تاریخ انتشار: ۲۰:۴۰ - ۱۲ آذر ۱۴۰۰
تعداد نظرات: ۲ نظر

ادعای رسانه آمریکایی: غرب متن پیشنهادی ایران را نپذیرفت

اکسیوس به نقل از مذاکره‌کنندگان غربی آورده که ایران خواستار کاهش دائمی تعهدات خود در برجام شده است.

مذاکرات وینرویداد۲۴ پایگاه آمریکایی مدعی شد: مذاکره‌کنندگان غربی به طرف ایرانی در مذاکرات گفتند که خواست‌های آن‌ها «غیر قابل قبول» است.

وبگاه آکسیوس به نقل از مذاکره‌کنندگان غربی نوشته است که تیم مذاکره‌کننده ایران در جریان مذاکرات وین خواسته‌های «غیر معقول» و «یک جانبه‌ای» مطرح کرده است.

اکسیوس به نقل از مذاکره‌کنندگان غربی آورده که ایران خواستار کاهش دائمی تعهدات خود در برجام شده است.

مذاکره‌کنندگان غربی تاکید کردند که خواسته‌های ایران نقض توافقات شش دور پیشین از گفتگو‌های وین به‌شمار می‌رود.

در همین حال لارنس نورمن، خبرنگار روزنامه «وال‌ستریت ژورنال» به نقل از یک دیپلمات اروپایی نوشت که پیش‌نویس‌های پیشنهادی ایران «غیرقابل قبول» و «زیاده‌روی» است.

او در رشته‌توییتی، به نقل از این دیپلمات اروپایی نوشته که ایران در پیش‌نویس‌های خود درخواست‌های مربوط رفع تحریم‌ها را افزایش داده و همزمان تمام تفاهم‌های قبلی درباره گام‌های ایران برای بازگشت به «برجام» را حذف کرده است.

نورمن نوشته است که دیپلمات‌های اروپایی به مذاکره‌کنندگان ایرانی گفته‌اند که پیشنهادات آن‌ها بسیار «سخت‌گیرانه» است و باید مواضع «انعطاف‌پذیری» اتخاذ کنند.

خبر های مرتبط
خبر های مرتبط
برچسب ها: مذاکرات وین ، برجام
نظرات بینندگان
انتشار یافته: ۲
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۲۱:۴۰ - ۱۴۰۰/۰۹/۱۲
0
0
درودبرمذاکره کنندگان مااین خواسته بایدبرآورده شودچون حق کشوراست نبایدبه اندازه یک کلمه ازاین خواسته کم شودزیربارزورگویی این آشغالهای شرق وغرب رفت طی چندسال چه دست آوردی ازاین توافق داشته هیم اگرآنهاقبول نکنندبه درک هرغلطی دلشان خواست بگذاربکنندحتی اگرکاربه جنگ بکشدماملت ایران ایستاده ایم
محمد
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۲۱:۵۰ - ۱۴۰۰/۰۹/۱۲
0
0
جوونی مون را با همین پیگیری اخبار مذاکرات حروم کردیم
نظرات شما