تاریخ انتشار: ۲۰:۱۰ - ۰۱ مهر ۱۴۰۰
تعداد نظرات: ۱ نظر
رویترز به نقل از یک مقام ارشد آمریکایی:
خبرگزاری رویترز به نقل از یک مقام ارشد آمریکایی که اشاره‌ای به نام او نشده نوشته پنجره احیای توافق هسته‌ای هنوز باز است، اما تهران هنوز نشان نداده که آیا مایل است گفتگو‌ها در وین را آغاز کند یا خیر و یا اینکه این گفتگو‌ها را از نقطه‌ای که در ماه ژوئن متوقف شد از سر خواهد گرفت یا نه.

احیای دوباره برجامرویداد۲۴ یک مقام ارشد آمریکایی مدعی شده نشانه‌ای از آمادگی ایران برای «بازگشت به برجام» وجود ندارد.

خبرگزاری رویترز به نقل از یک مقام ارشد آمریکایی که اشاره‌ای به نام او نشده نوشته پنجره احیای توافق هسته‌ای هنوز باز است اما تهران هنوز نشان نداده که آیا مایل است گفت‌وگوها در وین را آغاز کند یا خیر و یا اینکه این گفت‌وگوها را از نقطه‌ای که در ماه ژوئن متوقف شد از سر خواهد گرفت یا نه.

این مقام آمریکایی گفته صبوری واشنگتن تا ابد ادامه نخواهد داشت. وی با وجود این، ضرب‌الاجلی برای این موضوع تعیین نکرده است.

او درباره ضرب‌الاجل مد نظر واشنگتن برای احیای مذاکرات وین گفته این مسئله به پیشرفت‌های فنی برنامه هسته‌ای ایران و قضاوت گسترده‌تر آمریکا و شریکانش درباره تمایل یا عدم تمایل ایران برای احیای برجام بستگی دارد.


بیشتر بخوانید: اگر حسن نیت دارید به مذاکرات وین بازگردید


خبرگزاری فرانسه به نقل از همین مقام آمریکایی نقل کرده «هیچ نشانه‌ای» مبنی بر اینکه ایران آماده بازگشت به توافق هسته‌ای است وجود ندارد.

روز گذشته (چهارشنبه) هم یک مقام ارشد آمریکایی چهارشنبه مدعی شده بود واشنگتن خواستار گفت‌وگوهای منطقه‌ای با ایران به عنوان بخشی از گفت‌وگوهای ۱+۵ نشده است.

منبع: فارس
خبر های مرتبط
نظرات بینندگان
انتشار یافته: ۱
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۰۹:۵۰ - ۱۴۰۰/۰۷/۰۲
0
0
صبور هم که نباشید هیچ غلطی نمیتوانید کنید.دولتهای خاتمی وروحانی با شما با احترام رفتار کردند وراه مذاکره در پیش گرفتند ولی شما با آنها جه کردید؟اصولا شما غربیها وجود دولتهای میانه رو و همچنین دموکراسی ومردم داری وگفتمان معتدل در ایران را نمیخواهید وهمجنس تندروهای داخلی خودمان هستید وزبان هم را خوب میفهمید.
نظرات شما
نام:
ایمیل:
* نظر: