تاریخ انتشار: ۱۸:۵۸ - ۱۹ مهر ۱۴۰۰
تبلیغ کردن سلبریتی‌ها در فضای مجازی ایرادی ندارد، اما تهییج کردن مخاطبان برای سرمایه گذاری در فضایی نه چندان مطمئن شاید زیاد جالب نباشد.

سهیلا منصوریان

رویداد۲۴  مرتضی رضایی-چند سال قبل کسی خواهران منصوریان را نمی‌شناخت. دخترانی که زحمات زیادی کشیدند، ورزش کردند، دست روی زانوی خودشان زدند و بالا آمدند. آنقدر که به تیم ملی رسیدند، فیلم شان را ساختند و حالا برای خودشان برندی هستند.

خواهرانی که درد کشیده از کف جامعه بودند، فقر را تجربه کرده بودند و به گفته خودشان گاهی حتی پول نداشتند تا سر تمرین بروند. آن روز‌ها به پایان رسیده است و باید به این خواهران دست مریزاد گفت.

دیروز، اما یک فیلمی دیدم از سهلا منصوریان. ابتدا گمان کردم دارد توصیه‌های ورزشی می‌کند، فیلم را که باز کردم دیدم حرف‌هایی دارد می‌زند که ممکن است روی خیلی از مخاطبانش تاثیر بگذارد. او داشت تبلیغ ارز دیجیتال می‌کرد، آن هم با چه شوق و حرارتی. سهیلا منصوریان داشت می‌گفت: «سلام دوستان عزیز. سوال اکثر شما از من این بوده که در ارز‌های دیجیتال سرمایه گذاری کنیم یا نه؟ من خودم تحقیق کرده ام در خارج از ایران هم تحقیق کرده ام و یک گروه کارشناسی کنار خودم دارم تا بی گدار به آب نزنیم. از فردا هم یک سری اطلاعات به شما می‌دهم تا بیشتر بتوانیم سود کنیم.»

چند تا سوال از خانم سهیلا منصوریان دارم. ساختار و سیستم ارز‌های دیجیتال به خصوص در ایران اصلا مشخص نیست. حتی آن‌هایی هم که وارد این دنیای به قول شما پرسود شده اند گاهی متضرر می‌شوند، گاهی ممکن است با توییت یک فرد خاص سرمایه شان نصف شود و گاهی هم هر آنچه که دارند را از دست بدهند. اگر یک نفر، فقط یک نفر از مخاطبان شما تحت تاثیر قرار بگیرد و هر آنچه که دارد را روی دایره بریزد و ضرر کند شما و تیم کارشناسی تا با تحقیق‌هایی که در خارج از کشور انجام داده اید پاسخگو هستید؟

سوال دوم اینکه چه تحقیقی و در کدام کشور‌ها انجام داده اید؟ چرا به مخاطبان خودتان رویا می‌فروشید و در بدترین وضعیت موجود اقتصادی آن‌ها را ترغیب به خرید ارز‌های دیجیتال می‌کنید؟ ممکن است تحقیق‌هایی که در این زمینه کرده اید را در همان پیج اینستاگرام تان نشان بدهید؟

سوم اینکه تیم کارشناسی شما چه کسانی هستند؟ خودتان چقدر در این زمینه اطلاعات دارید که رفته اید و تحقیق کرده اید و می‌خواهید این تجربیات را رایگان در اختیار مردم قرار بدهید؟ آیا این شرکت برای خودتان است که دارید تبلیغش را می‌کنید؟ اگر برای خودتان نیست کمی به این فکر کنید که یک تبلیغ ناآگاهانه از سوی شما ممکن است زندگی حتی فقط یک نفر را از بین ببرد. شما خودتان سرد و گرم زندگی را چشیده اید. روز‌های سختی را تجربه کرده اید و با همه این مشکلات دست و پنجه نرم کرده اید پس چرا مردمی که خیلی‌های شان از قشر آسیب پذیر هستند را تهییج می‌کنید؟. راستی در این یکی دو روز اخیر هر چه از پیج شما دیدن کردم ندیدم فردایی که وعده داده بودید بیاید. در ویدئو قبلی تان گفته بودید فردا یک سری راهکار ارائه می‌دهید تا مردم ارز دیجیتال بخرند. داشتم می‌گشتم که ویدئو دیگری را دیدم. اگر قصد مهاجرت به کانادا را دارید... تبلیغ کردن به عنوان یک سلبریتی هیچ ایرادی ندارد و اتفاقا خیلی هم خوب است، اما حواس شما سلبریتی‌ها باشد که چه چیزی را دارید تبلیغ می‌کنید. به مردم رویا نفروشید خانم منصوریان.
نظرات شما
نام:
ایمیل:
* نظر: