تاریخ انتشار: ۱۰:۵۵ - ۰۲ فروردين ۱۴۰۱

زلنسکی: اوکراین هرگز اولتیماتوم روسیه را نمی‌پذیرد/ بایدن: مراقب حملات سایبری روسیه باشید

رئیس جمهوری اوکراین گفت، کی‌یف هرگز اولتیماتوم‌های روسیه را نمی‌پذیرد و شهر‌های کی‌یف، ماریوپل یا خارکیف هرگز اشغال روسیه را نخواهند پذیرفت.

زلنسکی: اوکراین هرگز اولتیماتوم روسیه را نمی‌پذیرد/ بایدن: مراقب حملات سایبری روسیه باشید

رویداد۲۴ به نقل از خبرگزاری رویترز، ولودومیر زلنسکی، رئیس جمهوری اوکراین در مصاحبه‌ای با کمپانی رسانه‌ای این کشور به نام Suspilne گفت: ما اولتیماتومی با یکسری گزینه‌ها داریم، "از این اولتیماتوم تبعیت کنید و ما جنگ را پایان می‌دهیم"، اما باید بدانید که اوکراین نمی‌تواند این اولتیماتوم را انجام دهد.

روز دوشنبه دولت اوکراین درخواست‌های روسیه از نیرو‌های اوکراینی در ماریوپول مبنی بر اینکه سلاح خود را در ازای عبور ایمن از شهر بر زمین بگذارند و کریدور‌های بشردوستانه از صبح روز دوشنبه باز شود، رد کرد.

ایرینا ورشچوک، معاون نخست وزیر اوکراین گفته بود: هیچ بحثی در مورد تسلیم شدن یا زمین گذاشتن سلاح وجود ندارد. ما قبلا در این مورد به طرف روسی اطلاع داده بودیم.

درگیری در اوکراین باعث شده تا یک چهارم از جمعیت ۴۴ میلیونی این کشور از خانه و کاشانه خود دور شوند و آلمان نیز پیش بینی کرده که تعداد آوارگان جنگ اوکراین در هفته‌های آتی به ۱۰ میلیون نفر می‌رسد.

اروپا نیز با اعلام اینکه روسیه از آوارگان به عنوان ابزار استفاده می‌کند، در حال آماده سازی برای اقدامات بیشتر و تحریم‌های دیگر به منظور منزوی کردن روسیه از بخش مالی و تجارت جهانی است.

همچنین بر اساس گزارش‌ها، درگیری‌ها در بخش‌های مختلفی از اوکراین ادامه دارد. شهر‌های شرقی شامل خارکیف، سامی و چرنیهف هدف تاکتیک‌های سنگین روسیه و حملات توپخانه‌ای از سوی نیرو‌های روسی قرار گرفته‌اند.

از طرف دیگر، جو بایدن، رئیس جمهوری آمریکا به تجار هشدار داده تا در مورد حملات احتمالی سایبری از سوی روسیه هشیار باشند و کار‌های بیشتری را برای حفاظت از کسب و کار‌های خود انجام دهند.

وی در بیانیه‌ای همچنین اعلام کرد: این بخشی از کتاب بازی روسیه است. دولت آمریکا این هشدار‌ها را بر اساس اطلاعات در حال تکمیل تکرار می‌کند که دولت روسیه در حال بررسی گزینه‌هایی برای حملات احتمالی سایبری است.

بایدن همچنین هشدار داد که روسیه در حال بررسی گزینه‌ها برای انجام یک حمله سایبری به زیرساخت‌های حیاتی ایالات متحده در تلافی تحریم‌های غرب و متحدانش است.

وی افزود: شما قدرت، ظرفیت و مسئولیت تقویت امنیت سایبری و انعطاف پذیری خدمات و فناوری‌های حیاتی را دارید که آمریکایی‌ها به آن متکی هستند.

"آن نوبرگر"، معاون مشاور امنیت ملی بایدن در امور سایبری و فناوری‌های جدید به خبرنگاران در کاخ سفید گفت که دولت فعالیت آماده سازی برای یک حمله سایبری را شناسایی کرده و آن را با شرکت‌های خصوصی به اشتراک گذاشته است.

منبع: ایسنا
خبر های مرتبط
خبر های مرتبط
برچسب ها: اوکراین ، روسیه
نظرات شما
پیشخوان