تاریخ انتشار: ۱۲:۵۱ - ۲۱ شهريور ۱۴۰۰
تعداد نظرات: ۲ نظر

کودکان زخمی و معلول در جنگ افغانستان

سازمان نجات کودکان هم‌زمان با خروج آخرین سربازان آمریکایی از کابل اعلام کرد که در طی ۲۰ سال جنگ در افغانستان حدود ۳۳ هزار کودک کشته یا معلول شده‌اند.

کودکان زخمی و معلول در جنگ افغانستان

رویداد۲۴ طی حضور ۲۰ ساله آمریکا و نیرو‌های ناتو در افغانستان هر ۵ ساعت یک کودک کشته یا معلول شده است. سازمان امداد بین‌المللی نجات کودکان این آمار را "بازتابی تکان‌دهنده از بهای جنگ برای کودکان" خوانده است.

این سازمان گفته آمار واقعی کودکانی که در جنگ آسیب دیده‌اند بسیار بالاتر است و موارد مرگ بر اثر گرسنگی، فقر و بیماری در این آمار لحاظ نشده است.

آمریکا تایید کرده است که آخرین نیرو‌های نظامی این کشور که برای عملیات تخلیه در فرودگاه کابل مستقر بودند، افغانستان را ترک کرده‌اند.

رهبران طالبان روز سه‌شنبه ۹ شهریور با حضور در فرودگاه کابل خروج نیرو‌های خارجی و "استقلال افغانستان" را تبریک گفتند.

سازمان نجات کودکان گفته است که حتی قبل از رخداد‌های اخیر، حدود نیمی از جمعیت افغانستان شامل ده میلیون کودک به دلیل خشکسالی، موج سوم شیوع کرونا و درگیری‌هایی که کشور را در بحران فرو برده بود، نیازمند کمک‌های انسانی بودند.

سازمان ملل متحد اعلام کرده است که حدود ۶۰ درصد بیجاشدگان در افغانستان در سه ماه اخیر، کودک بوده‌اند.

پیش از آن هم یونیسف گفته بود که در مقطعی در جریان پیشروی‌های طالبان، تنها ظرف ۷۲ ساعت، حدود ۳۰ کودک در جریان خشونت‌ها جان باختند. در تصاویر روز عکس‌هایی از کودکان زخمی افغان را در جنگ 20 ساله آمریکا در افغانستان را ببینید.

خبر های مرتبط
برچسب ها: عکس روز ، تصاویر روز
نظرات بینندگان
انتشار یافته: ۲
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۳:۱۴ - ۱۴۰۰/۰۶/۲۱
0
0
خدا از حق خودش نمی گذره
سعید
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۲۱:۵۷ - ۱۴۰۰/۰۶/۲۱
0
0
خدا لعنت کند طالبان را.
نظرات شما