تاریخ انتشار: ۱۲:۳۶ - ۱۸ آبان ۱۴۰۰
تعداد نظرات: ۱۶ نظر

بهاره رهنما چگونه با یک جمله شهر را بهم ریخت؟

بهاره رهنما این روز‌ها در ترکیه به سر می‌برد طی یک لایو اینستاگرامی حرف‌هایی را بر زبان رانده که تاسف‌آور است.

بهاره رهنما

رویداد۲۴ بهاره رهنما این روز‌ها در ترکیه به سر می‌برد طی یک لایو اینستاگرامی حرف‌هایی را بر زبان رانده که تاسف‌آور است. بهاره رهنما گفته است: «از ۱۷ سالگی کار کردم و ۳۰ سال زحمت کشیدم که الان آسایش مالی دارم هر آدمی که بعد از ۳۰ سال کار کردن نتواند زندگی خوبی داشته باشد به نظرم آدم بی‌دست و پایی است».

بهاره رهنما چگونه با یک جمله شهر را بهم ریخت؟

سامان رادمان در روزنامه همشهری نوشت: گویا بهاره رهنما نیز که در سال‌های اخیر بیش از سینما و تلویزیون در فضای مجازی و با اخبار زندگی شخصی‌اش و همین‌طور رفتار‌ها و صحبت‌هایش مورد‌توجه بوده، در همین مسیر قدم می‌گذارد. جدیدترین ترفند او برای اینکه بار دیگر به صدر اخبار بازگردد، تحقیر افرادی است که سال‌ها در زندگی تلاش می‌کنند، اما ساختار‌های نابرابر و ناعادلانه به آن‌ها اجازه نمی‌دهد که ثمره رنج و تلاش‌شان را ببینند.

رهنما که برای گذراندن اوقات فراغت خود به ترکیه رفته، از روی عرشه یک کشتی تفریحی برای مردم نسخه پیچیده و گفته: «راز موفقیت چینی‌ها در تمام جهان این است که مردمی بسیار متحد دارند. برخلاف مردم ایران که وقتی همدیگر را می‌بینند، از هم فرار می‌کنند. نباید اینطور باشد.

باید همیار هم باشیم. باید آن حس هموطن بودن در ما زنده شود. من این همه سال کار کردم، خیلی عادی است که بتوانم در این سن آسایش خاطر مالی داشته باشم و زندگی‌ام را راحت بگردانم. هر آدمی که نتواند بعد از ۳۰سال کار کردن زندگی خوب داشته باشد و آسایش و آرامش برای خودش و خانواده‌اش فراهم کند، به‌نظرم بی‌دست و پاست. من سال‌ها زحمت کشیدم و کار کردم و طبیعتا الان هم چیزی که دارید می‌بینید، نتیجه زحمات من است.»

رهنما چندی پیش هم در برنامه «شام ایرانی» گفته بود: «دخترای امروزی سر و وضعشون نیکول کیدمنه، طرز فکرشون [..].» این گفته این فعال فضای مجازی نیز با واکنش‌های زیادی مواجه شده بود. اگر خانم رهنما این رفتار‌ها را می‌کند تا مبادا تصویرش قطع شود، باید گفت نگران نباشید، شما همیشه با این رفتار و کردار در چشم و مایه عبرت هستید.

روزنامه آفتاب یزد در این باره نوشت: مردم در مشکلاتشان از بی‌پولی و گرانی گرفته تا بیماری‌های مختلف و... که بخش اعظم آن حاصل مدیریت ناکارآمد مسئولان است، غرق هستند آنقدر که متوجه نمی‌شوند شب و روزشان چگونه سپری شده است. حالا در این شرایط یک نفر بخواهد با حرف‌های سطحی و با پز دادن مال و اموالش به آن‌ها، نمک به زخم‌شان بپاشد و آن‌ها را بی‌دست و پا خطاب کند، به دور از اخلاق و بی‌انصافی است. اما متاسفانه این حقیقتی است که خانم بازیگر یعنی بهاره رهنما آن را رقم زده است.

جای شکرش باقی است که ایشان از نظر مالی تامین است، اما خانم رهنما! قطعا حقوق بازیگری و داشتن همسری متمول در این رفاهی که شما از آن دم می‌زنید بی‌تاثیر نیست. لیکن به خوبی می‌دانید کارگری که روزانه بیش از ۸ ساعت و بیش از توانش کار می‌کند، ولی حقوق کمی دریافت می‌کند آنهم در این اوضاع آشفته گرانی و باری به هرجهت، حتی اگر بخواهد بیش از ۳۰ سال هم کار کند باز هم نمی‌تواند آن رفاهی که شما از آن صحبت می‌کنید را برای خود و خانواده‌اش تامین کند. پس بهتر است که با همان رفاه و آسایشی که در اختیار دارید، روزگار بگذرانید و با حرف‌هایتان نمک به زخم این مردم دردکشیده نپاشید.

واکنش کاربران

بعد از این لایو اینستاگرامی، بسیاری، بهاره رهنما را مورد انتقاد قرار دادند تا جایی که باعث شد این بازیگر در لایوی دیگر حرفش را پس بگیرد و بگوید: «مخاطب حرفهایم خودم بودم؛ من بعد از سی سال اگر نتوانم رفاه را برای فرزندم تامین کنم آدم بی‌دست و پایی هستم». اما با این وجود کاربرانی به اظهارات بهاره رهنما واکنش نشان دادند.

یکی از کاربران در این باره نوشته است: «جالبه میگه مردمی که بدبختن بدشانسی آوردن آخه مگه تو توی جامعه زندگی نمیکنی؟ کدوم بدشانسی؟ از صبح تا شب جان میکنیم به هیچ جا نمیرسیم مگه تقصیر مردمه؟»دیگری نوشت: «قطعا زحمت کشیدین به اینجارسیدین، ولی بی‌دست و پا خطاب کردن قشنگ نیست... خیلیا هستن از شما ثروتمند‌تر، ولی اینقدر ادعا ندارن».

کاربر دیگری گفته است: «از زندگی کارگری‌خبری نداره. یک کارگر به نظرت چه کاری ازش برمیاد وقتی حقوق بخور نمیر بهش میدن».یکی دیگر از کاربران اینطور می‌نویسد: «من دبیرم، توی کارم عالی هستم، بسیار زحمت کشیدم و هزار نوع مریضی گرفتم، ولی دولت ماهی ۷میلیون بهم حقوق میده و جلوی زن و بچه‌ام خجالت میکشم نتونستم خوشبختشون کنم. بخدا بی‌لیاقت و بی‌دست و پا نیستم، ولی خب چکار کنم وقتی دولت بهم حقوق نمیده، بار‌ها اعتراض کردیم».

بهاره رهنما چگونه با یک جمله شهر را بهم ریخت؟

کاربران دیگر نوشته اند: «پس اون کارگر وکارمندی که ۳۰ سال کار میکنن برای امثال تو وقتی بازنشسته میشن هنوزم هیچی ندارن پس بی‌عرضه اند»، «من کارگر که الان ۲۴ سال دارم، شبانه روز کار میکنم هنوز هشتم گرو ۹ هست نه بی‌دست وپا هستم نه تنبل، ولی چه کنم با حقوقی که میگیری هیچی نمیشی. در ضمن شما حق نداری با مردم اینطوری صحبت کنی»، «ما باسوادتر از تو و امثال تو داریم که دارن کول بری میکنن خرج خانواده در میارن، اما بازم هیچی ندارن»، «میگی کار کردم یعنی عرق ریختی کارگری کردی با حقوق اداره کار زندگی کردی... امیدوارم خدا جواب این فخرفروشیت را بهت بده»، «این خانم به چندمیلیون ایرانی که بعد۳۰سال خدمت که الان بازنشسته شده‌اند والان به دلیل گرانی‌ها دچارمشکل شده‌اند علنا توهین کرده است واقعا جای تاسف است»، «به تمام کارمندان با وجدانی که زحمت میکشن، ولی تورم اقتصادی و....

اجازه زندگی خوب رو نمی‌ده توهین نکن»، «ای کاش یک روز بیای کف بازار تا بفهمی که تو این وضع اقتصادی فقط میتونی بعد از سیصد سال خرج ساده زندگی رو در بیاری»، «اگر مردم ایران، تلویزیون و سینمای ایران نبودند معلوم میشد که الان باید کجا باشی. تو همه جوره مدیون مردم کشورتی»، «چرا داغ پدر زحمتکشی را که از فرط استیصال شرمنده فرزندشه تازه می‌کنید کارگری که بعد از ۳۰ سال کارگری خانوادشو شاه عبدالعظیم نمیتونه ببره از بی‌عرضگیشه! خانم رهنما این چرندیاتو تو خلوتت نگهدار»،

«بهت اجازه نمیدم‌شان وشعور مردم رو زیر سوال ببری با خوش گذرونیه خودتون. هر کسی تو زندگی خودش خوشبخته، یه آقایی که خسته میادخونه تا کنارزن و بچه هاش باشه و یه لیوان چای بخوره اون از همه خوشبختره»، «آخه یه کارگر ۳۰ سال که سهله اگه ۱۰۰سال هم کار کنه آسایشی با این وضعیت فعلی کشور نخواهد داشت»، «خانوم رهنما والا ما سی سال بیشتر هم کار کردیم بخدا سرمون رو انداختیم پایین وفقط کار کردیم دزدی می‌تونستم بکنم نکردم می‌تونستم با لابی وکار‌های دیگه در آمد بیشتری داشته باشم، ولی نکردم الان با این حرف شما من بی‌دست و پا هستم؟»

خبر های مرتبط
برچسب ها: بهاره رهنما
نظرات بینندگان
انتشار یافته: ۱۶
سعیدهخانم رهنما
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۲:۵۴ - ۱۴۰۰/۰۸/۱۸
1
6
خانم تازه بدرون رسیده به مالتت نناز که به شبی بنده به خوشگلیت نناز که به تبی بنده دل مردم نسوزون که بایدجواب خدا روبدی تواین وضعیت اقتصادی ایران که فقط شاهکارباید بکنی تاشکم خونواده روسیر کرد نه خونه داری نه درامد انچنانی پس لااقل با این مردم زخم زبون نزن که خدا گیر میشد
متین
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۳:۳۶ - ۱۴۰۰/۰۸/۱۸
1
2
وقتی طرز فکر یک هنر پیشه ایرانی اینه وای ب حال بقیه البته با این حرفهایی ک زده هم خودشو هم تهسیلاتشو برده زیر سوال چون الان کسی سوادش پنجم ابتداییم باشه از این جور حرفها نمیزنه مدرک با پول گرفتن این چیزا هم داره... ودر اخر خانم بیسواد این پولایی ک مفت بدست اوردی مفتم از دست میدی
رضا
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۳:۳۶ - ۱۴۰۰/۰۸/۱۸
4
3
حرف درستی میزنه،چرا میخواید خرابش کنید،حتما باید مثل خیلیها دروغ بگه و از گل و بلبل حرف بزنه
علی
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۴:۳۰ - ۱۴۰۰/۰۸/۱۸
2
5
خانم آنکه شما دارید اگه منم داشتم میلیارد شده بودم
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۵:۱۱ - ۱۴۰۰/۰۸/۱۸
2
3
واقعا شوهرت بی غیرتی هر روز با یک نوع آرایش خودتو در دید چشم های هیز قرار میدی
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۶:۰۸ - ۱۴۰۰/۰۸/۱۸
1
3
این حرفانشانه بی عقلی اونه،درک وفهمش بیشترازاین نیست معلومه،،باهمین مردم بجایی رسیدی بازهمین مردم ونالایق فرض کردی،،گرانی ومشکلات کشورت خبرنداری،واقعاچی بگم،
D
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۹:۱۸ - ۱۴۰۰/۰۸/۱۸
1
4
خانم رهنما بنظر من بویی از انسانیت و شرافت و وجدان نبرده که این چنین با کلام زشت و کوبنده مردم کشور خودش رو تحقیر می‌کنه یعنی پدر و مادرتون هنوز نتونستند به شما انسانیت رو یاد بدند، پول چشماتون کور کرده واقعا برای بازیگری مثل شما بینهایت متأسفم.
ناشناس
|
Germany
|
۱۴:۳۸ - ۱۴۰۰/۰۸/۱۹
0
4
مرده شور اون ریخت بد ترکیبتو ببرن.که اینقدر عقده و کمبود داری مگه تو کی هستی که میگی بعد سی سال هر کسی بجای نرسه بی دست و پاست.خودت کدوم نقش بدرد بخور و زیر پوستی رو بازی کرد در کدام جشنواره فیلم خارجی یا حتی همین جشنواره درجه سه فجر کاندید شدی.همه که مثل تو حاجی بالا نداشتن که یک شبه ره صد ساله برن تو فقط یک قیافه داری با مامان جونت که بواسطه اون وارد تلویزیون سینما شدی.خیلی از مهندسان کارمندان و روزنامه نگاران و کارگران کارافرینان و.....بخاطر اینکه رانت و فرصت امثال تو رو نداشتن نتونستن مثل تو یک شبه میلونر بشن ارزششون از تو خیلی بیشتره.
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۲۲:۴۳ - ۱۴۰۰/۰۸/۱۹
0
0
آخه بهاره عملی حرفات همش برای شوهران یکی بعداز دیگری مهمه خودت راادم دانسته ای
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۰۵:۲۴ - ۱۴۰۰/۰۸/۲۰
0
1
پیر زن چاقالو تازه بدوران رسیده اگه حرف نزنی کلا نمیگن لالی کم خودنمایی کن مردم دارن از گرسنگی میمرن .
بنده ی خدا
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۶:۲۲ - ۱۴۰۰/۰۸/۲۰
0
1
خجالت میکشم بگم همشهریتم خانم هزاوه ای
بسه دیگه کم پزمال همسرتوبده چپ دراست رخ میدی تواینترنت به چیت مینازی
یکم مردم دارباش
سادات
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۸:۱۴ - ۱۴۰۰/۰۸/۲۰
0
0
نظر مرا خواهش چاپ کنید . هیچوقت چاپ نمی کنید
من از نظر روانکاوی نظر میدم . بهاره خانم دانسته چه باید بکند
که له نان واب حسابی برسد . از جیزی استفاده کرده که همه کس
نمیتوانند از آن بگزرند .. اکثر سلبریتی ها هم همینطور برای این
است که خود مطبوعات هم مبلغشان،،، شده بیچاره قشر زحمت
کش و با آبرو سزای آبرو داری فقر است ... ولا غیر
آناهید
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۲۰:۰۶ - ۱۴۰۰/۰۸/۲۰
1
0
از یه جنبه هایی درست میگه..
هرچند از زبان ایشون این حرفها مثبت برداشت نمیشن
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۲۳:۵۲ - ۱۴۰۰/۰۸/۲۰
1
0
بسه دیگه چقد تحقیرش میکنین .بنظر من شماها فقط دل بدرد میارین حالا یه حرفی زده به خودش چرا همه به خودتون گرفتین نون بازو شو میخوره شماها خودتنو جای اون بزارین .بنظر من حرفی بدی نزد بهاره راهنما .
فرشید
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۰۹:۵۲ - ۱۴۰۰/۰۸/۲۱
0
1
پولداری ورفاه فعلی شما که هنوز در برابر بعضی ها رقمی به حساب نمیایید سر چشمه میگیره از تعویض ددی شوگرهای مختلف وپیدا کردن شوهری پولداراز بین آنها و ازبین بردن زندگی شیرین قبلی آت که در اینده غصه اش را انشالله خواهی خورد فعلا حالشو ببر تا آینده
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۱:۱۵ - ۱۴۰۰/۰۸/۲۱
0
1
بهاره رهنما!
تو وامثال تو ، کاش به جای رسیدن به پول یکمی روی فهم ودرک وشعورتون کار میکردین ، همه چی که پول نیست.تو وامثال توکه تو این گرونی و بی پولی مردم ، خودنمایی میکنین و دل میشکونین وفخر فروشی میکنین به هر جارسیدین از صدقه سر همین مردمه ، به خودتون بیاین.
شماها نمی فهمین زندگی خصوصی یعنی چی !!
هر کاری میکنین باید کل دنیا رو خبر کنین؟متاسفم براتون اینا همش از کمبوده . واقعا متاسفم برا همه سلبریتی ها.
نظرات شما
نام:
ایمیل:
* نظر: