تاریخ انتشار: ۲۰:۴۸ - ۱۲ بهمن ۱۴۰۰
تعداد نظرات: ۲ نظر

حمید نوری به کرونا مبتلا شد

عدم دسترسی نوری در ۲ سال گذشته به برخی از حقوق اولیه یک متهم و زندانی، برخی نگرانی‌ها در خصوص وضعیت سلامتی او را تشدید کرده است.

حمید نوری

رویداد۲۴ حمید نوری به بیماری کرونا مبتلا شده و بر همین اساس ادامه جلسات دادگاه او به تعویق افتاده است.

به گزارش مرکز رسانه قوه قضاییه، حمید نوری تبعه کشور ایران که حدود ۲ سال است در یک سلول انفرادی در کشور سوئد به سر می‌برد اخیرا به بیماری کرونا مبتلا شده و بر همین اساس ادامه جلسات دادگاه او به تعویق افتاده است.

حمید نوری کارمند بازنشسته قوه قضائیه حدود دو سال پیش هنگام ورود به شهر استکهلم برای رسیدگی به مشکل خانوادگی دختر خوانده‌اش، در فرودگاه توسط پلیس سوئد بازداشت و تمام ۲۶ ماه گذشته را در سلول انفرادی به سر برده است.

اتهام حمید نوری بر اساس ادعا‌های واهی تعدادی از اعضای منافقین این است که در مقطعی از زمان زندانبان آن‌ها بوده و این در حالی است که نوری از سال ۱۳۷۰ خود را از قوه قضائیه بازنشست کرده است.

سوئد با تدارک رسانه‌ای بسیار بالا و پرحجم، تاکنون بیش از ۶۰ جلسه دادگاه برای حمید نوری برگزار کرده و در جریان این دادگاه طولانی و تبلیغاتی، او تنها در چند جلسه محدود فرصت دفاع از خود را پیدا کرده و اکنون نیز گزارش‌ها حاکی از ابتلای حمید نوری به بیماری کرونا و به تعویق افتادن جلسات دادگاه است.

عدم دسترسی نوری در ۲ سال گذشته به برخی از حقوق اولیه یک متهم و زندانی، برخی نگرانی‌ها در خصوص وضعیت سلامتی او را تشدید کرده است.

نوری در طول دوران بازداشت از حق تماس اولیه و سریع با خانواده، مطالعه کیفرخواست و حتی حق دسترسی به چشم پزشک و عینک محروم بوده و علاوه بر حضور طولانی در سلول انفرادی توسط پلیس سوئد نیز مورد ضرب و شتم قرار گرفته است.

منبع: فرارو
خبر های مرتبط
برچسب ها: کرونا در ایران
نظرات بینندگان
انتشار یافته: ۲
طه
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۰۸:۰۲ - ۱۴۰۰/۱۱/۱۳
0
0
چنین است رسم سرای درشت گهی پشت به زین و گهی زین به پشت
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۰۹:۱۹ - ۱۴۰۰/۱۱/۱۳
0
0
نمایش حقوق بشر غربی!
نظرات شما
نام:
ایمیل:
* نظر: