تاریخ انتشار: ۱۱:۳۴ - ۲۴ شهريور ۱۴۰۰
برادر و خلیل الرحمان حقانی، وزیر امور پناهندگان و یکی از چهره‌های برجسته شبکه حقانی با لحن بسیار تندی با یکدیگر صحبت کردند و در عین حال طرفداران آن‌ها نیز به شدت با یکدیگر مشاجره کردند

وقوع اختلاف بین رهبران طالبان بر سر ترکیب دولت جدید

رویداد۲۴ بی‌بی‌سی به نقل از مقام‌های بلند‌پایه طالبان از وقوع اختلاف بین رهبران این گروه درباره ترکیب دولت جدید خبر داد.

به گزارش ایلنا به نقل از بی بی سی، مقام‌های بلند‌پایه طالبان اعلام کردند که اختلاف بزرگی بین رهبران این گروه بر سر ترکیب دولت جدید وجود دارد.

این منابع گفتند که هفته گذشته بین «ملا عبدالغنی برادر»، بنیانگذار گروه و یکی از اعضای کابینه در کاخ ریاست جمهوری در کابل درگیری رخ داد.

از زمان ناپدید شدن برادر از انظار عمومی در روز‌های اخیر گزارش‌های تأیید‌نشده‌ای درباره بروز شکاف‌هایی در رهبری طالبان منتشر شده است.

یک منبع طالبان به بی‌بی‌سی گفت: «برادر و خلیل الرحمان حقانی، وزیر امور پناهندگان و یکی از چهره‌های برجسته شبکه حقانی با لحن بسیار تندی با یکدیگر صحبت کردند و در عین حال طرفداران آن‌ها نیز به شدت با یکدیگر مشاجره کردند».

این منابع گفتند که دلیل وقوع درگیری عدم رضایت برادر، معاون نخست‌وزیر جدید از ترکیب دولت موقت است.

گفته شده است که این اختلاف ناشی از نارضایتی در این باره است که امتیاز پیروزی طالبان در افغانستان به چه کسی می‌رسد.

بنابر گزارش‌های موجود، برادر معتقد است تمرکز باید بر دیپلماسی افرادی مانند او باشد، در حالی که برخی اعضای گروه حقانی که توسط یک شخصیت ارشد طالبان اداره می‌شود، می‌گویند که این پیروزی از طریق جنگ به دست آمده است.

خبر های مرتبط
نظرات شما
نام:
ایمیل:
* نظر: