تاریخ انتشار: ۱۵:۳۴ - ۱۶ آذر ۱۴۰۰

پیشکسوت استقلال: یک جادوگر کاری کرد که ۳ هفته نیمکت‌نشین شوم

پیشکسوت استقلال گفت: به خاطر جادوگر و رمالی چند هفته نیمکت نشین شدم، سرمربی تیم به حرف جادوگر گوش کرد و سه هفته مرا بیرون گذاشت تا تیمش نتیجه بگیرد.

امیرحسین صادقی

رویداد۲۴ امیرحسین صادقی بیش از ۱۳ سال در استقلال حضور داشت و بارها بازوبند کاپیتانی این تیم را بر دستان خود بست، مدافع سال‌های نه چندان دور آبی‌پوشان در روزهایی که سمتی در فوتبال ندارد با حرف‌های جنجالی خود حضوری جدی و فعال در فضای مجازی دارد. صادقی که این روزها با شکایت باشگاه پرسپولیس روبرو شده است از شرایط نابسامان فوتبال ایران حرف زد:

*من درباره استقلال نظری نمی‌دهم. برای اینکه نباید حرف بزنم، برای اینکه استقلال را دوست دارم و اگر حرفی بزنم که کوچک‌ترین حاشیه‌ای ایجاد شود خودم را هرگز نمی‌بخشم.

*هشت هفته از لیگ برتر گذشته و هفته‌های زیادی باقی مانده است، الان نباید حرفی بزنیم که خدایی ناکرده حاشیه ایجاد شود. من امیر حسین صادقی سال‌ها در استقلال بازی کردم، بازوبند کاپیتانی این تیم را بر دستانم بستم. شرایط تیم را می‌شناسم ومی‌دانم نباید استقلال را وارد بحران و چالش کرد، اگر حرفی هم باشد می‌دانید چه کار می‌کنم؟ خودم به فرهاد مجیدی زنگ می‌زنم و یا به تمرین استقلال می‌روم و حرف‌هایم را می‌رزنم، چرا باید حرف‌های درون خانواده به بیرون درز پیدا کند.

*اگر پیشکسوت استقلال هستم و دلم برای این تیم می‌سوزد نباید انتقاد و یا حرف و  حدیثی هست را جار بزنم. ضمن اینکه الان در باشگاه استقلال پیشکسوت‌ها حضور دارند، کنار فرهاد مجیدی آدم‌های بزرگی هستند، این تیم جنگجو نداشت که جنگجو هم اضافه شده است.

*چند روز پیش معاون حقوقی باشگاه استقلال در یک برنامه تلویزیونی با صادق درودگر مناظره کرد، او حرف زد و عضو هیات رییسه سازمان لیگ نیز جواب می‌داد، من نمی‌دانم این افراد با چه کارنامه درباره استقلال حرف می‌زنند و به دنبال خوردن حق این تیم هستند، آنها فراموش کرده‌اند در این ۲۰ سال که در فوتبال هستند چه کارها و اقداماتی انجام داده‌اند، من اگر می‌توانستم می‌رفتم پشت خط و همه این حرفها را می‌زدم، من حاضرم به خاطر استقلال با همه دنیا جر بحث کنم و حق تیمم‌ را بگیرم.

*این روزها تنها کاری که می‌توانم انجام دهم این است که از طریق صفحه شخصی‌ام لایو بگذارم و حرف هایم را بزنم، با بزرگ و کوچک هم کاری ندارم هرکس که برای استقلال مشکل بتراشد با امیرحسین صادقی طرف است، در همین ماجرای تبلیغات محیطی و یا اتفاقات دیگر شاید اگر کار به کنفدراسیون فوتبال آسیا می‌کشید بهتر می‌شد.


بیشتر بخوانید: لیست خروجی مجیدی در نیم فصل/ فرهاد قصد خانه تکانی دارد


*در همه جای دنیا یکی از راه‌های درآمدزایی تبلیغات محیطی است، باید دست تیم‌ها در جیب خودشان باشد، با این همه ادعای حرفه‌ای وضع فوتبالمان این است، درباره داوری‌ها آمدند و حرف زدند،اعتراف کردند که چه بر سر فوتبال آمده است اما چه واکنشی صورت گرفته است؟ چند وقت پیش یکی از مسوولان رده‌بالای کمیته انضباطی فدراسیون فوتبال در یک برنامه زنده گفت یکی تیمی بود که به بازیکنان آن تیم گفته بودند  اگر تا دقیقه ۸۰ موفق به پیروزی و گل زدن نشدید داور برایتان پنالتی می‌گیرد، به داور پول داده بودند و در دقیقه ۸۴ بازیکن حریف خودش را زمین انداخت و پنالتی گرفت. اگر این اتفاقات در هر کشور دیگری رخ می‌داد مقامات قضایی ورود می‌کردند و چندین نفرمحروم می‌کردند. فوتبال ما خیلی وضعیت خوبی ندارد و هیچ کس نمی‌خواهد به آن ورود کند. بحث دلالی و جادوگری به کنار.

*من در زمانی که فوتبال بازی می‌کردم اینقدر قوی بودم که با دلال یا مدیر برنامه رابطه نداشته باشم، خودم اینقدر قوی بودم و حقم را می‌گرفتم، باز هم می‌گویم افراد سالمی در بین آنها هم هستند اما برخی‌شان فوتبال را به گند کشیده‌اند. در سال آخر که فوتبال بازی می‌کردم دلال آمد و گفت بیا قرارداد ببند، می‌رویم پیش سرمربی و با هم قلیان می‌کشیم و بالاترین پول را برایت می‌گیرم و این قدر باید به من درصد بدهی و همان جا گفتم اگر بمیرم هم با شما کار نمی‌کنم، این دلال را انداختم بیرون و بعد فوتبال را برای همیشه کنار گذاشتم. وقتی دلال با مربی می رود قلیان می‌کشد و هزار رابطه و زدو بند با هم دارند فاتحه فوتبال را بخوانید.

*چند سال پیش و در دهه ۸۰ با دلال‌ها و برخی افراد فاسد در فوتبال برخورد کرده و آنها را بازداشت کردند اما بعدها نام مدیر برنامه را روی آنها گذاشتند و دوباره همان اتفاقات تکرار شد. من سوال دارم این افراد چه تخصصی دارند، از فوتبال چه می‌فهمند؟ چه تحصیلاتی دارند؟ فوتبال با این روند و جریان فاسدی که هر روز در حال گسترش است رو به نابودی خواهد بود.

*چون من مادرم سید بود، جادوگرها به من نمی‌خوردند و کاری با من نداشتند اما دود آن به چشم من خورده است. سر همین جادوگری سه هفته نیمکت‌نشین بودم، به مربی گفته بودند این بازیکن را نیمکت‌نشین کن و بعد هم اخراج شدم. در این باره دوست ندارم حرف بزنم، نمی‌خواهم حرف‌هایی بزنم که سنگ رو سنگ بند نشود، فقط لطفا بنویسید امیر حسین صادقی به خاطر جادوگر و رمالی چند هفته نیمکت نشین شد.

*درباره شکایت پرسپولیس نظری ندارم. شکایت کرده‌اند دیگر، مهم نیست.

منبع: ایرنا
خبر های مرتبط
خبر های مرتبط
برچسب ها: امیرحسین صادقی
نظرات شما