تاریخ انتشار: ۱۳:۱۳ - ۱۴ ارديبهشت ۱۴۰۱
تعداد نظرات: ۲ نظر
عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس:

ایران دنبال اخذ تضمین از آمریکاست تا دوباره از برجام خارج نشود

الهیان گفت: فعلاً تضمین موثقی گرفته نشده است و صرفاً رئیس جمهور آمریکا بیانیه‌ای داده که این بیانیه ملاک ما برای تضمین توافق نخواهد بود.

ایران دنبال اخذ تضمین از آمریکاست تا دوباره از برجام خارج نشود

رویداد۲۴ مهر نوشت: زهره الهیان، درباره روند مذاکرات وین، گفت: مذاکرات موضوعی است که مجلس شورای اسلامی به طور جدی آن را پیگیری می‌کند. کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی به طور مرتب با مسئولان وزارت امور خارجه و مذاکره کنندگان کشورمان جلساتی را برگزار می‌کند و در جریان آخرین وضعیت مذاکرات قرار می‌گیرد.

وی بیان کرد: تأکید مجلس، حفظ خطوط قرمز در مذاکرات است و این مطالبه مجلس از تیم مذاکره کننده کشورمان و وزارت امور خارجه است. ملاک برای مجلس آن است که قانون اقدام راهبردی برای لغو تحریم‌ها و صیانت از حقوق ملت ایران در روند مذاکرات مورد توجه جدی قرار گیرد.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: براساس قانون مذکور، همه تحریم‌ها باید لغو شود و مسلم این است که ما باید تضمین موثقی را از طرف آمریکایی بگیریم تا مجدداً با خروج آمریکا از توافق و بازگشت تحریم‌ها مواجه نشویم.

الهیان افزود: فعلاً تضمین موثقی گرفته نشده است و صرفاً رئیس جمهور آمریکا بیانیه‌ای داده که این بیانیه ملاک ما برای تضمین توافق نخواهد بود. مجلس، تیم مذاکره کننده کشورمان و وزارت امور خارجه قائل بر این هستند که باید مقابل بدعهدی‌هایی که تاکنون صورت گرفته، تضمین داخلی نسبت به توافق اخذ کنیم.


بیشتر بخوانید: آیا مذاکرات وین در سرازیری شکست است؟


وی گفت: این تضمین داخلی به این صورت است اگر طرف مقابل مجدداً تحریم‌ها را بازگرداند و یا تحریم‌های جدیدی را علیه کشورمان اعمال کرد و تحریم‌های ایران تشدید شد، ما هم تعهدات خودمان را ملغی کنیم و مجدداً غنی‌سازی و سایر گام‌ها را در جهت احیای صنعت هسته‌ای برداریم.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: فعلاً مذاکره مستقیم با آمریکا در دستور کار دستگاه دیپلماسی و تیم مذاکره کننده کشورمان نیست و طرف آمریکایی باید تصمیم خودش را درباره مذاکرات بگیرد. ما منتظر تصمیم طرف آمریکایی هستیم و اگر این روند فرسایشی شود، حتماً در اینکه مذاکرات ادامه یابد یا خیر، تصمیم گیری خواهد شد.

الهیان تصریح کرد: سیاست دولت سیزدهم مذاکره برای مذاکره نیست بلکه اگر روند مذاکرات به نفع ملت ایران و در راستای لغو تحریم‌ها و انتفاع اقتصادی کشورمان باشد، ادامه خواهد یافت و در غیر این صورت، لزومی به ادامه مذاکرات نخواهد بود.

منبع: مهر
خبر های مرتبط
برچسب ها: برجام ، مذاکرات وین
نظرات بینندگان
انتشار یافته: ۲
لر اندیش اریایی
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۶:۴۷ - ۱۴۰۱/۰۲/۱۴
0
0
حاج خانم،تضمین،از آمریکا!!!!!!!!؟؟؟؟؟؟؟؟ پس باش تا انشااله صبحدم دولتت بدمد!!!!!!!!!!
لر اندیش اریایی
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۶:۴۷ - ۱۴۰۱/۰۲/۱۴
0
0
حاج خانم،تضمین،از آمریکا!!!!!!!!؟؟؟؟؟؟؟؟ پس باش تا انشااله صبحدم دولتت بدمد!!!!!!!!!!
نظرات شما
نام:
ایمیل:
* نظر: