تاریخ انتشار: ۱۱:۲۰ - ۰۴ بهمن ۱۴۰۰

داروهایی برای تقویت سیستم ایمنی در دوره کرونا

تحقیقات نشان داده طی دو سال همه گیری کرونا مصرف مکمل های تقویت کننده سیستم ایمنی افزایش پیدا کرده و به اعتقاد متخصصان تمرکز بر یک رژیم غذایی متعادل و خواب کافی در کنار استفاده از این داروها می تواند سیستم ایمنی بدن را به طور قابل توجهی تقویت کند.

تغذیه سالم در روزهای کرونایی

رویداد۲۴ در طول دو سال گذشته و طی همه گیری کرونا، مردم به گرایش های مختلف سلامت بیشتر توجه کردند. بر اساس مطالعات انجام شده، این گرایش ها عبارت اند از مصرف مکمل های ویتامین (۴۵ درصد)، تفکر و اندیشه (۴۳ درصد) و یوگا یا مراقبه ذهنی (۴۰ درصد). بر این اساس و در میان جدیدترین نوآوری‌ های خود مراقبتی، گزینه‌ های تغذیه شخصی‌ (۵۰ درصد)، تست ‌های تشخیصی در خانه (۴۳ درصد) و پلتفرم‌ های تناسب اندام (۴۱ درصد) نیز طرفداران زیادی را به خود جلب کردند.

نظر سنجی انجام از سوی OnePoll نشان می دهد، هشت نفر از هر ۱۰ پاسخ دهنده بین ۲۵ تا ۴۰ سال اعلام کردند از گرایش های نوظهور بهداشتی آگاه بوده و آنها را دنبال می کنند. به گزارش سیناپرس، در مقابل، افراد بین ۴۱ تا ۵۶ (۶۳ درصد) و افراد بالای ۵۷ سال (۳۵ درصد) احتمال کمتری دارند که از آخرین پیشرفت‌ ها در فضای مراقبت‌ های بهداشتی اطلاع داشته باشند. 

برای بیشتر افراد بین ۴۱ تا ۵۶ سال (۵۷ درصد)، فعال تر شدن در این زمینه به معنای تغذیه سالم تر بود. ۴۶ درصد از پاسخ دهندگان به دنبال تقویت سلامت از پزشک یا متخصص مراقبت های اولیه خود کمک گرفتند و ۴۳ درصد به دوستان یا خانواده مراجعه می کردند و۳۶ درصد شرکت کنندگان نیز به تخصص وبلاگ نویسان یا تأثیرگذاران متکی بودند.
از هر ۱۰ نفر هفت نفر شروع به رعایت رژیم غذایی خود که شامل افزودن ویتامین ها یا مکمل های غذایی (۴۶ درصد) و کاهش مصرف قند (۴۳ درصد) است، کرده اند تا در خانه سالم تر باشند.


بیشتربخوانید: سوءتغذیه باعث افزایش شدت بیماری کرونا می‌شود


ساومیا میشرا، از فعالان این حوزه در مورد موضوع فوق اعلام کرد که دیدن افرادی که رویکرد فعال ‌تری نسبت به چنین موضوعی دارند و سبک زندگی و انتخاب‌ های خود را تطبیق می ‌دهند، بسیار خوب است. این موضوع شامل تنظیم مکمل ها و رژیم غذایی آنها، امتحان کردن تمرین های تناسب اندام جدید و جستجوی پیشنهادات از متخصصانی است که به آنها اعتماد دارند.

وقتی زمستان فرا می رسد، از هر چهار نفر سه نفر بیشتر نسبت به سلامت سیستم ایمنی خود هشیار بودند. به گزارش سیناپرس، اکثر نظرسنجی ها (۵۶ درصد) می گویند افزایش آگاهی آنها ناشی از حضور بیشتر در داخل خانه و همچنین افزایش قرار گرفتن در معرض میکروب های بیشتر نسبت به تابستان است.

معمولا پاسخ دهندگان برای تقویت سلامت سیستم ایمنی خود در ماه های سردتر، سه کاری که انجام می دهند این است که اغلب دست های خود را مرتب می شویند (۵۷ درصد)، بیشتر می خوابند (۵۶ درصد) و مصرف ویتامین یا مکمل خود را (۵۶ درصد) افزایش می دهند. 

به گفته میشرا، برای بسیاری از افراد توجه به سیستم ایمنی سالم در تمام طول یک سال از اهمیت بسیاری برخوردار است و ما می ‌دانیم که یک سیستم ایمنی سالم نقش مهمی در سلامت فرد ایفا می ‌کند. مصرف مکمل های تقویت کننده سیستم ایمنی، تمرکز بر یک رژیم غذایی متعادل و خواب کافی می تواند بر تقویت سیستم ایمنی بدن بیافزاید.

خبر های مرتبط
برچسب ها: ویروس کرونا
نظرات شما
نام:
ایمیل:
* نظر: