تاریخ انتشار: ۱۰:۰۷ - ۲۸ آبان ۱۴۰۰

کاخ سفید: رویکرد خود درباره تحریم‌ها علیه ایران را تغییر نداده‌ایم

سخنگوی کاخ سفید در نشست خبری شامگاه پنجشنبه تصریح کرد ایالات متحده تغییری در رویکرد خود در قبال تحریم‌ها علیه ایران ایجاد نکرده است.

کاخ سفید: رویکرد خود درباره تحریم‌ها علیه ایران را تغییر نداده‌ایم
رویداد۲۴ «جنیفر ساکی»، سخنگوی کاخ سفید شامگاه پنجشنبه (به وقت تهران) اعلام کرد دولت آمریکا رویکرد خود در قبال تحریم‌ها علیه ایران را تغییر نداده است.

به گزارش فارس، اظهارات جنیفر ساکی اندکی بعد از آن مطرح شده که خزانه‌داری آمریکا اعلام کرد ۶ شخص و یک شرکت ایرانی را به بهانه تلاش برای دخالت در انتخابات ریاست‌جمهوری آمریکا تحریم کرده است.

دولت جو بایدن به شکست سیاست موسوم به «فشار حداکثری» که دولت پیشین آمریکا علیه ایران به کار گرفت اعتراف کرده، اما از انجام اقدامات لازم برای بازگرداندن آمریکا از آن مسیر خودداری کرده است.

اصرار دولت بایدن بر حفظ تحریم‌های دوران ترامپ، یکی از مهم‌ترین محور‌های اختلافات در دور‌های گذشته مذاکرات وین که با هدف بازگرداندن آمریکا به برجام انجام می‌شد را تشکیل می‌دهد.


بیشتر بخوانید: دولت رئیسی با چه استراتژی وارد مذاکرات وین می‌شود؟


نخستین دور مذاکرات وین در دولت ابراهیم رئیسی، رئیس‌جمهور جدید ایران قرار است از روز ۸ آذرماه در وین برگزار شود. ایران اعلام کرده تلاش برای رفع تمامی تحریم‌ها مهم‌ترین دستور کار هیأت ایرانی در این گفتگو‌ها را تشکیل خواهد داد.

جو بایدن با وعده بازگرداندن آمریکا از سیاست‌های دوران ترامپ که به عقیده او به منزوی شدن آمریکا در دنیا منجر شده بود وارد کاخ سفید شد. با وجود این، او به ویژه در عرصه سیاست خارجی در حال ادامه دادن سیاست‌های دوران ترامپ است.

منبع: فارس
خبر های مرتبط
نظرات شما