تاریخ انتشار: ۱۴:۰۷ - ۱۹ بهمن ۱۴۰۰

تذکر شدید به ۲ استقلالی برای شرکت در مراسم یک پرسپولیسی!

 در روزهای گذشته پس از کرونایی شدن استقلالی‌ها در بازگشت از مسجدسلیمان حواشی زیادی این تیم و اعضای باشگاه آبی تهرانی را درگیر خودش کرد.

سیاوش یزدانی

رویداد۲۴ تنها دو روز پس از بازگشت کاروان استقلال از شهر مسجد سلیمان و پایان دور رفت مسابقات لیگ برتر شادی اردوگاه استقلال از قهرمانی نیم فصل به غمی بزرگ و وحشتناک تبدیل شد.

انتشار خبر ابتلای ۱۷ نفر از اعضای تیم استقلال (اعم از بازیکن و مربی) به بیماری کرونا موجب شد مدیران باشگاه جنوبی تهدید کنند اگر مشکلی برای هر یک از بازیکنان، کادر فنی و سرپرستی تیم شان بوجود بیاید که خود یا خانواده شان را تهدید کند به شدت با این ماجرا برخورد خواهند کرد.

این پایان دردسرهای استقلالی‌ها نبود. پس از این موضوع سازمان لیگ نسبت به بی احتیاطی مسئولان باشگاه استقلال لب به اعتراض گشود و مدیرانش با توجه به فشردگی برنامه مسابقات به دلیل برگزاری اردوهای تیم ملی و مسابقات لیگ قهرمانان آسیا انتقادات صریحی از بی توجهی‌ها به رعایت پروتکل‌های بهداشتی کردند.

لغو دیدار استقلال مقابل پیکان و سپس هوادار نیز از دیگر لطماتی بود که به استقلالِ در اوج وارد کرد. تیمی‌که خیلی از پیشکسوتان بر این باور بودند اگر بازی با نفت مسجد سلیمان را در جام حذفی و بازی با هوادار تکرار می‌کرد قطعا دو برد متوالی دیگر هم بدست می‌آورد. در آن مدت هیچ یک از اعضای تیم به‌طور دقیق متوجه نشد که این بیماری از کجا به بازیکنان و اعضای تیم سرایت کرده است. بیژن طاهری در همان برهه در واکنش به این موضوع به خبرورزشی گفت: «هیچ بیمار کرونایی را نمی‌توانید پیدا کنید که بداند از چه کسی و به چه طریقی به این بیماری مبتلا شده است».

با این وجود اقدام خطرناک دو تن از بازیکنان (ترکیب اصلی) استقلال در روزهای گذشته موجب شد تا فرهاد مجیدی نسبت به این وضعیت به شدت نگران و ناراحت شود. علیرضا بیرانوند دروازه بان اسبق پرسپولیس و تیم ملی فوتبال کشورمان که در حال حاضر در اروپا توپ می‌زند در روزهای گذشته برای مراسم افتتاحیه فیلمی‌که از سرگذشت زندگی او به نام "بیرو" تهیه شده از تعدادی فوتبالیست و چهره‌های مطرح دعوت کرد تا به تماشای فیلم زندگی اش نشسته و در این مراسم حضور داشته باشند.

سیاوش یزدانی

دو تن از این مهمانان ویژه سیاوش یزدانی و محمد دانشگر مدافعان تیم استقلال بودند که اتفاقاً در آن نیز حضور یافتند. شنیده‌ها از نزدیکان اردوی استقلال حاکی از آن است که هیچ یک از این دو نفر برای حضور در این مراسم (که فردای دیدار این تیم مقابل هوادار برگزار شد) از مسئولان باشگاه اجازه نگرفته بودند.

بلافاصله پس از انتشار خبر حضور این دو بازیکن در مراسم افتتاحیه فیلم بیرو، صفحات اینستاگرامی‌و کانال‌های طرفداری استقلال نسبت به این مطلب واکنش نشان داده  و این پرسش را مطرح کردند که با توجه به شیوع دوباره کرونا و همه گیری این بیماری در اجتماع، چرا باشگاه استقلال به این بازیکنان اجازه داده در چنین مراسمی‌که در یکی از مجمتمع‌های پرتردد و شلوغ شرق تهران برگزار می‌شد شرکت کنند؟

هواداران استقلال با انتقاد از این رفتار خطرناک یزدانی و دانشگر، خواستار برخورد باشگاه استقلال با آنها شدند. این در حالی بود که هیچ یک از مسئولان باشگاه استقلال از اقدام  این دو بازیکن اطلاع نداشتند و تنها از طریق رسانه‌ها و ارباب جراید متوجه این موضوع شده بودند!

یک روز پس از حضور یزدانی و دانشگر در مراسم افتتاحیه فیلم بیرو، سرمربی استقلال در محل تمرین و در جمع بازیکنان نسبت به این رفتار به شدت انتقاد و  به همه اعضای تیم تاکید می‌کند که با توجه به شرایط خاص کشور (در ارتباط با اوجگیری بیماری کرونا)، همچنین حساس تر شدن مسابقات استقلال در دور برگشت و البته شرایط قرارداد حرفه‌ای تک تک بازیکنان با باشگاه، از این پس هیچ کس حق ندارد بدون هماهنگی کادر فنی یا سرپرستی تیم، در مراسم اینچنینی حضور پیدا کند.

از نکات مورد توجه مجیدی که باعث دلخوری او نیز شده بود این بود که در تصاویر منتشر شده از این دو بازیکن تیمش در جمع مردم یا ماسک به صورت نداشتند و یا در حین گرفتن عکس آن را از صورت برمی‌داشتند که احتمال ابتلای آنها به بیماری کرونا را بیشتر افزایش می‌دهد. ناگفته نماند؛ با توجه به سرعت انتقال امیکرون مجیدی از این بابت هم نگران شده که حضور در محیط‌های شلوغ می‌تواند باعث انتقال این بیماری شود.

خبر های مرتبط
نظرات شما
نام:
ایمیل:
* نظر: