تاریخ انتشار: ۱۰:۳۲ - ۲۹ آبان ۱۴۰۰
علیرضا فغانی در گفتگو با سعید اکبری در برنامه سلام صبح بخیر درمورد صحنه پنالتی بازی شب گذشته استقلال و نساجی توضیحاتی را ارائه کرد.

رویداد۲۴ علیرضا فغانی داور سرشناس ایرانی در ارتباط با صحنه مشکوک هند که در محوطه جریمه تیم فوتبال نساجی رخ‌داده بود گفت: «اگر فیلم بازی و همچنین نظرات کارشناسان داوری را هم دیده باشید، متوجه خواهید شد که آن صحنه خطای هند نیست. حالا این‌که این دوست عزیزمان (اشاره به فرهاد مجیدی) به این شکل صحبت می‌کند باید بگویم که اگر قرار باشد هر داوری به خاطر هر اشتباهی که مرتکب می‌شود، عذرت خواهی کند که این اشتباه است و نباید این مسئله باب شود. امیدوارم آقای مجیدی که سرمربی تیم معتبری است و سرمربی تیم امید ایران بوده، حداقل اطلاعات قوانین بازی را به‌روز بکنند و این‌طوری فرار روبه‌جلو نکنند تا فشار را از روی دوش خودش به تیم داوری منتقل کند. البته من ازاین‌دست مسائل زیاد دیدم و عادت دارم و اصلاً هم برای من مهم نیست که مجیدی چه گفته است و قرار است چه فشاری روی من بیاید، ولی این صحنه هند نبود و کارشناسان هم تایید کردند.»

در این لحظه، صحنه مشکوک پنالتی نمایش داده می‌شود و فغانی درباره اینکه بالاخره قانون هند چیست خاطرنشان کرد: «شما ببینید دست بازیکن در کنار بدنش است، یعنی دست در حالت طبیعی خودش است و اگر همین صحنه را با بازی ایران و سوریه مقایسه داشته باشیم می‌بینیم که در آن صحنه دست بازیکن از بدن خارج بود و وقتی دست از بدن خارج باشد، حالت غیرطبیعی قلمداد می‌شود و صحنه شب گذشته بازی استقلال- نساجی نمی‌تواند خطای هند محسوب شود.»

خبر های مرتبط
نظرات شما
نام:
ایمیل:
* نظر: