تاریخ انتشار: ۰۸:۱۱ - ۱۱ ارديبهشت ۱۴۰۱
تعداد نظرات: ۶ نظر
رویداد۲۴ گزارش می‌دهد؛

طرح محاکمه حسن روحانی چه دستاوردی برای دولت رئیسی دارد؟

کمیسیون اصل ۹۰ مجلس با تکیه بر جمع شدن ۷۰۰ هزار امضا و درخواست‌های مکرر مردم برای محاکمه روحانی، خواستار تسریع در فرایند قضایی شده است؛ این در حالی است که همین مجلس در طرح صیانت معتقد است نظر مردم اهمیتی ندارد؛ چنانکه مرتضی آقاتهرانی گفته اگر ۱ میلیارد امضا هم جمع شود، تاثیری در کار او نخواهد داشت!

محاکمه حسن روحانی

رویداد۲۴ امید کاجیان: روز گذشته حسن شجاعی علی‌آبادی رئیس کمیسیون اصل ۹۰ مجلس در گفت‌وگویی که با خبرگزاری مهر داشت، آخرین وضعیت پرونده‌های مهم در کمیسیون متبوع خود را شرح داد. خبرسازترین بخش این پرونده‌ها درخواست محاکمه حسن روحانی بود که به گفته شجاعی تا کنون ۷۰۰ هزار امضا برای آن جمع شده است.

به گفته شجاعی، عمده تخلف‌ها مربوط به ترک فعل بوده است: «ما به سهم خودمان پیگیر بررسی ترک فعل‌های رئیس جمهور سابق هستیم. البته پیگیری‌های کمیسیون اصل ۹۰، از دستگاه‌های نظارتی دیگر رفع تکلیف نمی‌کند.»

کارزار مطالبه محاکمه روحانی به عنوان مسبب شرایط فعلی کشور از زمانی به طور جدی‌تر کلید خورد که ولی الله سیف رئیس پیشین بانک مرکزی به اتهام اخلال در بازار ارز به ۱۰ سال زندان محکوم شد؛ حکمی که البته نقض شد! پس از بازداشت سیف، موضوع محاکمه روحانی هم در دو سال پایانی ریاست جمهوری او و در دوره مجلس یازدهم مطرح شد. نمایندگان معتقدند دلیل ناکارآمدی و مشکلات بزرگ هشت ساله در ایران، حسن روحانی بوده است.

امروز در شرایطی برای بار چندم موضوع محاکمه روحانی را مطرح شد که وضعیت معیشت مردم به یکی از سخت‌ترین دوران خود رسیده و حتی به نسبت دولت پیش نیز قیمت‌ها نیز چند برابر شده است؛ با این حال هنوز هم تصور بر آن است که بهترین راهکار این است که همه چیز را به گردن دولت سابق انداخت. از این منظر برخی معتقدند در شرایطی که موضوع تورم و گرانی‌های سرسام‌آور اخیر، گریبان دولت رئیسی را گرفته، بار دیگر با پیش کشیدن محاکمه روحانی می‌توانند باز هم مقداری برای دولت وقت بخرند آن هم در شرایطی که حتی حامیان دولت نیز لب به گلایه می‌گشایند.

محاکمه روحانی و خبرش در حالی امروز مطرح شده که چند روز پیش هم سخن از محاکمه سایر مقامات دولتی سابق بود سخنی که البته تکذیب شد. اکنون رئیس کمیسیون اصل ۹۰ با تکیه بر ۷۰۰ هزار امضا برای محاکمه روحانی براین نکته تاکید دارد که این موضوع در جریان است؛ او در حالی این مطلب را بیان می‌کند و از اهمیت امضای حدود ۷۰۰ هزارتایی محاکمه روحانی سخن می‌گوید که هنوز مجلس بی‌توجه به امضای میلیونی مردم علیه طرح صیانت از فضای مجازی، در راستای تحقق این طرح پیش می‌رود‌ به نحوی که وزیر ارتباطات از پخته‌تر شدن این طرح بگوید و بخش قابل توجهی از نمایندگان هم همچنان سنگ طرح صیانت را به سینه بزنند بی آنکه به نظر مردم توجهی کنند.

خبر های مرتبط
برچسب ها: حسن روحانی
نظرات بینندگان
انتشار یافته: ۶
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۹:۰۴ - ۱۴۰۱/۰۲/۱۱
0
2
الکی همش دنبال مقصرهستند.به جای برنامه ریزی برای کارها همدیگر رامتهم میکنند به همین خاطر است که مملکت پیشرفت نمی کند
بهرام
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۹:۲۷ - ۱۴۰۱/۰۲/۱۱
0
2
سلام
نمیدونم این رفتار های بی محتوای و بی تاثیر در شرایط زندگی مردم چه سودی برای جامعه داره. اگر بنا به محاکمه بود باید خیلی ها توی این دادگاه حاضر میشدن.. از اول انقلاب خوب معلومه کیا روی اموال ملت چنگ انداختن و با استنفاده از رانتهای ویژه به ثروتهای افسانه ای رسیدن. راستی دوران احمدی نژاد چی شد...اونهمه پول نفت و دکل و هزارتا اختلاس دیگه کی پیگیری شد...جمع کنید این بازی های عوامفریبانه را
مش رمضون
|
Germany
|
۲۰:۲۶ - ۱۴۰۱/۰۲/۱۱
0
3
بازی سیاسی جدید اصولگرایان حامی رئیسی برای پرت کردن حواس مردم از بی کفایتی و ناتوانی از مدیریت اوضاع و گرانی و فقر و بیکاری دولت رئیسی و سرگرم کردن مردم برای مدت کوتاهی با این جربه که محال است عملی شود
هیچ وقت این اتفاق نمی افتئد چون روحانی صندوقچه اصرار جمهوری اسلامی هست.چندین سال در شورای امنتیت ملی بوده. مذاکره کننده ارشد جمهوری اسلامی در دولت خاتمی بوده. به غیر از ریاست جمهوریش سالها فرمانده پدافند ارتش بوده. دو سال جانشین فرماندهی کل قوا بوده و... هر گونه فشار به او شاید منجر این شود که برای خود شاکیان هزینه داشته باشد.البته قبل از محاکمه حسن بهتر است شاکیان بابت 700 میلیارد دلاری که محمود به باد داد پرسش کنند.
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۰۰:۳۵ - ۱۴۰۱/۰۲/۱۲
1
0
خلاصه مطلب این است که یک زمانی ملت ایران اشتباه بزرگی کرده اند و به جای بیرون آمدن از چاله به چاه افتاده اند . و حالا حالاها باید تاوانش را بدهند..
احمد
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۸:۳۳ - ۱۴۰۱/۰۲/۱۲
0
3
کاش برای محاکمه احمدی نژاد هم طرحی تهیه شود. اعمال غیر قانونی او بیشتر است
حسن
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۶:۲۵ - ۱۴۰۱/۰۲/۱۴
0
0
خانه از پای بست ویران است .
نظرات شما
نام:
ایمیل:
* نظر: