تاریخ انتشار: ۱۶:۰۸ - ۱۴ شهريور ۱۴۰۰
تعداد نظرات: ۳ نظر

بیژن عبدالکریمی از دانشگاه آزاد اخراج شد

بیژن عبدالکریمی، دانشیار گروه فلسفه دانشگاه آزاد اسلامی واحد تهران شمال روز گذشته حکم اخراج خود را از این دانشگاه دریافت کرد.

بیژن عبدالکریمی از دانشگاه آزاد اخراج شد

رویداد۲۴بیژن عبدالکریمی، دانشیار گروه فلسفه دانشگاه آزاد اسلامی واحد تهران شمال روز گذشته حکم اخراج خود را از این دانشگاه دریافت کرد. در حکم اخراج این استاد دانشگاه، دلیل اخراج دفاع از نظام سلطنتی پهلوی ذکر شده است.

در بخشی از این حکم آمده است: «نامبرده فاقد صلاحیت جهت عضویت در هئیت علمی دانشگاه آزاد اسلامی است... بنا به این حکم، کد استادی بیژن عبدالکریمی از روز گذشته (شنبه ۱۳ شهریورماه) باطل گردیده و رای صادره قطعی و لازم الاجراست.»

این استاد فلسفه دانشگاه آزاد از سال ۱۳۸۰ در این دانشگاه مشغول به تدریس بوده است و حدود ۲۰ سال سابقه تدریس دانشگاهی دارد. در جستجوی معاصریت، دن‌کیشوت‌های ایرانی، هایدگر در ایران از جمله آثار تالیفی عبدالکریمی است. از وی ترجمه‌های بسیاری مثل تکنولوژی رسانه‌ای از منظری انتقادی نوشته یوست ون لون و بررسی روشنگرانه اندیشه‌های نوشته مارتین هایدگر، والتر بیمل نیز منتشر شده است. عبدالکریمی مدیر انتشارات نقد فرهنگ هم است.

فیلمی از صحبت‌های بیژن عبدالکریمی

منبع: مهر
نظرات بینندگان
انتشار یافته: ۳
فرهاد
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۷:۰۷ - ۱۴۰۰/۰۶/۱۴
1
0
به عنوان یک جوان ایرانی که صحبت های رحیم پور ازغدی را شنیده ام چرا در موردش نظر ندادی اگر از نظرت افکارش اشتباه است باید دلیل بیاوری
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۷:۳۲ - ۱۴۰۰/۰۶/۱۴
1
2
فقط باید گفت متاسفم چیز دیگری نمیتوان گفت.هرچند که گفتنیها زیاد است.
ناشناس
|
Austria
|
۲۱:۲۴ - ۱۴۰۰/۰۶/۱۴
0
2
تحمل شنیدن واقعیات هر چند بطور ناقص رو هم ندارند.
نظرات شما