تاریخ انتشار: ۰۹:۴۵ - ۲۴ ارديبهشت ۱۴۰۱

سخنگوی کاخ سفید: ایران را مانع دستیابی به توافق در وین است/ توافق در وین در شرایط فعلی دور از دسترس است

سخنگوی کاخ سفید، با تکرار برخی مواضع بی‌اساس، ایران را مانع اصلی عدم دستیابی به توافق در مذاکرات وین خواند.

سخنگوی کاخ سفید: ایران را مانع دستیابی به توافق در وین است/ توافق در وین در شرایط فعلی دور از دسترس است
رویداد۲۴ جن ساکی، سخنگوی کاخ سفید، با تکرار برخی مواضع بی‌اساس، ایران را مانع اصلی عدم دستیابی به توافق در مذاکرات وین خواند.

به گزارش ایلنا، وی در واکنش به اظهارات «جوسپ بوررل» مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا مبنی بر امکان‌پذیر بودن حصول توافق و مواضع «میخائیل اولیانوف» نماینده روسیه در گفتگو‌های احیای برجام درباره وجود موانع دستیابی به توافق، مدعی شد: «تن‌ها مانع، خود ایران است».

ساکی افزود که به باور آمریکا ایران باید تصمیم بگیر که آیا همچنان به دنبال تحقق خواسته‌های فرابرجامی است یا خواستار دستیابی به توافق.

پیش از این نیز یک سخنگوی وزارت خارجه آمریکا مدعی شد که توپ در زمین ایران است و این کشور باید برای به نتیجه رسیدن مذاکرات برجامی در وین، تصمیم نهایی را اتخاذ کند.

این سخنگو که به نام وی اشاره‌ای نشده است، مدعی شد که ایران باید مشخص کند که آیا خواستار دستیابی سریع به توافق در مذاکرات است، یا همچنان تصمیم دارد بر شروط غیرهسته‌ای، اصرار کند.


بیشتر بخوانید: چالش‌های احیای توافق هسته‌ای/ آمریکا برای بازگشت به برجام بیش از ایران مشتاق است
وی در ادامه ادعا‌های خود افزود که واشنگتن و هم‌پیمانان آن مدت زیادی است که آماده هستند و اکنون توپ در زمین ایران است.

این مقام آمریکا با تقدیر از «انریکه مورا» هماهنگ‌کننده اتحادیه اروپا در مذاکرات احیای برجام و تیم تحت هدایت وی برای تلاش‌های صورت گرفته در وین، گفت که واشنگتن مشتاقانه منتظر دیدار و رایزنی‌های دقیق با آن‌ها است.

سخنگوی وزارت امور خارجه آمریکا با ابراز تردید نسبت به دستیابی به توافق در وین، گفت که این امر در شرایط فعلی دور از دسترس است.

منبع: ایلنا
خبر های مرتبط
برچسب ها: مذاکرات وین
نظرات شما
نام:
ایمیل:
* نظر: