تاریخ انتشار: ۱۸:۵۰ - ۲۲ فروردين ۱۴۰۱

جدایی احتمالی مرد تاثیرگذار استقلال در پایان فصل

گابریله پین مربی ایتالیایی استقلال قصد تمدید قراردادش با آبی‌ها ندارد.

استقلال تهرانرویداد۲۴ قبل از دیدار استقلال مقابل الهلال در مرحله یک هشتم نهایی لیگ قهرمانان آسیا، گابریله پین مربی سرشناس ایتالیایی به کادر فنی استقلال اضافه شد تا به فرهاد مجیدی کمک کند. پین که قرار بود در فصل گذشته به استقلال بیاید، به دلیل ممنوعیت حضور خارجی ها در فوتبال ایران نتوانست با آبی ها قرارداد ببندد ولی این فصل و با لغو این قانون، او به استقلال آمد.

پین در سال ۲۰۰۱ کار خود را به صورت رسمی به عنوان مربی در تیم پارما آغاز کرد و تا سال ۲۰۰۴ در این تیم به عنوان مربی حضور داشت. پس از آن این مربی ایتالیایی به تیم فیورنتینا رفت و تا سال ۲۰۱۰ به عنوان مربی کار خود را پیش برد. نقطه عطف کارنامه مربی‌گری گابریله پین به تیم ملی ایتالیا بازمی‌گردد جایی که این مربی کنار چزاره پراندلی هدایت لاجوردی پوشان را برعهده داشت. او از سال ۲۰۱۰ تا ۲۰۱۴ در تیم ملی ایتالیا بود و با این تیم در یورو ۲۰۱۲ به مقام نایب قهرمانی یورو رسید.

پس از تیم ایتالیا، پین در تیم‌های گالاتاسرای، والنسیا، النصر و جنوا به عنوان مربی کار خود را پیش برد. خیلی ها معتقدند عملکرد خوب آبی ها در کارهای دفاعی به تمرینات حرفه‌ای گابریله پین مربوط است واین مربی ایتالیایی نقش پررنگی در موفقیت این فصل استقلال دارد. قرارداد پین با استقلال در پایان این فصل به پایان می‌رسد و شنیده‌های ما حاکی از آن است که این مربی علاقه‌ای به تمدید قراردادش با استقلال ندارد و قصد دارد از این تیم جدا شود. گفتنی است در اواسط فصل شایعه اختلاف مجیدی و پین به گوش رسید ولی این موضوع تکذیب شد.

خبر های مرتبط
خبر های مرتبط
نظرات شما
نظرسنجی
آیا از 26 فروردین تجربه برخورد با گشت ارشاد را داشتید؟
پیشخوان