تاریخ انتشار: ۱۶:۳۴ - ۱۲ شهريور ۱۴۰۰

سازمان ملل مجددا درباره افغانستان هشدار داد

معاون نماینده ویژه و هماهنگ کننده امور بشردوستانه در افغانستان گفت که بیش از نیمی از کودکان زیر پنج سال از سوءتغذیه شدید رنج می‌برند و بیش از یک سوم مردم از غذای کافی برخوردار نیستند.

سازمان ملل مجددا درباره افغانستان هشدار داد

رویداد۲۴سازمان ملل متحد در مورد نزدیک شدن بحران غذایی در افغانستان هشدار داد و خاطرنشان کرد که ممکن است موجودی مواد غذایی در آنجا در این ماه به پایان برسد.

به گزارش ایسنا، به نقل از اینترفاکس، معاون نماینده ویژه و هماهنگ کننده امور بشردوستانه در افغانستان گفت که بیش از نیمی از کودکان زیر پنج سال از سوءتغذیه شدید رنج می‌برند و بیش از یک سوم مردم از غذای کافی برخوردار نیستند.

وی افزود: "بسیار مهم است که ما با لغو اقدامات لازم برای تأمین مواد اولیه مورد نیاز این کشور و جلوگیری از کشانده شدن افغانستان به یک فاجعه انسانی دیگر، از خدمات غذایی، بهداشتی، حفاظتی و غیر غذایی به کسانی که بیشترین نیاز را دارند حمایت کنیم.

این مقام سازمان ملل تاکید کرد: موجودی برنامه جهانی غذا سازمان ملل در افغانستان تا پایان ماه سپتامبر در غیاب ۲۰۰ میلیون دلار بودجه اضطراری به پایان می‌رسد. بیش از نیمی از جمعیت افغانستان برای تامین نیاز‌های روزانه خود به کمک‌های خارجی متکی هستند و ذخایر مواد غذایی محلی به دلیل خشکسالی بر عرضه محصولات حیاتی مانند گندم از قبل به طور جدی کاهش یافته است.

خبر های مرتبط
نظرات شما
نام:
ایمیل:
* نظر: