلیسای میکائیل مقدس نماز خواندند و با صلیب‌های فلزی و پرچم برافراشته اتیوپی اقامه کردند.

آنان معتقدند که این رای‌گیری برای اتیوپی حیاتی است. نخست وزیر ابی احمد که در سال ۲۰۱۸ پس از تظاهرات مردمی علیه دولت مخلوع به قدرت رسید، قول داد که رقابتی‌ترین انتخابات اتیوپی را برگزار کند. اما بسیاری از رأی دهندگان به دلیل ناآرامی و مشکلات لجستیکی تا کنون موفق به شرکت در انتخابات نشده‌اند. منطقه تیگرای در شمال اتیوپی و در همسایگی آمهارا، هیچ انتخاباتی ندارد. در تصاویر روز عکس‌های جالب و دیدنی از رفتار انتخاباتی مردم اتیوپی را ببینید.

تصاویری عجیب از رفتار انتخاباتی مردم اتیوپی
کشیدن صلیب بر پیشانی کودک ارتدکس اتیوپیایی در جشن مذهبی میکائیل مقدس
تصاویری عجیب از رفتار انتخاباتی مردم اتیوپی
مریدان ارتدکس اتیوپیایی در حال سرود خواندن در جشن مذهبی میکائیل مقدس
تصاویری عجیب از رفتار انتخاباتی مردم اتیوپی
" این روز بزرگی برای ماست ... ما دعا می‌کنیم که میکائیل مقدس صلح را برای ما به ارمغان بیاورد ... و ما را شر نجات دهد."
تصاویری عجیب از رفتار انتخاباتی مردم اتیوپی
گردهمایی مریدان ارتدکس در کلیسایی در یکی از شهرهای اتیوپی
تصاویری عجیب از رفتار انتخاباتی مردم اتیوپی
دختر ارتدککس اتیوپیایی در حال دریافت لوبیا در جشن سالگرد میکائیل مقدس
تصاویری عجیب از رفتار انتخاباتی مردم اتیوپی
مریدان اتیوپیایی در جشن سالانه میکائیل مقدس در آستانه انتخابات پارلمانی
تصاویری عجیب از رفتار انتخاباتی مردم اتیوپی
مریدان ارتدکس اتیوپیایی در حال دعا کردن برای برگزاری انتخاباتی صلح‌آمیز در کلیسایی در شهر بحیردر

منبع: ALJAZEERA

خبر های مرتبط
نظرات شما
نام:
ایمیل:
* نظر: