تاریخ انتشار: ۲۲:۳۰ - ۰۷ شهريور ۱۴۰۰
تعداد نظرات: ۱ نظر

در دیدار امیرعبداللهیان و بشار اسد چه گذشت؟

حسین امیرعبداللهیان وزیر امور خارجه با بشار اسد رییس جمهوری سوریه دیدار و گفتگو کرد.

دیدار امیر عبداللهیان با اسدرویداد۲۴ امیر عبداللهیان که به سوریه سفر کرده است پیش از این با وزیر امور خارجه این کشور دیدار و گفت وگو کرد.

وی در این دیدار با تاکید بر اینکه حضور نیروهای بیگانه هیچ کمکی به امنیت و ثبات پایدار در این منطقه حساس نخواهد داشت، گفت: بدون تردید رایزنی‌ها و همکاری‌های کشورهای منطقه و کشورهای مسلمان نقش مهمی در ایجاد امنیت پایدار در منطقه ما خواهد داشت.

امیرعبداللهیان با اشاره به بررسی آخرین تحولات منطقه ای در این دیدار تاکید کرد: هرگونه ترتیبات سیاسی و امنیتی در منطقه با حضور و مشارکت همه کشورهای منطقه از جمله جمهوری عربی سوریه محقق می‌شود و در این مسیر نقش عراق و سوریه را برای کمک به ایجاد تسهیلات جدید منطقه‌ای در حوزه‌های اقتصادی امنیتی و سیاسی مهم می‌دانیم.

وی اضافه کرد: حضور نیروهای بیگانه در منطقه هیچ کمکی به امنیت و ثبات پایدار در این منطقه حساس نخواهد داشت.

رییس دستگاه دیپلماسی همچنین گفت: مشورت‌های نزدیکی در خصوص تحولات در افغانستان داریم و معتقدیم تشکیل دولت فراگیر در افغانستان بعنوان یک راهکار سیاسی باید مورد توجه همه طرف‌ها قرار بگیرد.

امیرعبداللهیان با تاکید بر اینکه صهیونیست‌ها عامل مهم ناامنی در منطقه هستند، گفت: صهیونیست‌ها مسلمانان، مسیحیان و یهودیان را در منطقه و در سرزمین‌های تاریخی فلسطین به اسارت گرفتند.

وی خاطرنشان کرد: بدون تردید رایزنی‌ها و همکاری‌ کشورهای منطقه و کشورهای مسلمان نقش مهمی در ایجاد امنیت پایدار در منطقه ما خواهد داشت.

خبر های مرتبط
نظرات بینندگان
انتشار یافته: ۱
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۰۷:۳۰ - ۱۴۰۰/۰۶/۰۸
0
0
اینهمه مدت هنوز عرف روابط دیپلماتیک را بلد نیستی
نظرات شما
نام:
ایمیل:
* نظر: