تاریخ انتشار: ۱۵:۳۷ - ۰۹ مهر ۱۴۰۰
یک روزنامه صهیونیستی به نقل از منابع مطلع اسرائیلی با اشاره به سفر اخیر وزیر امور خارجه رژیم صهیونیستی به بحرین و دیدار با مقامات عالی‌رتبه این کشور از جمله پادشاه آن، گزارش داد که بحرین و اسرائیل قصد دارند در زمینه مقابله با پهپادهای ایرانی همکاری کنند.

جنگ ایران و اسرائیل

رویداد۲۴ به گزارش روزنامه صهیونیستی هاآرتص، یائیر لاپید وزیر امور خارجه رژیم صهیونیستی روز پنج‌شنبه در سفر به بحرین همراه با همتای بحرینی‌اش از یک ناو آمریکایی بازدید کرد که به گفته مقامات اسرائیلی، در بر دارند پیام روشنی به ایران است.

برخی منابع مطلع به هاآرتص گفته‌اند که اسرائیل و بحرین به دنبال همکاری در زمینه پاسخ به آن‌چه «حملات پهپادی ایران» خوانده شده، می‌باشند.

تصویری از لاپید و عبداللطیف بن راشد الزیانی وزیر خارجه بحرین به همراه برد کوپر، افسر ارشد نیروی دریایی آمریکا در کنار «پِرل هاربر» ناو جنگی آمریکایی ثبت شده است که به گفته یک مقاما اسرائیلی، «یک رخ‌داد راهبردی مهم» بوده است.


بیشتربخوانید: نشریه صهیونیستی: اسرائیل هیچ استراتژی واقعی علیه ایران ندارد


یک منبع مطلع اسرائیلی در این باره مدعی شده است، « ایران در حال توسعه توانمندی‌های نظامی بدون سرنشین خود است، مثل پهپادها، اما موضوع فقط همین نیست، و این مسائل موجب نگرانی همه شده است».

وزیر خارجه رژیم صهیونیستی روز پنج‌شنبه با حمد بن عیسی الخلیفه، پادشاه بحرین در منامه دیدار کرد که رده بالاترین سفر رسمی اسرائیلی به این کشور حاشیه خلیج فارس، از زمان عادی‌سازی روابطش با اسرائیل در سال گذشته بوده است.

بنا بر اعلام مسئولان اسرائیلی لاپید و پادشاه بحرین درباره مسائل امنیتی از جمله ایران و مسائل اقتصادی گفت‌وگو کردند. دیدار پادشاه بحرین با مقامات خارجی در سطح وزیران، دیداری غیر معمول است.

خبر های مرتبط
نظرات شما
نام:
ایمیل:
* نظر: