تاریخ انتشار: ۲۲:۵۰ - ۰۲ شهريور ۱۴۰۰

وسوسه یک آپشن برای نوراللهی در امارات

یکی از دلایلی که احمد نوراللهی ستاره گلزن پرسپولیس را به جای لیگ ستارگان قطر به سمت لیگ امارات سوق داد آپشن ویژه این کشور برای بازیکنان خارجی بوده است.

جدایی نوراللهی از پرسپولیسرویداد۲۴ در روزهای گذشته اخبار متفاوتی پیرامون رقم قرارداد گلزن ترین بازیکن فصل قبل پرسپولیس با تیم اماراتی به گوش رسیده است.

نزدیکان احمد نوراللهی مدعی بودند این بازیکن پیشنهاد دو میلیون دلاری از الغرافه قطر دارد، اما نوراللهی روز سه شنبه ۲۶ مرداد در امارات با شباب الاهلی قراردادی بست که مطابق آن برای سال اول یک میلیون و صد هزار دلار دستمزد می‌گیرد.

برخی منابع ایرانی ارزش قرارداد او را یک میلیون و دویست هزار دلار و یک سایت اماراتی رقم دریافتی سال اول او را با تمام افزودنی‌های احتمالی یک میلیون و سیصد هزار دلار ذکر کرده بودند اما به گفته یک منبع آگاه که از ابتدا در جریان مذاکره مدیر برنامه جدید او با مدیران شباب الاهلی قرار داشت، احمد نوراللهی مبلغ یک میلیون و صد هزار دلار با باشگاه اماراتی قرارداد بسته که این مبلغ در سال دوم به یک میلیون و ۴۰۰ هزار دلار می‌رسد.

در همین ارتباط شنیدیم قرارداد احمد نوراللهی با الاهلی امارات می‌تواند ۳ ساله هم باشد! طرفین بر اساس توافقی که در قرارداد ملی پوش ایرانی قید شده در صورت رضایت می‌توانند سال سوم نیز به همکاری با هم ادامه دهند. اما شاید جالب‌ترین بخش پیوستن احمد نوراللهی به الاهلی امارات معاف بودن از مالیات باشد.

فوتبال باشگاهی در ایران در شرایطی روزهای نقل و انتقالاتی‌اش را سپری می‌کند که امارات به عنوان یک مقصد جدید و البته غیرمنتظره به مقاصد فوتبالیست‌های ایرانی در حوزه خلیج فارس اضافه شده است. بعد از اختلاف‌نظرهای سیاسی و البته ورزشی، قریب به هشت سال هیچ بازیکن ایرانی پایش را به لیگ امارات نگذاشت تا اینکه بالاخره این تابو با ورود رسمی احمد نوراللهی کاپیتان سوم پرسپولیس به تیم الاهلی امارات شکسته شد؛ لیگی که از آن به‌عنوان «لیگ ممنوعه» برای بازیکنان ایرانی یاد می‌شد، حالا مشتاق در اختیار داشتن ایرانی‌هاست و برای این امر حاضر است میلیون‌ها دلار خرج کند.

مسئولان سازمان لیگ امارات قرارداد تجاری با اسپانسر جدید بسته‌اند و به درخواست اسپانسر، اسم لیگ امارات از نام جعلی قبلی به لیگ «ادنوک» تغییر کرده است. از آنجا که دلیل حضور نداشتن ایرانی‌ها در امارات فقط اسم این لیگ بود، حالا با تغییر این نام، ممنوعیت موجود هم برداشته شده و با حضور احمد نوراللهی رسما این ممنوعیت از بین رفته است.


بیشتر بخوانید: صحبت‌های علی نعمتی پس از پیوستن به پرسپولیس +فیلم


احمد نوراللهی و مهدی قایدی که بعد از ستاره پرسپولیس به الاهلی امارات پیوست از لیگ ستارگان قطر هم پیشنهاد داشتند اما باید مالیات پرداخت می‌کردند در حالی که در امارات دریافتی آنها از باشگاه شباب الاهلی خالص است!

این آپشن خاص و ویژه ستاره های پرسپولیس و استقلال را برای رفتن به امارات ترغیب کرد.

خبر های مرتبط
نظرات شما