تاریخ انتشار: ۱۰:۰۷ - ۰۹ آذر ۱۴۰۰

شرط حضور تماشاگر در دربی پایتخت

معاون فنی مرکز سلامت محیط و کار وزارت بهداشت، شرط حضور تماشاگر در دربی پایتخت را صدور مجوز از سوی ستاد ملی مقابله با کرونا دانست.

دربی استقلال پرسپولیس

رویداد۲۴ محسن فرهادی، معاون فنی مرکز سلامت محیط و کار وزارت بهداشت، اظهار داشت: واقعیت امر این است که دو مسابقه قبلی تیم‌های استقلال و پرسپولیس که با حضور تماشاگر در ورزشگاه آزادی برگزار شد، بدون مجوز ستاد ملی کرونا بود. زیرا، ستاد ملی کرونا فقط برای یک دیدار با تماشاگر در ورزشگاه آزادی مجوز صادر کرده بود و آن هم دیدار تیم‌های ملی ایران و کره جنوبی بود.

وی با اشاره به مشکلات و حواشی که دیدارهای قبلی دو تیم سرخابی با حضور تماشاگر به همراه داشت، افزود: قرار بود بلیت فروشی فقط الکترونیکی باشد تا موضوع قرنطینه بیماران کرونایی و واکسیناسیون متقاضیان تهیه بلیت، مشخص شود.

فرهادی ادامه داد: کنترل قرنطینه و واکسن، فقط به شیوه خرید الکترونیکی بلیت امکان پذیر است، ضمن اینکه در دیدارهای قبلی دو تیم در ورزشگاه آزادی، برخی بدون بلیت هم وارد شده بودند.

معاون فنی مرکز سلامت محیط و کار وزارت بهداشت، همچنین موضوع استفاده تماشاگران از ماسک را مورد تاکید قرار داد و گفت: فاصله‌گذاری‌ها هم آن طور که باید رعایت نشده بود. البته رعایت فاصله ۲ متری فقط برای کسانی است که جداگانه بلیت تهیه کرده‌اند.


بیشتر بخوانید: داور دربی ۹۷ مشخص شد


وی افزود: در بازی‌های قبلی، کنترل‌های بهداشتی هنگام ورود تماشاگران به خوبی اعمال نشد و در مجموع، نمایش خوبی برای شروع بازی‌ها با حضور تماشاگران نبود.

فرهادی در ارتباط با وضعیت حضور تماشاگر در دربی شنبه آینده در ورزشگاه آزادی، گفت: حضور تماشاگر در این مسابقه منوط به صدور مجوز از سوی ستاد ملی کرونا است و اگر این مجوز صادر نشود، دربی بدون حضور تماشاگر برگزار خواهد شد.

معاون فنی مرکز سلامت محیط و کار وزارت بهداشت با عنوان این مطلب که ظرفیت تماشاگر برای دربی پیش رو همان ۳۰ درصد است، تاکید کرد: متولیان برگزاری مسابقات، می‌بایست تمهیدات لازم را پیش بینی کنند تا ستاد ملی کرونا برای صدور مجوز، اقدام کند.

وی با اشاره به تصویب طرح مدیریت هوشمند در ستاد ملی کرونا، گفت: شروع این طرح از ۱۵ آذر خواهد بود و بنابراین، دیدار دربی شامل طرح هوشمند نمی‌شود و باید برای آن مجوز صادر شود.

منبع: مهر
خبر های مرتبط
خبر های مرتبط
نظرات شما