تاریخ انتشار: ۱۳:۰۲ - ۰۳ ارديبهشت ۱۴۰۱

نماینده مجلس: در زمینه اینترنت نیز مانند خودروسازی، در حال حرکت به سمت انحصار هستیم

نماینده نجف‌آباد با تاکید بر لزوم در دسترس بودن اینترنت با حداقل قیمت، گفت: متاسفانه مانند صنعت خودروسازی که به نوعی انحصار ایجاد شده است در زمینه اینترنت نیز در حال حرکت به سمت انحصار هستیم. اگر انحصار ایجاد شد، کیفیت ارایه خدمات اینترنت کاهش و قیمت افزایش خواهد یافت.

نماینده مجلس: در زمینه اینترنت نیز مانند خودروسازی، در حال حرکت به سمت انحصار هستیم
رویداد۲۴ نماینده نجف‌آباد در مجلس شورای اسلامی با تاکید بر لزوم در دسترس بودن اینترنت با حداقل قیمت، گفت: متاسفانه مانند صنعت خودروسازی که به نوعی انحصار ایجاد شده است در زمینه اینترنت نیز در حال حرکت به سمت انحصار هستیم.

ابوالفضل ابوترابی درباره افزایش بهای اینترنت با بیان اینکه «امروز اینترنت و فضای مجازی بخشی از زندگی مردم را تشکیل می‌دهد»، اظهار کرد: در دنیای امروز به نوعی اینترنت با معیشت مردم همتراز شده است بنابراین باید هم کیفیت اینترنت را بالا ببریم و هم قیمت آن را تا حدی که می‌توانیم کاهش دهیم.


بیشتر بخوانید: نسخه اولیه طرح صیانت به شورای عالی فضای مجازی ارجاع شد


وی با تاکید بر لزوم در دسترس بودن اینترنت با حداقل قیمت به ایسنا گفت: باید سرمایه‌گذاران بزرگی مانند بنیاد مستضعفان که نگاهی ملی دارند، به حوزه سرمایه‌گذاری در زمینه زیرساخت فضای مجازی وارد شوند. متاسفانه مانند صنعت خودروسازی که به نوعی انحصار ایجاد شده است در زمینه اینترنت نیز در حال حرکت به سمت انحصار هستیم؛ اگر انحصار ایجاد شد، کیفیت ارایه خدمات اینترنت کاهش و قیمت افزایش خواهد یافت.

این نماینده مجلس در پایان با تاکید بر اینکه موضوع افزایش بهای اینترنت هیچ ربطی به طرح صیانت ندارد، گفت: از اینکه افزایش بهای اعمال شده بر اساس ضوابط قانونی بوده یا نه اطلاعی ندارم، اما قطعاً کمیسیون مربوطه در مجلس در این زمینه پیگیری‌های لازم را انجام خواهد داد.

منبع: انتخاب
خبر های مرتبط
خبر های مرتبط
نظرات شما
پیشخوان