تاریخ انتشار: ۱۹:۱۰ - ۱۷ بهمن ۱۴۰۰
کمیته امنیتی ستاد کرونا:

محدودیت‌های سراسری اعمال نمی‌شود / در شرایط قرمز مدارس می‌توانند غیرحضوری و آنلاین شوند

دبیر کمیته امنیتی، اجتماعی و انتظامی ستاد ملی مقابله با کرونا، رنگ بندی کرونایی را برای ایجاد حساسیت میان مردم عنوان کرد و گفت: این رنگ‌بندی‌ها به معنای بازگشت محدودیت‌ها به گذشته نیست و طبق گفته رئیس‌جمهور محدودیت‌ها سراسری اعمال نمی‌شود.

محدودیت های کرونایی رویداد۲۴ دبیر کمیته امنیتی، اجتماعی و انتظامی ستاد ملی مقابله با کرونا، رنگ بندی کرونایی را برای ایجاد حساسیت میان مردم عنوان کرد و گفت: این رنگ‌بندی‌ها به معنای بازگشت محدودیت‌ها به گذشته نیست و طبق گفته رئیس‌جمهور محدودیت‌ها سراسری اعمال نمی‌شود.

حسین قاسمی روز یکشنبه در توضیح نشست شب گذشته ستاد ملی مقابله با کرونا با حضور وزیر کشور، گفت: این نشست برحسب دستور رییس‌جمهور و به شکل خاص با حضور دستگاه‌های ذیربط برگزار شد.

دبیر کمیته امنیتی، اجتماعی و انتظامی ستاد ملی مقابله با کرونا درباره اعمال محدودیت‌ها براساس رنگ بندی‌ها، افزود: مقرر شده بود این موضوعات در جلسه اختصاصی با حضور وزیر کشور، معاونان وزارت بهداشت، شورای عالی هماهنگی تبلیغات اسلامی، صدا و سیما و دستگاه‌های ذیربط برگزار شود.

قاسمی درباره تصمیمات درباره برگزاری راهپیمایی ۲۲ بهمن، یادآور شد: تصمیم قطعی در ارتباط با راهپیمایی ۲۲ بهمن هنوز گرفته نشده است. در این جلسه دو پیشنهاد راهپیمایی فردی و یا خودرویی ارائه و قرار شد که در ستاد ملی مقابله با کرونا بررسی شود.

دبیر کمیته امنیتی، اجتماعی و انتظامی ستاد ملی مقابله با کرونا اضافه کرد: از آنجا که طرح مدیریت هوشمند اجرا می‌شود رنگ بندی‌ها بیشتر برای ایجاد حساسیت میان مردم است تا به نوعی متوجه این تغییرات باشند و برای آنها عادی‌انگاری نشود. به همین دلیل پیشنهادات اعمال محدودیت‌ها در طرح ملی مدیریت هوشمند را در جلسه قبلی مطرح کردیم که مصوب شد این محدودیت‌ها برای مدتی تمدید شود.

قاسمی از جمله محدودیت‌ها را برگزاری جلسات اداری با حضور حداکثر ۳۰ نفر و سقف زمانی یک ساعت و نیم و همچنین برگزاری جلسات و تجمعات در اماکن مشخص برای مسائل فرهنگی، مذهبی و آیینی با ۲۰ درصد ظرفیت و لغو ماموریت‌های غیر ضرور کارکنان دولت برشمرد.

دبیر کمیته امنیتی، اجتماعی و انتظامی ستاد ملی مقابله با کرونا ادامه داد: همچنین مردم در اماکن باید از ماسک استفاده کنند و اصناف هم با داشتن تاییدیه تزریق ۲ دُز واکسن در سامانه امید، و اخذ بارکد از سامانه مجاز به فعالیت می‌شوند.


بیشتر بخوانید: قدرت ویتامین D در مقابله با کرونا


وی خاطرنشان کرد: درباره آموزش‌های حضوری در صورتی که در یک شهر یا مدرسه یا منطقه شرایط قرمز شود می‌توانند نخست کلاس، سپس مدرسه و بعد از آن کل مدارس شهر را غیرحضوری و آنلاین برگزار کنند.

قاسمی تاکید کرد: رنگ بندی‌ها برای ایجاد حساسیت میان مردم است و به معنای بازگشت محدودیت‌ها به گذشته و محدودیت‌های کاری نیست و محدودیت‌ها طبق گفته رییس‌جمهور سراسری اعمال نمی‌شود.

منبع: ایرنا
خبر های مرتبط
نظرات شما
پیشخوان