تاریخ انتشار: ۱۴:۴۴ - ۱۲ فروردين ۱۴۰۱

ترفند‌های خاص اینستاگرامی که احتمالا نمی‌دانستید

اینستاگرام برای اینکه کاربران پس از هک شدن حساب، با مشکل از بین رفتن داده‌هایشان مواجه نشوند، قابلیتی به نام «اخیرا حذف شده» را ارائه کرده.

ترفند‌های خاص اینستاگرام

رویداد۲۴ اینستاگرام برای اینکه کاربران پس از هک شدن حساب، با مشکل از بین رفتن داده‌هایشان مواجه نشوند، قابلیتی به نام «اخیرا حذف شده» را ارائه کرده. علاوه بر این شاید به اشتباه یک پست را حذف کرده باشید و بخواهید آن را ریکاوری کنید. حالا در این مطلب می‌خواهیم بازیابی پست‌ های حذف شده به همراه استوری ها ، ویدیوهای IGTV و Reels پاک شده اینستاگرام را آموزش دهیم.

ترفند‌های خاص اینستاگرامی که احتمالا نمی‌دانستید

در این مقاله می‌خواهیم نگاهی به سرنوشت پست‌ های پاک شده داشته باشیم و همچنین نحوه حذف دائمی آن‌ها را آموزش دهیم. بنابراین برای یادگیری نحوه بازیابی پست‌ های حذف شده اینستاگرام و همچنین استوری‌ها ، Reels و ویدیوهای IGTV این شبکه اجتماعی در گوشی‌های اندرویدی و آیفون تا پایان این مطلب همراه دیجیاتو باشید.

با حذف یک پست اینستاگرام چه اتفاقی رخ می‌دهد؟

 

رویداد۲۴ در گذشته اگر دکمه حذف محتوا را در اینستاگرام انتخاب می‌کردید، این محتوا بطور دائمی پاک می‌شد و همچنین راهی برای ریکاوری و بازگرداندن آن وجود نداشت. با این حال اینستاگرام با ارائه ویژگی اخیرا حذف شده، در این موضوع تغییراتی ایجاد کرد.

حالا اگر چیزی را از پروفایل یا آرشیو حذف کنید، به فولدر اخیرا حذف شده می‌رود. شما می‌توانید این محتوا را بازیابی کرده یا آن‌ها را بطور دائمی پاک کنید.

ترفند‌های خاص اینستاگرامی که احتمالا نمی‌دانستید

محتوای زیر در اینستاگرام قابلیت برگرداندن دارند:

تصاویر ویدیوهای پست شده

استوری‌ها

Reels

ویدیوهای IGTV

محتوای حذف شده را می‌توانید به مدت ۳۰ روز پس پاک شدن، بازگردانید. اگر این دوره زمانی تمام شود، این محتوا بطور کامل حذف می‌شود و دیگر چاره‌ای برای بازیابی آن‌ها ندارید. البته موضوع برای استوری‌ها کمی متفاوت است.

اگر یک استوری را حذف کنید، تنها به مدت ۲۴ ساعت در فولدر اخیرا حذف شده باقی می‌ماند و به مدت ۳۰ روز نمی‌توانید آن را برگردانید. با این وجود اگر قابلیت آرشیو استوری فعال باشد و استوری حذف شده، آرشیو شده باشد، قانون ۳۰ روز برای آن صادق خواهد بود. بنابراین امکان بازیابی یا حذف دائمی آن در مدت ۳۰ روز وجود دارد.

چگونه پست‌ ها و استوری‌های حذف شده را ببینیم؟

برای دسترسی به پست های دیلیت شده باید به فولدر اخیرا حذف شده اینستاگرام بروید. فرقی نمی‌کند صاحب گوشی اندرویدی یا آیفون باشید، مراحل رسیدن به این فولدر در تمام آن‌ها یکسان و به شرح زیر است:

اپ اینستاگرام را باز کرده و به صفحه پروفایلتان بروید.

روی گزینه سه خط در گوشه سمت راست بالای صفحه ضربه زده و به تنظیمات بروید.

ترفند‌های خاص اینستاگرامی که احتمالا نمی‌دانستید

در تنظیمات به دنبال گزینه Account باشید و سپس در این بخش گزینه Recently Deleted را انتخاب کنید.

ترفند‌های خاص اینستاگرامی که احتمالا نمی‌دانستید

در اینجا تمام تصاویر، ویدیوها، Reels، استوری‌ها و ویدیوهای IGTV حذف شده را می‌توانید ببینید.

نحوه بازیابی پست‌ های حذف شده اینستاگرام

حالا که به فولدر حاوی پست‌ ها، استوری‌ها، Reels و ویدیوهای IGTV حذف شده دسترسی پیدا کردید، باید بتوانید آن‌ها را برگردانید. با مراحل زیر امکان بازیابی پست‌ های حذف شده اینستاگرام فراهم می‌شود:

مطابق مراحل قبلی به فولدر اخیرا حذف شده بروید: Settings > Account > Recently Deleted

ترفند‌های خاص اینستاگرامی که احتمالا نمی‌دانستید

روی محتوایی که می‌خواهید ریکاوری کنید، ضربه بزنید.

ترفند‌های خاص اینستاگرامی که احتمالا نمی‌دانستید

روی گزینه سه نقطه در گوشه سمت راست بالای صفحه ضربه بزنید و سپس از منویی که باز می‌شود، گزینه Restore را انتخاب کنید.

ترفند‌های خاص اینستاگرامی که احتمالا نمی‌دانستید

در ادامه یک پیام برای تایید بازیابی محتوا در برابرتان ظاهر می‌شود.

ترفند‌های خاص اینستاگرامی که احتمالا نمی‌دانستید

پس از اینکار با یک صفحه تاییدیه دیگر روبه‌رو می‌شوید تا اینستاگرام از اینکه صاحب اکانت هستید، مطمئن شود. در ادامه یک کد تایید برای آدرس ایمیل یا شماره موبایل شما فرستاده می‌شود. در ادامه برای تایید هویت روی گزینه Next ضربه بزنید و محتوای حذف شده را برگردانید.

ترفند‌های خاص اینستاگرامی که احتمالا نمی‌دانستید

نحوه بازیابی استوری های حذف شده اینستاگرام

همانطور که بالاتر گفتیم، اگر یک استوری را حذف کنید تنها به مدت ۲۴ ساعت در فولدر اخیرا حذف شده باقی می‌ماند و امکان بازگرداندن آن تا ۳۰ روز وجود ندارد. البته یک استثنا در این میان وجود دارد.

اگر قابلیت آرشیو استوری فعال باشد و استوری حذف شده آرشیو شده باشد، قانون ۳۰ روز شامل این استوری هم می‌شود. در این زمان می‌توانید آن را در مدت ۳۰ روز بازیابی کرده یا بطور دائمی حذف کنید.

برای بازیابی استوری های حذف شده اینستاگرام مراحل زیر را دنبال کنید:

اپ اینستاگرام را روی گوشی هوشمندتان باز کنید.

روی عکس پروفایل‌تان ضربه بزنید.

گزینه مربوط به منوی همبرگری را انتخاب کرده و به بخش تنظیمات بروید.

گزینه Account و سپس Recently Deleted را انتخاب کنید. اگر در اینجا چنین گزینه‌ای وجود ندارد، یعنی اخیرا محتوایی را از حساب‌تان حذف نکرده‌اید.

در ادامه می‌توانید در بالای صفحه نوع محتوای مدنظرتان را انتخاب کنید که شامل مواردی مانند پست، Reels و استوری‌ها می‌شود.

حالا استوری مدنظرتان را انتخاب کنید.

حالا باید این استوری را بازیابی کرده یا برای همیشه حذف کنید.

همانطور که گفتیم، یک استوری به مدت ۲۴ ساعت در این فولدر باقی می‌ماند، بلکه آن را آرشیو کرده باشید.

نحوه بازگرداندن IGTV حذف شده

روند بازیابی IGTV هم تفاوتی با پست‌های حذف شده ندارد و تا ۳۰ روز می‌توانید آن‌ها را بازگردانید. روند بازگرداندن IGTV های حذف شده در اینستاگرام تفاوتی با عکس و ویدیو (پست) ندارد.

بنابراین برای بازیابی IGTV های حذف شده در کمتر از ۳۰ روز باید وارد پروفایل، تنظیمات، حساب و فولدر Recently Deleted شده و سپس به دنبال IGTV مدنظرتان باشید. در اینجا می‌توانید آن را بازیابی یا ریستور (Restore) کنید. اگر مدت زمان حذف IGTV بیش از ۳۰ روز باشد، دیگر نمی‌توانید آن را برگردانید.

نحوه بازگرداندن Reels حذف شده

بازیابی ریلز پاک شده در اینستاگرام تفاوتی با پست و IGTV ندارد و باید همان مراحل قبلی را دنبال کنید. علاوه بر این، همان ۳۰ روز پس از حذف Reels فرصت دارید تا آن را بازیابی کنید.

برای بازگردان ریلز حذف شده، به پروفایل‌تان بروید، سپس وارد تنظیمات شوید. در ادامه روی حساب‌تان ضربه بزنید و فولدر Recently Deleted را باز کنید. در اینجا ریلز مدنظرتان را پیدا کرده و آن را بازیابی کنید. اگر از زمان حذف ریلز ۳۰ روز گذشته باشد، دیگر نمی‌توانید آن را بازیابی کنید.

پس از بازیابی محتوا باید منتظر چه اتفاقی باشیم؟

زمانی که یک پست یا استوری حذف شده را بازیابی می‌کنید، به پروفایل یا بخش آرشیو برمی‌گردد. اگر این پست از پروفایل شما حذف شده باشد، افراد همانند یک پست عادی می‌توانند با آن تعامل داشته باشند، با این حال اگر پستی را حذف یا ریکاوری کنید، برای دیگران نوتیفیکیشن فرستاده نمی‌شود.

چگونه محتوا را بطور دائمی پاک کنیم؟

همانطور که بالاتر گفتیم، می‌توانید یک پست را پیش از ۳۰ روز بطور دائمی حذف کنید. برای اینکار مراحل زیر را انجام دهید:

به مسیر Settings > Account > Recently Deleted بروید.

ترفند‌های خاص اینستاگرامی که احتمالا نمی‌دانستید

روی محتوایی که می‌خواهید بطور دائمی حذف کنید، ضربه بزنید.

ترفند‌های خاص اینستاگرامی که احتمالا نمی‌دانستید

گزینه سه نقطه گوشه سمت راست بالای صفحه را انتخاب کنید.

ترفند‌های خاص اینستاگرامی که احتمالا نمی‌دانستید

پس از اینکار یک پیام پاپ آپ برای بازیابی یا حذف این محتوا در برابرتان ظاهر می‌شود که برای حذف دائمی، باید گزینه اول را انتخاب کنید. در ادامه با استفاده از ایمیل یا شماره تلفن، اکانت را تایید کنید تا در ادامه پست بطور دائمی حذف شود.

اینستاگرام بطور مداوم به قابلیت‌های جدیدی مجهز می‌شود که اخیرا حذف شده یکی از ویژگی‌های جدید آن است و ما در این مطلب با همین ویژگی، امکان بازیابی پست‌ های حذف شده اینستاگرام را آموزش دادیم.
سوالات متداول کاربران درباره بازگرداندن پست های پاک شده در اینستاگرام

آیا می توان لایو های حذف شده را در اینستاگرام بازگرداند؟

فعلا امکان بازگرداندن لایوهای حذف شده در اینستاگرام وجود ندارد.

چگونه می توان IGTV های حذف شده را در اینستاگرام بازگرداند؟

اگر از حذف پست کمتر از 30 روز گذشته، می‌توانید به قسمت تنظیمات رفته، وارد بخش اکانت و Recently Deleted شوید. این‌جا هر محتوایی که پاک شده و کمتر از 30 روز از زمان حذف گذشته است وجود دارد. با انتخاب پست مورد نظر و انتخاب دکمه بازگرداندن یا restore محتوای پاک شده برگردانده خواهد شد.

آیا می‌ توان استوری های حذف شده را در اینستا بازگرداند؟

اگر قابلیت آرشیو استوری فعال باشد در بخش تنظیمات، اکانت، Recently Deleted استوری حذف شده حتی تا 30 روز قابل مشاهده است. درغیر این‌صورت استوری شما پس از 24 ساعت کاملا حذف می‌شود.

منبع: دیجیاتو
خبر های مرتبط
خبر های مرتبط
برچسب ها: اینستاگرام
نظرات شما
نظرسنجی
آیا از 26 فروردین تجربه برخورد با گشت ارشاد را داشتید؟
پیشخوان