تاریخ انتشار: ۱۰:۲۸ - ۰۱ آبان ۱۴۰۰
قاتل تاجر ایرانی در گرجستان که در طول ۱۰ سال زندان منکر قتل بود پس از استرداد به ایران سرانجام به جنایت اعتراف کرد. ۲۳ اسفند سال ۹۰ جسد مرد جوانی که یکی از ایرانیان صاحب منصب در گرجستان بود داخل دفتر کارش کشف شد.

اعتراف به قتل تاجر ایرانی پس از ۱۰ سال

رویداد۲۴ مرد جوان با ضربات متعدد چاقو به قتل رسیده بود و به دنبال این جنایت کارآگاهان جنایی پلیس گرجستان وارد عمل شدند.

قاتل تاجر ایرانی در گرجستان که در طول ۱۰ سال زندان منکر قتل بود پس از استرداد به ایران سرانجام به جنایت اعتراف کرد. ۲۳ اسفند سال ۹۰ جسد مرد جوانی که یکی از ایرانیان صاحب منصب در گرجستان بود داخل دفتر کارش کشف شد. مرد جوان با ضربات متعدد چاقو به قتل رسیده بود و به دنبال این جنایت کارآگاهان جنایی پلیس گرجستان وارد عمل شدند.

در تحقیقات صورت گرفته مشخص شد که مرد ۴۴ ساله با ضربات متعدد چاقو در دفتر کارش در تفلیس به قتل رسیده و باتوجه به نبود آثار ورود به عنف، این احتمال مطرح شد که عامل این جنایت با مقتول آشنا بوده است. در تحقیقات صورت گرفته از سوی پلیس گرجستان، آن‌ها موفق به شناسایی هویت متهم نشدند، اما اعضای خانواده مقتول مدعی شدند که قاتل را می‌شناسند و از او به اتهام قتل پسرشان در گرجستان شکایت کردند. به دنبال شکایت اولیای دم، مرد جوان به نام هرمز بازداشت شد، اما او منکر قتل و مدعی شد از این جنایت بی‌خبر است.


بیشتر بخوانید: قتل ستاره دوومیدانی به دست همسرش


با گذشت ۱۰ سال از قتل مرد ایرانی در تفلیس، هرمز که دراین مدت درزندان بود پس از استرداد به ایران با توجه به داشتن دستور قضایی برای دستگیری وی توسط کارآگاهان پلیس بین‌الملل ناجا بازداشت و در اختیار کارآگاهان پلیس آگاهی قرار داده شد.

مرد ۴۳ ساله ابتدا منکر جنایت بود، اما در ادامه تحقیقات و باتوجه به مدارکی که کارآگاهان پلیس آگاهی در مقابل او قرار دادند، به جنایت اعتراف کرد و گفت: من در ترکیه زندگی می‌کردم، اما سال ۹۰ آنجا را برای پیدا کردن کار ترک کرده و راهی گرجستان شدم. حدود سه هفته‌ای در تفلیس بودم که با مقتول آشنا شدم. او از افراد سرشناس و تاجر معروفی بود که چند بار برای کار به دفترش رفته بودم.

او ادامه داد: روز حادثه به دفتر او رفتم و در حال صحبت بودیم که ناگهان به خاطر موضوعی با هم بحث کردیم و او شروع به توهین کرد. من حرفی نزدم و با عصبانیت و ناراحتی دفتر او را ترک کردم در خیابان پیاده راه می‌رفتم که مرد دست فروشی را دیدم او چاقو و خنجر می‌فروخت. خنجری خریده و دوباره به دفتر کار او برگشتم.

چند ضربه به گردن و قفسه سینه او زدم و بلافاصله آنجا را ترک کردم. با شکایت اولیای دم بازداشت شدم، اما منکر قتل شدم. با این حال در زندان بودم و پس از تحمل ۱۰ سال حبس در کشور گرجستان با توجه به توافق‌های انجام شده در رابطه با انتقال متهمان بین مقامات کشور ایران و گرجستان، به ایران برگردانده شدم. با اعتراف متهم جوان به قتل، به دستور بازپرس پرونده او روانه زندان رجایی شهر شد و تحقیقات در این خصوص ادامه دارد.

منبع: بهار

خبر های مرتبط
نظرات شما
نام:
ایمیل:
* نظر: