تاریخ انتشار: ۱۳:۴۱ - ۱۹ ارديبهشت ۱۴۰۱

زاکانی: کشور در آستانه جراحی بزرگ اقتصادی است/ در تهران هیچ بن بستی نداریم

زاکانی گفت: کشور در آستانه جراحی بزرگ اقتصادی است و کار‌هایی که دیگران جرأت نزدیک شدن نداشتند را دولت انقلابی زیر بار برده است و کمک به دولت یک امر قطعی است.

زاکانی: کشور در آستانه جراحی بزرگ اقتصادی است/ در تهران هیچ بن بستی نداریم

رویداد۲۴ شهردار تهران با تأکید بر اینکه شهرداری تهران در آستانه یک تغییر و تحول است، در خصوص تراکم فروشی در شهر تهران به عنوان منبع درآمد شهرداری، گفت: ما تراکم فروشی نمی‌کنیم و آن را برای خود خط قرمز می‌دانیم.

به گزارش ایسنا، علیرضا زاکانی در نخستین نشست خبری خود پس از ۸ ماه حضورش در شهرداری تهران بیان کرد: در ایران اسلامی تلاش معطوف به ساختن الگوی سالم منطقی و درست است و تمام تلاشمان را به این معطوف می‌کنیم که در جنگ روانی که دشمن تحت عنوان کارآمدی و ناکارآمدی راه انداخته و سعی دارد امید را در جامعه و در بین مردم خشک کند و مردم را در مقابل انقلاب قرار دهد، بایستیم. پس هر کسی که انقلاب و ایران را دوست دارد باید امید را در همه جا احیا کند.

کشور در آستانه جراحی بزرگ اقتصادی است

وی با بیان اینکه آن‌هایی که در جامعه ناامیدی ایجاد می‌کنند و به بدخواهان کمک می‌کنند و دروغ بزرگی را به جامعه القاء می‌کنند که آن ناکارآمدی نظام اسلامی است، گفت: این افراد می‌خواهند که نه ایران و ایرانی و نه انقلاب پابرجا باشد و این در حالیست که کشور در آستانه جراحی بزرگ اقتصادی است و کار‌هایی که دیگران جرأت نزدیک شدن نداشتند را دولت انقلابی زیر بار برده است و کمک به دولت یک امر قطعی است.

شهردار تهران با بیان اینکه واقعیت و حقیقت موجود را باید بدون نگاه سوء و رقابتانه دنبال کنیم، افزود: این پرچم بلند را دکتر رئیسی برداشته است و باید به آن کمک کنیم.

همه تلاش شهرداری پیشرفت و آبادانی شهر است

وی با بیان اینکه تهران یک شهر تاریخی است و در روز در این کلانشهر ۱۳ میلیون و در شب ۹ میلیون و ۶۰۰ هزار نفر حاضر هستند، گفت: همه تلاش ما در این مسیری که هشت ماه و هشت روز است آغاز کرده‌ایم پیشرفت و آبادانی شهر است.

پیگیری برای ۱۲ سیاست و ۹۰ کلان پروژه در تهران

شهردار تهران در بخش دیگری از صحبت‌های خود با اشاره به ۲۰۰ روز خدمت در شهر تهران به عنوان شهردار گفت: شش ماه نخست دوره خدمت به دوره تثبیت، تحول مدیریتی، ساماندهی ابتدایی امور سپری شد و سال ۱۴۰۱ به کار‌های کوتاه مدت اختصاص پیدا می‌کند و تا شهریور ۱۴۰۳ نیز برای کار‌های میان مدت و مابقی نیز برای کار‌های بلندمدت در نظر گرفته شده، در همین راستا ۱۲ سیاست و ۹۰ کلان پروژه که بعضا ابعاد اجرایی مختلفی دارند دنبال می‌شود. در جدول برنامه‌ای که داریم ۴۸۵ پروژه را در نظر گرفته‌ایم که ۲۶ پروژه در ردیف یک و ۲۹ پروژه در ردیف ۲ و مابقی در ردیف سوم دنبال خواهد شد.

وی ادامه داد: تلاش ما این است که همه پروژه‌ها را فعال کنیم و بخشی را در کوتاه مدت و در سال جاری برای مردم رونمایی و مابقی را در میان مدت و بلند مدت پیگیری کنیم. قطعا در مسیر خدمت به مردم خبرنگاران می‌توانند به عنوان چشم بینا ما را نقد کنند و همچنین می‌توانند به عنوان تبیین کننده اتفاقات رخ داده را گزارش کنند. چشم انداز ما تبدیل اسلام به الگوی جهان اسلام است که در چشم اندازی ۱۰ ساله باید آن را دنبال کنیم. همچنین شعار ما تهران شهر تلاش و سرزندگی است که همه باید کوشش کنیم تا این امر محقق شود.

در تهران هیچ بن بستی نداریم

زاکانی ادامه داد: مدیریت ما نیز یک مدیریت مشارکتی است که مسئولین کشور و نهاد‌های انقلابی موثر و همچنین همه موثرین سراسر کشور در این امر باید سهیم شوند و برای این امر نیز مدل‌های مشارکتی مختلف را تبیین کردیم تا بر هم انباشتگی مشکلات با فکر و توان مردم حل شود. قطعا در تهران هیچ بن بستی نداریم، مشکلاتی حتما وجود دارد، اما هیچ یک راه ما را نرفته و امید ما را کم نکرده‌اند.

شهردار تهران در پاسخ به سوالی در خصوص تراکم فروشی در شهر تهران به عنوان منبع درآمد شهرداری، گفت: ما تراکم فروشی نمی‌کنیم و آن را برای خود خط قرمز می‌دانیم. تا امروز نیز این کار را نکرده‌ایم، اما رونق ساخت و ساز را دنبال می‌کنیم. چرا که تهران دارای ۱۲ هکتار بافت ناپایدار است و اگر این ساخت و ساز و نوسازی انجام نشود تهران روی شهروندان آن آوار می‌شود. ۱۸۰ هزار واحد در تهران متعهد هستیم که برای ساختش نقش آفرینی داشته باشیم و این مسئولیت خود را انجام می‌دهیم.

امروز مسکن به بلای جان مردم تبدیل شده

به گفته وی، ساخت و ساز‌های فعلی عمده پروانه‌ها مربوط به دوره قبل است. بلندمرتبه سازی نیز در برخی پهنه‌های تهران منعی ندارد، اما تراکم نمی‌فروشیم، ولی به شدت دنبال نوسازی هستیم. امروز مسکن به بلای جان مردم تبدیل شده و دو سوم حقوق حقوق بگیران را به خود اختصاص داده و به گونه‌ای شده که خرید مسکن برای حقوق بگیران ۶۶ سال به طول می‌انجامد و به یک آرزو تبدیل شده، ما نوسازی که موجب ایمن شدن شهر شود را دنبال خواهیم کرد و نقش فعال در مسکن خواهیم داشت.

منبع: ایسنا
خبر های مرتبط
خبر های مرتبط
نظرات شما
پیشخوان