تاریخ انتشار: ۱۵:۱۸ - ۱۹ بهمن ۱۴۰۰
تعداد نظرات: ۵ نظر

سکوت سعید جلیلی شکست/ نامه ۲۰۰ صفحه‌ای جلیلی در نقد گزارش مذاکرات کدام دولت بود؟

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام گفت: نامه من در نقد دستاورد‌های برجام مربوط به ۶ ماه پیش و در پاسخ به گزارش دولت قبلی بود.

سکوت سعید جلیلی شکست/ نامه ۲۰۰ صفحه‌ای جلیلی در نقد گزارش مذاکرات کدام دولت بود؟
رویداد۲۴ سعید جلیلی، عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام در سخنرانی خود با عنوان پشت خیمه دشمن در حسینیه جماران با بیان این که تداوم انقلاب به فهم صحیحی از میدان نیاز دارد، اظهار کرد: دشمن کاری که با تهدید نمی‌تواند انجام دهد سعی می‌کند با القای تحلیل غلط به نتیجه برساند. دشمن به دنبال این است که ملت را از اصل مبارزه منصرف کند یا مسیر مبارزه را منحرف کند. کسانی هم در داخل پیدا می‌شوند که با ظاهر خیرخواهی تلاش دارند در مردم تردید ایجاد کرده و آن‌ها را از مسیر خود بازگرداند.

به گزارش ایسنا، وی افزود: در همین سه سال اخیر دشمن اعلام کرد به ایران فشار حداکثری وارد می‌کند و در عمل هم این کار را انجام داد، اما عده‌ای در داخل کشور گفتند ببینید چه مشکلایت پیش آمده دیگر بس است و برویم با ترامپ گفتگو کنیم همان ترامپی که از برجام خارج شد. برجام سند طلبکاری ملت ایران است و نشان داد که آمریکا پایبند آن نبود، اما عده‌ای فشار آوردند که با همین ترامپ مذاکره کنند. در واقع اگر تحلیل درست نداشته باشیم، کسانی با ظاهر خیر خواهی تحلیل غلط القاء می‌کنند و اگر درک درستی از توانمندی‌های کشور نداشته باشیم زمان از دست می‌رود و دشمن به هدفش می‌رسد.


 بیشتر بخوانید: ماجرای نامه انتقادی سعید جلیلی درباره مذاکرات وین


جلیلی خاطر نشان کرد: یک مقام اروپایی به من گفت که اگر فشاری که به ایران آمد به کشور ما وارد می‌شد، نمی‌توانستیم ۶ ماه مقاومت کنیم، اما امروز مقامات رسما اعلام می‌کنند فشار حداکثری شکست خورده است. آن‌ها اعتراف می‌کنند آمریکا منزوی شده و دستانش خالی است. عنوان این برنامه یعنی پشت خیمه دشمن نشان از فهم درست دانشجو است که در واقع مستندی بر مبنای اظهارات رسمی مقامات آمریکا است که ایران عقب نشینی نکرده است. البته دشمن هر زمانی که از زور ناامید می‌شود به تزویر روی می‌آورد و هر زمان که پشت خیمه دشمن می‌رسید، او قرآن بالا می‌آورد. این صحنه را باید درک کرد. دشمنی که امروز به شکست اعتراف می‌کند، چاره را درتزویر می‌بیند؛ بنابراین نباید اجازه داد دشمن باتزویر و ابزار رسانه تزویر خود را دنبال کند. تدبیر ما در برابر تزویر دشمن بسیار اهمیت دارد. امروز پیروزی ملت ما در برابر آمریکا باید درست معرفی شود و اجازه نداد عده‌ای آن را کوچک جلوه دهند.

وی درباره‌ی برخی از اخبار نسبت به نامه منتسب به او در نقد مذاکرات برجام گفت: می‌گویند فلانی صد صفحه یا ۲۰۰ صفحه نامه نوشته است، اما چرا چنین فضایی اکنون طراحی می‌شود؟ من که قبلا گفته ام برجام سند طلبکاری ملت است و در دانشگاه باید برجام خانی راه بیافتد. اما مگر صحنه ما این مسائل است.

جلیلی در پایان گفت: من همیشه مکاتباتی داشتم و وظیفه خود می‌دانم نظراتم را بیان کنم دولت قبل در پایان دوره خود گزارشی درباره‌ی برجام داد من آن را بررسی کردم و مواردی که با واقعیت مطابقت نداشت بیان کردم. این نامه مربوط به ۶ ماه پیش و در نقد گزارش دولت قبلی در زمینه دستاورد‌های برجام بود. البته این مسائل ارزش پرداختن ندارد.

منبع: ایسنا
خبر های مرتبط
برچسب ها: سعید جلیلی
نظرات بینندگان
انتشار یافته: ۵
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۵:۲۹ - ۱۴۰۰/۱۱/۱۹
0
5
سعید جان آره بابا شما پیروز شدید زودتر برجام رو امضاء کنید مردم معطلن قول میدیم حلقه گل پیروزی رو گردن شما بندازیم... فقط شمام بزارید مردم از این پیروزی لذت وبهره مند بشن همه غنیمت را خودتون هاپولی نکنید
رضا
|
Finland
|
۱۵:۵۳ - ۱۴۰۰/۱۱/۱۹
0
4
این همه مدت سکوت داشت فکر میکرد چطور حرکت ...... خودشو لاپوشانی کنه
دیواری کوتاه تر از دیوار روحانی بیچاره ندید و از روش آسان پرید.
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۶:۳۷ - ۱۴۰۰/۱۱/۱۹
0
4
ببند دهن تو گند زدی به زندگی مردم
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۰۰:۴۰ - ۱۴۰۰/۱۱/۲۰
0
1
شماها که برجام را قبول نداشتید و همش ساز مخالف میزدیدو حتی به اتش کشید.یدحالا چی شد برجام خوب شدبله دیگه الان برجام خوبه مذاکره خوبه هر کاری خوبه یکسال پیش عین همین کارها همش بد و خیانت بود
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۱:۳۷ - ۱۴۰۰/۱۱/۲۱
0
1
این آدم چقدر سواد و تخصص داره ؟؟؟ چه کارنامه ای داره ؟؟؟ چی جوری میخواد از کارنامه اش دفاع کنه ؟؟؟؟ این آدم و همفکرانش خیلی خیلی به مملکت و زندگی مردم خسارات غیر قابل جبرانی زده و هنوز تو توهمه که مثلا خیلی می فهمه
نظرات شما
نام:
ایمیل:
* نظر: