تاریخ انتشار: ۱۴:۱۴ - ۱۵ آذر ۱۴۰۰

پیشکسوت پرسپولیس: از فرهاد مجیدی مربی در نمی‌آید!

پیشکسوت پرسپولیس اعتقاد دارد یکی از دلایل تساوی دربی، موعود بنیادی فر داور این مسابقه بوده است!

فرهاد مجیدی

رویداد۲۴ مرتضی فنونی زاده می‌گوید این داور بین المللی کشورمان بارها بازی را به ویژه در نیمه دوم از جریان انداخت و اجازه نداد حملات دو تیم به ویژه پرسپولیس ادامه پیدا کند.

اصلی ترین دلیل مساوی دربی از نگاه شما؟

  دلایل زیادی می‌توان برشمرد اما یکی از عوامل آن سوت‌های اضافی و بی مورد موعود بنیادی فر بود.

  یحیی گل محمدی هم به این موضوع اشاره کرد و گفت که بنیادی فر بازی را از جریان می‌انداخت؟

  نیمه اول بازی سرد و بی روح بود اما نیمه دوم پرسپولیس خوب شروع کرد. حملاتی هم داشت اما هنگامی‌که داشتیم دروازه استقلال را تهدید می‌کردیم موعود بنیادی فر بی دلیل بازی را می‌خواباند. نمی‌دانم چرا اما به سمت نیمکت پرسپولیس رفت و سه، چهار دقیقه با مربیان ما سرو کله زد. بعد دوباره تا پرسپولیس می‌خواست جان بگیرد و حملاتی انجام دهد باز بازی را متوقف می‌کرد و به فرزاد مجیدی کارت زرد داد. نمی‌دانم اما ۴ گروه از تساوی دربی در همه ادوار خوشحال می‌شوند!

  چه کسانی؟

  غیر ازهواداران که از تساوی بدشان می‌آید باید بگویم فدراسیون، داوران، مدیران و مربیان دو تیم خیلی هم از مساوی شدن دربی ناراحت نمی‌شوند. من از سوت‌های بی دلیل و اضافی بنیادی فر سردر نیاوردم.

  قبول دارید کل دربی کیفیت لازم را نداشت؟

  البته پرسپولیس یک مقدار چربش داشت اما صحبت‌های مدیران دو باشگاه قبل از دربی جالب نبود. شاید همین موضوع روی دربی سایه انداخت.


  بیشتربخوانید: حرکت زشت فرهاد مجیدی


  نظرتان راجع به صحبت‌های آجرلو چیست؟

  از مدیرعامل با تجربه ای مثل آقای آجرلو بعید بود این حرف‌ها بزند و کاش آقای صدری هم جواب مدیرعامل استقلال را نمی‌داد. این صحبت‌ها در شأن مدیریت استقلال نبود. اگر حسین زاده ۲۰ ساله این صحبت‌ها را می‌کرد شاید باعث تعجب نمی‌شد اما... بگذریم!

  پس از پایان بازی، فرهاد مجیدی نسبت به قضاوت داور و صحنه مشکوک به پنالتی اعتراض شدیدی داشت. نظری ندارید؟

  کدام پنالتی؟ آن صحنه که اصلا پنالتی نبود و رودی ژستد می‌خواست مفت بری کند! در مورد فرهاد مجیدی اعتقادم را می‌گویم و امیدوارم حرف من به کسی برنخورد. فرهاد مجیدی بازیکن بزرگی بود که خاطرات خوبی هم برای هواداران تیم خودش ساخت اما مربی بزرگی نمی‌شود. من در فینال جام حذفی فصل گذشته وقتی در دقیقه ۱۲۰ مسعود ریگی را تعویض کرد و داریوش شجاعیان را در این دقیقه برای زدن پنالتی به زمین فرستاد با خودم گفتم فرهاد مجیدی مربی بزرگی نمی‌شود. همان طور که مارادونا بازیکن بزرگی بود اما هرگز مربی بزرگی نشد. این حرف من هم ربطی به استقلالی یا پرسپولیسی بودن ندارد و به عنوان یک بازیکن قدیمی‌فوتبال این حرف را می‌زنم.

  شاید استقلالی‌ها با خواندن این مصاحبه بگویند مرتضی فنونی زاده بهتر است درمورد پرسپولیس صحبت کند. در این رابطه صحبتی ندارید؟

  من دوستان استقلالی هم دارم و می‌دانم تیمی‌که ۵ بازی پشت سرهم مساوی می‌کند یعنی مشکل دارد و نمی‌تواند مدعی باشد. ضمن آن که شما بروید از هر مربی با تجربه ای بپرسید که آیا تعویض بازیکن در دقیقه ۱۲۰ برای زدن پنالتی درست است یا نه؟ شما دیدید داریوش شجاعیان ضربه پنالتی اش را خراب کرد. یک سرمربی بزرگ در هر مسابقه نتایج ضعیف خودش را گردن این و آن نمی‌اندازد. یک روز داوری، روزی دیگر نبودن بازیکنان خارجی یا الکس فرگوسن و ...!

  بسیارخوب، درپایان حرف ناگفته ای ندارید؟

  به هرحال هر دو تیم زحمت خودشان را کشیدند اما دربی جالبی از آب درنیامد. شاید هم دست اندرکاران دو تیم به مساوی راضی بودند ولی بینندگان تلویزیونی هرگز!

  خبر های مرتبط
  خبر های مرتبط
  نظرات شما