تاریخ انتشار: ۱۱:۲۹ - ۰۹ آذر ۱۴۰۰

سخنگوی وزارت خارجه: آنچه که در وین اتفاق می‌افتد، تمرکز بر رفع تحریم‌هاست نه چیزی کمتر

سخنگوی وزارت امور خارجه گفت: تیم مذاکره کننده هسته‌ای برای اطمینان از رفع تحریم‌ها وارد وین شده است و آنچه در وین اتفاق می‌افتد تمرکز بر رفع تحریم‌هاست.

سخنگوی وزارت خارجه: آنچه که در وین اتفاق می‌افتد، تمرکز بر رفع تحریم‌هاست نه چیزی کمتر

رویداد۲۴ سعید خطیب‌زاده، سخنگوی وزارت خارجه با اشاره به آغاز مذاکرات هسته‌ای در وین برای رفع تحریم‌ها گفت: آنچه که در وین اتفاق می‌افتد، تمرکز بر رفع تحریم‌هاست. چیزی نه کمتر از این را می‌پذیریم و نه بیشتر از آنچه در برجام در حوزه هسته‌ای آمده است، تعهدی می‌دهیم.

 سخنگوی دستگاه دیپلماسی کشور تصریح کرد: موضوعاتی مانند مذاکرات گام به گام و تعهدات جدید هیچ جایگاهی در گفت و گوی ما ندارد.


بیشتر بخوانید: ایران در نشست وین نسبت به برآورده نشدن خواسته‌های خود هشدار داده است


خطیب‌زاده گفت: دولت با عزم جدی با یک هیات کاملا آماده وارد مذاکرات وین شده تا اطمینان پیدا کند آنچه در وین اتفاق می‌افتد رفع تحریم‌هاست. البته اگر طرف‌های مقابل هم به جای وقت‌کشی، تطویل و بهانه‌گیری‌های بچه‌گانه با نیتی درست برای رفع تحریم‌ها وارد وین شده باشند، می‌توانیم بگوییم مذاکرات در مسیر درست قرار دارد.

دور جدید مذاکرات هسته‌ای ایران و کشورهای۱+۴ از روز گذشته با ترکیب جدید تیم مذاکره کننده ایرانی آغاز شده است. علی باقری کنی ریاست هیات مذاکره کننده ایران در این مذاکرات را بر عهده دارد.

منبع: ایرنا
خبر های مرتبط
خبر های مرتبط
نظرات شما