تاریخ انتشار: ۱۷:۲۴ - ۰۸ مرداد ۱۴۰۰
تعداد نظرات: ۱ نظر
متین ستوده بازیگر مطرح سینما و تلویزیون است. متین ستوده متولد ۲۲ اردیبهشت ۱۳۶۴ است. متین ستوده با علی زندی ازدواج کرده است. متین ستوده در رشته مدیریت بازرگانی تحصیل کرده است. متین ستوده در کلاس‌های بازیگری امین تارخ نیز شرکت کرده است.

متین ستوده

رویداد۲۴  متین ستوده  در اینستاگرام نوشت: فصل جدید زندگی من. نه بهتر بگویم حالا ما شده ایم. پس فصل جدید زندگی من و تو، که تعبیر ما شدن دارد، تعبیر تکامل کنار هم.

ستوده ادامه داد: و چه خوب که بهار است شروع ما شدن. چرا که من زاده‌ی بهارم و تولد عشقمان هم در همین فصل زیبای شکوفه ها. عاشقی در بهار بوی بهشت میدهد.
حلقه متین ستوده
بیوگرافی متین ستوده

متین ستوده متولد ۲۲ اردیبهشت ۱۳۶۴ در تهران، بازیگر سینما و تلویزیون است. دانشجوی انصرافی رشته مدیریت بازرگانی می‌باشد که اولین بار با حمایت پدر جلوی دوربین رفت و با سریال لیسانسه‌ها در ۳۱ سالگی به شهرت رسید. ایشان قدبلندترین بازیگر زن ایرانی می‌باشد که اغلب نگران نداشتن پارتنر هم قد می‌باشد.

پدرش سید حسین ستوده از کارمندان بازنشسته صدا و سیما و مادرش هم معلم بازنشسته می‌باشد، یک برادر بزرگتر بنام مانی و یک خواهر بزرگتر بنام مریم دارد. اصالتا اهل خرم آباده و از قوم لر می‌باشد و می‌گوید برعکس اسمش، خیلی شیطون، شلوغ و حاضر جواب است.

زندگی خصوصی متین ستوده

متین ستوده فرزند سیدحسین ستوده، هنرپیشه سینما و تلویزیون متولد ۲۲ اردیبهشت ۱۳۶۴ اسـت. متین ستوده لیسانس مدیریت بازرگانی دارد. سیدحسین پدر متین کـه متولد ۱۳۲۷ در محله پشت بازار خرم آباد و کارمند صدا و سیما اسـت مادر متین نیز معلم دبستان بود کـه پس از ۳۵ سال خدمت بازنشست شد. متین ستوده در زمان خردسالی دو بار تجربه بازیگری رابه خاطر حضور پدرش در صدا و سیما بـه دست آورد؛ یکبار بـه سن ۱۰ سالگی در نقش نوه مرحوم حمیده خیرآبادی در سریال «این خانه دور اسـت» و بار دیگر در نقش نوه مرحوم هادی اسلامی در سریال «بازنشستگی» البته پس از این دو نقش، پدرش با بازی کردن او بدلیل عقب افتادن از درس تا مدتی مخالفت کرد. متین ستوده دوران جوانی در کلاس‌های بازیگری امین تارخ نیز شرکت و فعالیت حرفه‌ای خودرا با حضور در همین کلاس‌های بازیگر شروع کرده اسـت.

کلاس بازیگری متین ستوده

بعد از پایان نصفه و نیمه تحصیلات دانشگاهی وارد کارگاه بازیگری امین تارخ شد، اما دیگر رانت پدر بود، چون او و هم نسلانش دیگر بازنشسته شده بودند. خودش می‌گوید بعد از شروع دوباره، از هیچ حمایت و واسطه‌ای بدلی عوض شدن تمام عوامل و رفقای پدرم بهره نبردم و تنها سرمایه هایم خدا و تلاش خودم بود

سال ۱۳۸۸ که ۲۴ ساله شد با «سریال عملیات ۱۲۵» به تلویزیون بازگشت و با فیلم «خانه دیگری» در سال ۹۴ وارد پرده سینما شد. با سریال «یادآوری» در سال ۱۳۹۲ که از آن بعنوان نقطه عطف زندگی هنری اش یاد می‌کند شناخته شد

اولین بازی متین ستوده

اولین بار سال ۱۳۷۱ در ۷ سالگی از طریق پدرش در سریال «بازنشستگی» جلوی دوربین رفت سپس سال ۱۳۷۴ هم در سریال «این خانه دور نیست» حضور داشت. بعد از این دو تجربه، پدرش بخاطر عقب افتادن درس با ادامه فعالیت اش مخالفت کرد

خصوصیت اخلاقی متین ستوده

از بازیگری یاد گرفتم هر جا و مرتبه و جایگاهی که هستم، مغرور نشوم. غرور، سهم مهلک این حرفه است به راحتی به عرش می‌بردت، اما یکدفعه به خودت می‌آیی و می‌بینی چنان به فرش کوبیده شدی که هیچی ازت باقی نمونده است.

تا جایی که فرصت داشته باشم به لرستان سفر می‌کنم چرا که علاقه زیادی به زادگاه پدری ام، خرم آباد دارم، تاکنون آبشار نوژیان و مخملکوه را در این شهر دیدم!


منبع: رکنا
خبر های مرتبط
نظرات بینندگان
انتشار یافته: ۱
ناشناس
|
Canada
|
۱۲:۲۷ - ۱۴۰۰/۰۵/۰۹
1
1
میگن متین ستوده شکل منه
نظرات شما
نام:
ایمیل:
* نظر: