تاریخ انتشار: ۱۰:۴۸ - ۰۳ شهريور ۱۴۰۰
سرپرست معاونت بهداشتی و درمانی دانشگاه علوم پزشکی مازندران از شناسایی ۲۰ مورد ابتلا به قارچ سیاه در استان خبر داد.

علائم ابتلا به قارچ سیاه

رویداد۲۴  دکتر قاسم اویس سرپرست معاونت بهداشتی و درمانی دانشگاه علوم پزشکی مازندران در ارتباط با وضعیت ابتلا به قارچ سیاه در استان اظهار کرد: موارد بیمارستانی ابتلا به این بیماری در استان گزارش شده است.

او با اعلام این‌که افراد دارای ضعف سیستم ایمنی، مبتلایان به دیابت و کسانی که داروی کورتون مصرف می‌کنند، ممکن است دچار بیماری سینوس شوند، افزود: احتمال تخلیه چشم در این افراد وجود دارد. چون این عفونت به سینوس‌ها حمله می‌کند.

سرپرست معاونت بهداشتی و درمانی دانشگاه علوم پزشکی مازندران خاطرنشان کرد: در بحث استفاده از کورتون به دلیل افت سیستم ایمنی ممکن است که فعالیت این قارچ افزایش یابد و بیمار را دچار مشکل کند.


بیشتر بخوانید: قارچ سیاه چرا و چگونه در بدن بیماران کرونایی ایجاد می‌شود؟ +فیلم


وی با اعلام این‌که گزارش ۱۵ تا ۲۰ مورد در استان مازندران را دریافت کرده ایم، گفت: مواردی از این دست همیشه در استان حتی پیش از شیوع کرونا وجود داشته است.

اویس با بیان این‌که به صورت اختصاصی نمی‌توانیم ابتلا به این بیماری را به کرونا ارتباط دهیم، توضیح داد: در برخی مواقع برای درمان کرونا ناچار به استفاده از کورتون هستیم. مصرف این دارو هم موجب افت سیستم ایمنی بدن می شود و در افراد مستعد، این قارچ رشد می‌کند.

سرپرست معاونت بهداشتی و درمانی دانشگاه علوم پزشکی مازندران افزود: یکی از این موارد ممکن است به کرونا ارتباط داشته باشد که به دلیل استفاده از کورتون سیستم ایمنی افراد مبتلا کاهش می‌یابد و زمینه افزایش ابتلا به بیماری را فراهم کند. اما د مجموع ارتباط مستقیم قارچ سیاه با کرونا مورد تایید نیست.

منبع: فارس
خبر های مرتبط
نظرات شما
نام:
ایمیل:
* نظر: