تاریخ انتشار: ۲۲:۴۵ - ۲۰ مهر ۱۴۰۰
تعداد نظرات: ۱ نظر
حسین امیر عبداللهیان وزیر امور خارجه ایران جیحون بایراموف وزیر امور خارجه جمهوری آذربایجان در یک تماس تلفنی آخرین تحولات روابط دوجانبه را مورد بحث و بررسی قرار دادند.

گفتگوی تلفنی امیرعبداللهیان  رویداد۲۴ وزیر امور خارجه ایران با تاکید بر ضرورت احترام متقابل و استقلال، حاکمیت و تمامیت ارضی کشورها افزود، تهران و باکو دارای روابط دیرینه ای با یکدیگر هستند. وی تصریح کرد دو کشور باید مانع سوءتفاهم در مناسبات فی ما بین شده و شایسته است به سرعت روابط خود را در مسیر درست و رو به رشد ادامه دهند.

دکتر امیر عبداللهیان همچنین در این‌گفتگوی تلفنی خاطر نشان ساخت که توقع تهران این است که مشکل تردد ترانزیتی کامیونها مرتفع شود.


بیشتر بخوانید: تبعات سخت درگیری نظامی ایران و آذربایجان / دولت رئیسی با چه شرایطی روبروست؟


وزیر امور خارجه ایران با اشاره به عمق روابط دو ملت و دو کشور افزود، تهران و باکو دشمنانی دارند و طرفین نباید به دشمنان فرصت اختلال در مناسبات بین دو کشور را بدهند و نگرانی ها را باید از طریق گفتگو و همکاری حل و فصل کنند.

جیحون بایراموف وزیر امور خارجه جمهوری اذربایجان نیز در این مکالمه تلفنی رابطه با جمهوری اسلامی ایران را دوستانه خواند و افزود، روابط با کشورهای دوست برای جمهوری آذربایجان در اولویت قرار دارد.

وزیر امور خارجه جمهوری آذربایجان بر حل وفصل مشکلات از طریق گفتگو و در فضائی آرام و صمیمانه تاکید کرد. جیحون بایراموف پیشنهاد کرد مقامات گمرک دوکشور برای حل مشکلات ترانزیت کالاهای ایرانی گفتگو نمایند . وی همچنین بر پیگیری آزادی دو راننده کامیون ایرانی تاکید کرد.

وزرای امور خارجه دو کشور از یکدیگر برای سفر به تهران و باکو دعوت کردند.

خبر های مرتبط
نظرات بینندگان
انتشار یافته: ۱
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۰۰:۱۸ - ۱۴۰۰/۰۷/۲۱
1
1
با عربستان دشمن با امارات دشمن با بحرین دشمن با مصر دشمن با اسرائیل دشمن با اردن دشمن با ترکیه دشمن با امریکا دشمن با اتحادیه اروپا دشمن با انگلیس دشمن با اقلیم دشمن فقط مونده بود آذربایجان
نظرات شما
نام:
ایمیل:
* نظر: