تاریخ انتشار: ۱۰:۳۳ - ۰۱ مرداد ۱۴۰۰
تعداد نظرات: ۱ نظر
سازمان هواشناسی کشور هشدار داد: ادامه فعالیت سامانه موسمی همراه با رشد ابرهای همرفتی به‌ویژه در روز شنبه (دوم مردادماه)، احتمال جاری شدن روان‌آب در مسیل‌ها و بالا آمدن ناگهانی سطح آب رودخانه‌ها را در پی خواهد داشت.

اخبار هواشناسی

رویداد۲۴ تداوم فعالیت سامانه موسمی منجر به وقوع سیل در استان‌های مختلف خواهد شد. سازمان هواشناسی احتمال داد سیل در برخی استان‌ها رخ خواهد داد. احتمال وقوع سیل مربوط به روز شنبه هفته آینده است. البته احتمال وقوع سیل روز یکشنبه هفته آینده به پایان می‌رسد. وقوع سیل بر اثر بالا آمدن آب رودخانه‌ها خواهد بود.

سازمان هواشناسی اعلام کرده است که این سامانه که از روز شنبه آغاز می‌شود و در روز یکشنبه (وم مردادماه) ‌پایان می‌پذیرد، با رگبار باران و رعدوبرق، وزش باد شدید، خیزش گردوخاک و در مناطق مستعد بارش تگرگ همراه خواهد بود و منطقه اثر آن در روز نخست، استان‌های فارس، شمال هرمزگان، جنوب کرمان و شمال آذربایجان شرقی است.

  این سامانه در روز یکشنبه در استان‌های هرمزگان، نیمه جنوبی فارس، جنوب سیستان و بلوچستان و جنوب کرمان تداوم خواهد یافت و احتمال جاری شدن روان‌آب در مسیل‌ها، احتمال برخورد صاعقه، احتمال بالا آمدن ناگهانی سطح آب رودخانه‌ها، احتمال خسارت به سازه‌های موقت و محصولات کشاورزی، خیزش گردوخاک و کاهش کیفیت هوا از جمله مخاطرات آن خواهد بود.


  بیشتربخوانید: هوای تهران گرم‌تر می‌شود


  کارشناسان سازمان هواشناسی توصیه کردند: افراد احتیاط را در زمان توقف در حاشیه رودخانه‌ها و مسیل‌ها، در چرای دام در مسیل‌ها و مناطق مرتفع، در فعالیت‌های کوهنوردی و تقویت سازه‌های موقتی و تابلوهای تبلیغاتی و همچنین در عبور از مجاورت سازه‌های نیمه کاره در دستور کار خود قرار دهند.

  همچنین سامانه دوم بارشی از روز شنبه در گیلان و غرب مازندران آغاز خواهد شد که با بارندگی (گاهی رگباری و شدید)، رعد و برق و وزش باد همراه خواهد بود.

  بر اثر فعالیت این سامانه بارشی نیز آبگرفتگی معابر، بالا آمدن ناگهانی سطح آب رودخانه‌ها، جاری شدن روان‌آب در مسیل‌ها و برخورد صاعقه در دامنه و ارتفاعات احتمال می‌رود.

  توصیه شده تا افراد در تردد و استقرار و اتراق در حاشیه رودخانه‌ها و همچنین صعود به ارتفاعات احتیاط کنند.

  منبع: ایرنا
  خبر های مرتبط
  نظرات بینندگان
  انتشار یافته: ۱
  احمد
  |
  Australia
  |
  ۱۰:۵۶ - ۱۴۰۰/۰۵/۰۱
  0
  0
  کلیه پیش بینی های اداره کل هواشناسی یهود زده کذب محض و ملغی الأَثَر است.... بارندگی ها با شدت و قدرت در استان خوزستان آغاز شده است.... سریعا به مردم هشدار بدهید....
  نظرات شما
  نام:
  ایمیل:
  * نظر: