تاریخ انتشار: ۱۵:۳۶ - ۰۳ مهر ۱۴۰۰
به موازات آن، WHO برای تولیدکنندگانی که ممکن است بخواهند محصولات خود را برای بررسی صلاحیت اولیه ارسال کنند، فراخوان داده که این امر باعث افزایش تولید و در نتیجه دسترسی بیشتر به درمان می شود.

درخواست سازمان جهانی بهداشت برای توزیع عادلانه ۲ داروی کرونا

رویداد۲۴ سازمان جهانی بهداشت (WHO) توزیع عادلانه دو داروی کووید ۱۹ به نام‌های "کاسیریوی مب" و "ایمدوی مب" را از سوی شرکت‌های تولیدکننده آن خواستار شد.

به گزارش ایسنا، سازمان جهانی بهداشت (WHO) از شرکت‌ها و کشور‌های تولید کننده این دو دارو بر پایه پادتن‌های مصنوعی به نام‌های "کاسیریوی مب" (casirivimab) و "ایمدوی مب" (imdevimab) درخواست کرد که به قیمت بالا و تولید محدود این ترکیب آنتی بادی توسط شرکت دارویی "ریجنران" (Regeneron) در ایالات متحده رسیدگی کرده و از استفاده ایمن و مناسب دارو اطمینان حاصل کنند.

با توجه به هزینه بالا و دسترسی کم به درمان ترکیبی این دارو‌ها که یک شیوه درمان بر اساس دو پادتن «مونوکلونال» یا تک‌تیره هستند، "برنامه بهداشت جهانی یونیتید" (UNITAID) در حال مذاکره با شرکت داروسازی "روش" است که این دارو‌ها را با قیمت پایین‌تر و به منظور توزیع عادلانه در تمام مناطق به ویژه در کشور‌های با درآمد کم و متوسط ​​تولید کند.

به موازات آن، WHO برای تولیدکنندگانی که ممکن است بخواهند محصولات خود را برای بررسی صلاحیت اولیه ارسال کنند، فراخوان داده که این امر باعث افزایش تولید و در نتیجه دسترسی بیشتر به درمان می‌شود.

بنابر گزارش سایت اطلاع رسانی سازمان جهانی بهداشت، این سازمان همچنین خواستار به اشتراک گذاشتن فناوری تولید این دارو‌ها بین شرکت‌های مشابه دارویی شد تا بیماران بیشتری از این شیوه درمان بهره‌مند شوند.

خبر های مرتبط
نظرات شما
نام:
ایمیل:
* نظر: