تاریخ انتشار: ۱۱:۰۶ - ۱۰ شهريور ۱۴۰۰

افشاگری درباره چند ستاره استقلال؛ از رمزگشایی جدایی‌ها تا مصدومیت‌های ساختگی

هنوز هم مسائل بسیار زیادی از دوره همراهی صمد مرفاوی با محمود فکری در استقلال باقی مانده که می‌تواند مورد توجه قرار گیرد.

افشاگری درباره چند ستاره استقلال

رویداد۲۴ صمد مرفاوی سرمربی سابق آبی‌ها در گفت‌وگویی به نکات جالبی درباره چند بازیکن استقلال اشاره کرد. نکات مهم این اظهارات را در زیر بخوانید:

* شرایط استقلال در مقایسه با الهلال برای رسیدن به آمادگی مطلوب دشوارتر است. الهلال جلو افتاده و قطعاً مسابقه سختی را مقابل آنها پیش رو داریم ولی امیدوارم اتفاقات خوشایندی در دوبی برای استقلال رقم خورد.

* الهلالی‌ها معمولاً اسکلت تیم خود را حفظ می‌کنند؛ این فصل هم همین کار را کرده‌اند. ولی استقلال تعداد قابل ملاحظه‌ای از بازیکنان اصلی خودش را از دست داده‌ و نفرات جدید برای هماهنگی با بازیکنان قدیمی احتیاج به تمرینات مداوم و انجام بازی‌های تدارکاتی دارند. اگر مرحله گروهی همین لیگ قهرمانان را ملاک قرار بدهیم هفت نفر از بازیکنانی که در جده عضو ثابت استقلال بودند حالا دیگر در این تیم نیستند.

* این صحبت‌ها که برخی دوستان مطرح می‌کنند و می‌گویند بازیکنان تازه به خدمت گرفته شده استقلال در حد نفرات جدا شده نیستند اصلاً خوشایند نیست. این بازیکنان حالا جزیی از خانواده استقلال محسوب می‌شوند و باید مورد اعتماد همه هواداران و پیش‌کسوتان قرار بگیرند. استقلال همیشه قابل احترام است و بازیکنان جدید نیز همواره محترم هستند. با طرح چنین مسائلی نباید استقلال را تحقیر کنیم. به هر حال نفرات فوق با اندیشه‌های تاکتیکی فرهاد مجیدی جذب شده‌اند و ما باید ضمن اعتماد به سرمربی تیم به خود استقلال هم احترام بگذاریم.


بیشتر بخوانید: استقلال برنده نقل‌وانتقالات است یا بازنده؟


* مگر همین مهدی قایدی وقتی در تابستان سال ۹۶ به استقلال اضافه شد در فوتبال ایران چهره شناخته‌شده‌ای بود؟ آن اوایل کسی حساب چندانی روی این بازیکن باز نمی‌کرد و حتی برخی افراد با تعجب می‌گفتند چرا باید پیراهن شماره ۱۰ استقلال در اختیار چنین بازیکن جوان و کم تجربه‌ای باشد؟ گذشت زمان ثابت کرد که قایدی بازیکن خوبی است و توانست در مقاطع حساس کمک حال استقلال باشد بنابراین باید به مهره‌های تازه گرفته شده و اندیشه‌های سرمربی استقلال احترام گذاشت.

* شیخ دیاباته در نوزدهمین دوره رقابت‌های لیگ برتر عنوان آقای گلی این مسابقات را مال خود کرد ولی در همان مقطع بازیکنانی که کنارش بازی می‌کردند، کمک بسیار زیادی برای رسیدن او به این عنوان انجام دادند و از جان مایه گذاشتند. همین مهدی قایدی پاس گل‌های بسیار زیادی به او داد.

* دیاباته به ایران آمد چون نمی‌توانست در اروپا بازی کند ولی بلافاصله پس از آنکه آقای گل شد و فهمید هواداران روی او تعصب پیدا کرده‌اند، دیگر دلش می‌خواست آن‌طور که خودش می‌خواهد تمرین کند نه شکلی که محمود فکری انتظار دارد. شیخ می‌خواست هر موقع خودش دوست دارد تمرین کند نه زمانی که کادر فنی از او انتظار دارند. در واقع از موقعیت ایجاد شده برای خودش سوء استفاده می‌کرد. وقتی دستمزدش به تأخیر می‌افتاد پایش را می‌گرفت و می‌گفت مصدوم هستم! شما خودتان دیدید پس از تغییر کادر فنی استقلال هم شرایط دیاباته تفاوت چندانی نکرد و در دیدارهای پایانی فصل اصلاً حضور نداشت. حتی برای فینال جام حذفی به اصفهان نرفت.

* در مورد من این ادعا را مطرح می‌کنند که صمد مرفاوی مخالف استفاده از بازیکنان خارجی است اما صحت ندارد چون هنگامی که سرمربی استقلال بودم از بازیکنان خارجی استفاده می‌کردم ولی مسئله اینجاست که خارجی‌ها تحت هیچ شرایطی نباید نگاه از بالا به پایین داشته باشند. نباید فکر کنند از ایرانی‌ها برتر هستند. میلیچ هم در دوران محمود فکری و هم در دوره فرهاد مجیدی کار را نیمه‌ کاره رها کرد و به کشورش بازگشت. عدم دریافت به موقع دستمزد هم بهانه بود. این بازیکن اصلاً دلش نمی‌خواست روی نیمکت بنشیند و خودش را بالاتر از ما می‌دید به همین خاطر تأخیر در دریافت پولش را بهانه کرد و رفت چون دوست نداشت در استقلال نیمکت‌نشین باشد. واقعیت جدایی او همین بود و خودتان دیدید که حتی در دوره سرمربیگری آقای مجیدی هم حاضر نشد تا انتها بماند.

* در مورد بحث سرپرستی استقلال نمی‌توانم نظری بدهم ولی مانند سایر هواداران آرزو می‌کنم در نهایت همه این تحولات موجب شود تا شرایط بهتری در استقلال حاکم شده و مردم از نتایجی که این تیم می‌گیرد، خوشحال شوند.

خبر های مرتبط
نظرات شما