تاریخ انتشار: ۱۳:۵۸ - ۱۲ شهريور ۱۴۰۰

مورد عجیب استقلال در نقل و انتقالات

استقلال تهران نقل و انتقالات تابستانی را بدون جذب بازیکن بازیساز در خط میانی سپری می‌کند.

مورد عجیب استقلال در نقل و انتقالات

رویداد۲۴ تیم استقلال تهران آخرین تمرینات پیش از سفر به امارات را در تهران سپری می‌کند. نقل و انتقالات آبی پوشان زیر نظر فرهاد مجیدی سپری شده و آن‌ها تمرینات آماده سازی را در تهران آغاز کرده‌اند.

استقلال تهران برای مسابقه حساس مقابل الهلال عربستان در مرحله حذفی لیگ قهرمانان آسیا آماده می‌شود که قرار است در تاریخ ۲۲ شهریورماه به میزبانی ورزشگاه زعبیل دبی برپا شود، اما تیمی که آخرین بار در لیگ قهرمانان آسیا با هدایت فرهاد مجیدی به میدان رفت این بار با تغییرات فراوان به امارات می‌رود.

با وجود شایعات و خداحافظی‌ها و گمانه‌زنی‌ها در نهایت استقلال امسال حداقل در این پست تغییری نداشته است. رشید مظاهری دیروز تایید کرد صد در صد ماندنی است و حسینی هم که خداحافظی کرده بود با قراردادی دوساله در جمع آبی‌ها ماندگار شد. آن‌ها در این پست علیرضا رضایی را هم جذب کرده‌اند که فصل پیش توسط مهدی تارتار در تیم بزرگسالان پیکان به میدان رفت و عملکرد خوبی داشت تا با قراردادی دوساله به جمع آبی پوشان تهرانی ملحق شود.

خط دفاعی

از میان گزینه‌هایی که نامشان پیرامون استقلال مطرح شد، عارف آغاسی در پست مدافع میانی و ابوالفضل جلالی در پست مدافع چپ به این تیم جذب شدند. استقلال به دلیل مصدومیت زانو عارف غلامی را چند ماه در اختیار ندارد، ولی بیشترین توجه در خط دفاعی مربوط به جناح چپ بود. در این پست فصل پیش محمد نادری و هروویه میلیچ برای حضور در ترکیب اصلی با هم رقابت داشتند، اما با جدایی این بازیکنان هیچ بازیکنی به غیر از متین کریم زاده در این پست نبود تا اینکه ابوالفضل جلالی به لیست اضافه شد.

خط میانی

استقلال در این پست چندین تغییر داشته است و نکته نگران کننده اینکه در یک پست کلیدی بازیکنی جذب نکرده است. مسعود ریگی، داریوش شجاعیان و فرشید اسماعیلی سه بازیکنی هستند که دیگر در استقلال جایی ندارند و تنها زبیرنیک نفس از فولاد به عنوان جانشین ریگی جذب شده است.

با وجود نیاز استقلال به جذب یک بازیکن طراح در خط میانی، حتی اسمی در حد شایعه هم از این پست به استقلال لینک نشده و همین موجب می‌شود که آن‌ها بدون بازیکن به اصطلاح بازیساز به دیدار حساس مقابل الهلال بروند. هم شجاعیان و هم اسماعیلی دو بازیکن طراح استقلال بودند که عدم تمدید قرارداد آن‌ها با وجود اینکه زمان کمی تا بازی با الهلال مانده و بازیکنی هم جانشین آن‌ها جذب نشده است، عجیب به نظر می‌رسد.

استقلال به جای بازیکن طراح دو هافبک تهاجمی جذب کرده است. امیرحسین حسین زاده از سایپا و جعفر سلمانی از پورتیموننزه پرتغال دو بازیکن جوانی هستند که در لیست تابستانی مجیدی جای داشته و به آبی پوشان ملحق شده‌اند.

خط حمله

مهدی قایدی و شیخ دیاباته به عنوان دو مهاجم تاثیرگذار آبی‌ها در ایران و آسیا این تیم را ترک کرده‌اند و به جای آن‌ها محمدرضا آزادی و امین قاسمی نژاد به این تیم پیوسته‌اند. یکی از علامت سوال‌های هواداران استقلال در مورد آینده امیرارسلان مطهری بوده که او قراردادی دوساله امضا کرد تا یکی از سه مهاجم اصلی فصل پیش در این تیم ماندگار شود.

با وجود اینکه بعید به نظر می‌رسد آزادی به عنوان مهاجمی اصلی در ترکیب حضور داشته باشد، قاسمی نژاد، مطهری و آرمان رمضانی به احتمال زیاد سه بازیکن خط حمله استقلال در مصاف با الهلال کهکشانی خواهند بود.

منبع: ایلنا
خبر های مرتبط
برچسب ها: استقلال ، فوتبال
نظرات شما