تاریخ انتشار: ۱۰:۱۳ - ۰۴ خرداد ۱۴۰۱

بدترین آماده‌سازی در مسیر جام‌جهانی

در روزهای اخیر شنیده‌ها حاکی از تلاش فدراسیون برای برگزاری دیدار با اسپانیا و پرتغال پیش از شروع جام‌جهانی ۲۰۲۲ قطر بوده است.

تیم ملی فوتبال ایران

رویداد۲۴ تیم ملی ایران بعد از اتفاقات تلخ پیش‌آمده در دوران مارک ویلموتس و شکست مقابل بحرین و عراق تا یک‌قدمی عدم‌حضور در مرحله نهایی مقدماتی جام‌جهانی ۲۰۲۲ در منطقه آسیا پیش رفت اما بعد از حضور دراگان اسکوچیچ شاگردان مربی کروات موفق شدند با پیروزی مقابل هنگ‌کنگ، بحرین، کامبوج و عراق جواز حضور در مرحله نهایی رقابت‌ها را کسب کنند و در این مرحله با ۲ برد مقابل سوریه و عراق و یک برد مقابل امارات و لبنان و یک تساوی برابر کره‌جنوبی روز ۷ بهمن ۱۴۰۰ یعنی ۲۹۸ روز مانده به آغاز رقابت‌ها صعود خود را به جام‌جهانی قطر قطعی کنند. از لحظات آغاز جشن صعود به جام‌جهانی قطر وعده‌ها و شعارهای مدیران فدراسیون برای آماده‌سازی مناسب یوزهای ایرانی آغاز شد.

از اواسط فروردین ۱۴۰۱ زمزمه و شایعات حاکی از دیدار ایران با نیوزیلند بود و این گمانه‌زنی‌ها از روز ۲۰ فروردین با صحبت‌های حسن کامرانی‌فر دبیرکل فدراسیون فوتبال رنگ‌وبوی جدی‌تری گرفت و از سوی صداوسیما برگزاری این دیدار اعلام شد.

روز ۲۲ اردیبهشت هم فدراسیون فوتبال در اطلاعیه‌ای خبر از دیدار با کانادا در شهر ونکوور داد. حمید استیلی سرپرست تیم ملی ۲۸ اردیبهشت ۱۴۰۱ خبر از برگزاری بازی مقابل اکوادور داد و تنها چند روز بعد از انتشار خبر احتمال لغو این دیدار در گفت‌وگو با برنامه ورزشگاه در رسانه ملی در تاریخ ۳۰ اردیبهشت سنگال به‌عنوان آلترناتیو احتمالی این دیدار درصورت لغو اعلام شد. کامرانی‌فر در وعده‌های متوالی خود در برنامه فوتبال برتر در تاریخ ۱۹ اردیبهشت خبر از برگزاری دیدار احتمالی با آلبانی داد.


بیشتربخوانید: اعلام لیست جدید تیم ملی برای بازی با کانادا


همچنین بعد از برگزاری قرعه‌کشی جام‌جهانی ۲۰۲۲ قطر در تاریخ ۱۲ فروردین زمزمه‌ها حاکی از برگزاری رقابت با تیم‌های آرژانتین و برزیل بود که البته مثل نمونه‌های گذشته هیچ‌وقت از سوی مسئولان مطلع مهر تایید بر آن زده نشد و گاهی با تکذیب خود سعی بر پیش‌بردن برنامه‌های خود در سکوت خبری داشتند اما در روز اول اردیبهشت برگزاری این دیدار به‌طور کامل منتفی شد و سرپرست تیم ملی فوتبال ایران بعد از هفته‌ها برگزاری آن را به بعد رقابت‌های جام‌جهانی موکول کرد.

در روزهای اخیر شنیده‌ها حاکی از تلاش فدراسیون برای برگزاری دیدار با اسپانیا و پرتغال پیش از شروع جام‌جهانی ۲۰۲۲ قطر بوده است. به جز نمونه‌های اشاره شده در حد فاصل ۱۲ فروردین تا امروز اسامی کشورهای کرواسی و روسیه نیز در رسانه‌ها شنیده شد که البته برگزاری آن چندان جدی نشد و در حد شایعه باقی ماند. حالا ۱۸۰ روز مانده به آغاز جام‌جهانی تنها دیدار قطعی و مسلم ایران مقابل کانادا در شرف لغوشدن است و ماحصل تمام این هیاهوهای خبری هیچ بوده است!

منبع: فرهیختگان

خبر های مرتبط
خبر های مرتبط
نظرات شما
پیشخوان