تاریخ انتشار: ۱۷:۲۳ - ۲۳ بهمن ۱۴۰۰
تعداد نظرات: ۱ نظر

برخورد رییس صداوسیما با سانسور شعرخوانی میثم مطیعی

بر اساس آنچه مجری ویژه برنامه ۲۲ بهمن تلویزیون عنوان کرده، رییس سازمان صداوسیما با قطع شعرخوانی میثم مطیعی ـ از مداحان کشورمان ـ روی آنتن زنده برخورد کرده و آنچه اتفاق افتاده صرفا تصمیم شخصی ناظر پخش بوده است.

میثم مطیعی

رویداد۲۴ روز جمعه همزمان با راهپیمایی ۲۲ بهمن ماه، در پی پخش شعرخوانی میثم مطیعی در یک اجتماع مردمی، صدای او از آنتن تلویزیون قطع شد که حاشیه‌هایی را به دنبال داشت.

 در پی این ماجرا میثم مطیعی مداح ویژه راهپیمایی ۲۲ بهمن به حذف اشعارش در پخش زنده تلویزیونی، در صفحه شخصی خود در توئیتر چنین واکنش نشان داد:
«حق مردم نه زمین‌بازی و دست‌اندازی‌ست.
حق مردم نه چنین صنعت خودروسازی‌ست.
حق مردم…
قطع می‌شود…
آهنگ پخش می‌شود…
مجری: بله… می‌رویم به شهرستانها…
برمی‌گردند به شعرخوانی مصلیٰ!
اما ابیات مهمی ناشنیده می‌ماند…
خسته نباشید!»

میثم مطیعی در این روز بعد از سه سال دوباره پشت تریبون یک اجتماع مردمی قرار می‌گرفت.

اما محمدرضا باقری ـ مجری ویژه برنامه مراسم ۲۲ بهمن ماه در تلویزیون ـ درباره قطع صدای میثم مطیعی در صفحه شخصی خود چنین توضیح داده است: «تصمیم به قطع شعرخوانی میثم مطیعی در ۲۲ بهمن، تصمیم شخصی یکی از مدیران میانی بوده و دستور پخش ادامه شعرخوانی را دکتر جبلی شخصا صادر کرده است. اینطور که گفته اند، رئیس صداوسیما از قطع برنامه به شدت شاکی شده و با مدیران سیما با تندی برخورد کرده است.»

منبع: ایسنا
برچسب ها: میثم مطیعی
نظرات بینندگان
انتشار یافته: ۱
رضا
|
United States of America
|
۱۹:۲۴ - ۱۴۰۰/۱۱/۲۳
2
3
این شاعر از اتفاقات سال 67 این رییس جمهور بیخبر بوده انگار وگرنه جیکش درنمیومد ولی احسنت بهش که شجاعانه سرود با اینکه میدانست صاحبان انقلاب تاب شنیدن شو ندارن و چه سرنوشتی در انتظارش خواهد بود ....
نظرات شما
نام:
ایمیل:
* نظر: