تاریخ انتشار: ۱۵:۴۴ - ۲۰ شهريور ۱۴۰۰

وزیر علوم: دانشگاه‌های کشور با هماهنگی ستاد کرونا بازگشایی می‌شود

وزارت بهداشت نیز کار واکسیناسیون دانشجویان را به صورت یک اولویت در دستور کار قرار داده و وزارت علوم نیز تمامی امکانات لازم برای همکاری در راستای تسریع این روند تا انجام کامل واکسیناسیون دانشجویان را بکار گرفته است.

وزیر علوم: دانشگاه‌های کشور با هماهنگی ستاد کرونا بازگشایی می‌شود

رویداد۲۴ وزیر علوم، تحقیقات و فناوری از آمادگی دانشگاه‌ها و مراکز آموزش عالی کشور برای آغاز سال تحصیلی جدید خبر داد و گفت که البته زمان بازگشایی دانشگاه‌ها برای حضور فیزیکی دانشجویان با مصوبه و صلاحدید ستاد ملی مبارزه با کرونا اعلام خواهد شد.

«محمدعلی زلفی گل» روز شنبه در گفتگو با ایرنا اظهار داشت: در خصوص تاریخ و چگونگی آغاز بکار دانشگاه‌ها و مراکز آموزش عالی، تابع تصمیمات و اعلام نظر ستاد ملی کرونا هستیم.

وی افزود: اولویت ما در این زمینه بازگشایی و فعالیت تدریجی دانشگاه هاست به نحوی که دانشجویانی که پایان نامه آن‌ها به تصویب رسیده و پس از آن دانشجویان مقطع دکترا، ارشد و کارشناسی به ترتیب بتوانند فعالیت‌های آموزشی خود در دانشگاه‌ها را به صورت حضوری آغاز کرده و انجام دهند.

وزیر علوم، تحقیقات و فناوری گفت: از سوی دیگر، وزارت بهداشت نیز کار واکسیناسیون دانشجویان را به صورت یک اولویت در دستور کار قرار داده و وزارت علوم نیز تمامی امکانات لازم برای همکاری در راستای تسریع این روند تا انجام کامل واکسیناسیون دانشجویان را بکار گرفته است.

زلفی گل تاکید کرد: دانشگاه‌های کشور نیز مراکز درمانی (درمانگاه ها) خود را آماده کرده اند و به محض اینکه وزارت بهداشت واکسن کرونا را در اختیار دانشگاه‌ها قرار دهد، کار واکسیناسیون دانشجویان را با استفاده از ظرفیت‌های مجموعه وزارت علوم و دانشگاه انجام می‌دهیم.

وی به برنامه‌های خود در وزارت علوم، تحقیقات و فناوری نیز اشاره کرد و اظهار داشت: هدفمندکردن آموزش و پژوهش، کاربردی کردن تحقیقات و تحقق مرجعیت علمی و دیپلماسی علمی یکی از اهداف و برنامه‌های محوری این وزارتخانه در دولت سیزدهم است.

به گفته او، باید ظرفیت و توانمندی دانشگاه‌های کشور به سمت و سوی نیاز‌های جامعه هدایت شود و این موضوع برای ما بسیار حائز اهمیت است.

وزیر علوم، تحقیقات و فناوری امروز (شنبه) به منظور شرکت در کنگره ملی بزرگداشت آیت الله مدنی دومین شهید محراب که همزمان با چهلمین سالگرد شهادت این مجاهد نستوه برگزار شد، به همدان سفر کرده است.

وزیر علوم، تحقیقات و فناوری در سخنرانی خود در این کنگره با تاکید بر اینکه اشتغالزایی و ایجاد فرصت‌های شغلی مولد و پایدار به عنوان اولویتی مهم باید به یک پروژه محوری در کشور تبدیل شود، گفت: وزارت علوم در دوره جدید مدیریتی خود، تولید اشتغال و ثروت از علم را به عنوان یک اولویت سرلوحه فعالیت‌های خود قرار داده است.

زلفی گل اظهار داشت: بزرگترین چالش فعلی کشور، موضوع ایجاد شغل و اشتغالزایی است و روحانیون با توجه به ارتباط چهره به چهره‌ای که با مردم دارند می‌توانند نقش محوری و اثربخشی را در انسجام بخشی و تبدیل فرآیند اشتغالزایی به یک پروژه ملی در سطح کشور ایفا کنند.

وی افزود: وزارت علوم در دوره جدید مدیریتی خود، تولید ثروت و اشتغال از علم را به عنوان یک اولویت سرلوحه فعالیت‌های خود قرار داده که البته برای تحقق این مهم نیازمند تعامل و همراهی اقشار مختلف مردم به ویژه روحانیون هستیم و در این میان نقش طلاب و روحانیون در راستای تحقق این مهم بسیار قابل توجه و چشمگیر است.

آیت الله مدنی ۲۰ شهریورماه ۱۳۶۰ در حال اقامهٔ نماز جمعه در تبریز ترور شد و مسئولیت ترور او را سازمان مجاهدین خلق بر عهده گرفت و آیت الله مدنی دومین شهید محراب انقلاب اسلامی نامیده شد.

منبع: ایرنا
خبر های مرتبط
برچسب ها: وزیر علوم ، دانشگاه
نظرات شما