تاریخ انتشار: ۱۳:۳۴ - ۰۱ شهريور ۱۴۰۰

سندرز: تصمیم بایدن درباره افغانستان «شجاعانه» بود

در تازه‌ترین تحولات افغانستان، وقوع تیراندازی در صبح امروز دوشنبه در یکی از ورودی‌های این فرودگاه جان دست‌کم یک افسر امنیتی افغان را گرفت.

سندرز: تصمیم بایدن درباره افغانستان «شجاعانه» بود

رویداد۲۴ سناتور برنی سندرز با "شجاعانه" خواندن تصمیم رئیس جمهوری آمریکا برای پایان دادن به جنگ افغانستان، بر لزوم استقبال از پناهجویان جدید تاکید کرد.

سناتور برنی سندرز از سیاستمداران سرشناس آمریکایی در واکنش به تحولات افغانستان در پیامی توییتری گفت: پس از ۲۰ سال جنگ، از دست رفتن ۲۴۴۸ آمریکایی و هزینه بیش از یک تریلیون دلار، رئیس جمهور بایدن تصمیمی شجاعانه برای رد اجماع مداخله‌جویانه ناکام واشنگتن و پایان جنگ افغانستان گرفت.

اکنون ما باید همه تلاش خود را برای حمایت از تخلیه و استقبال از پناهندگان انجام دهیم.

به گزارش ایسنا، اظهارات سندرز در شرایطی مطرح می‌شود که فرودگاه کابل دستخوش تحولات دلخراشی است که با تصرف کابل به دست طالبان و هجوم غیرنظامیان و دیپلمات‌ها و نیرو‌ها برای خروج از افغانستان رقم خورده است.


بیشتر بخوانید: بایدن: به طالبان اطمینان ندارم/ احتمالا آن‌ها را تحریم می‌کنیم


در تازه‌ترین تحولات افغانستان، وقوع تیراندازی در صبح امروز دوشنبه در یکی از ورودی‌های این فرودگاه جان دست‌کم یک افسر امنیتی افغان را گرفت. این آشوب‌ها، با برنامه غربی‌ها برای تخلیه افراد شدت گرفته است و روز یکشنبه هم دستکم هفت تن بر اثر ازدحام جمعیت کشته شدند.

براساس گزارش ای. بی. سی نیوز، دولت آمریکا برنامه "ناوگان هوایی مدنی ذخیره" را فعال و درخواست کرد تا ۱۸ هواپیما از آمریکا برای کمک به انتقال پناهجویان افغان وارد شوند. این برنامه در مواقع بحرانی به قابلیت‌های ارتش آمریکا می‌افزاید. صبح امروز پرواز خطوط هوایی دلتا که بخشی از آن برنامه تخلیه است، وارد دبی شد و بعد از آن به پایگاه هوایی العدید در قطر رفت که افرادی از افغانستان به آنجا منتقل شده و منتظر تخلیه دوباره بودند. همچنان هواپیما‌های ترابری ارتش آمریکا مردم را از کابل به کشور‌های دیگر منتقل میکند.

منبع: ایسنا
خبر های مرتبط
برچسب ها: افغانستان ، جو بایدن
نظرات شما
نام:
ایمیل:
* نظر: