تاریخ انتشار: ۱۰:۳۲ - ۱۹ خرداد ۱۴۰۱
تعداد نظرات: ۱ نظر

​محموله نفتی مصادره شده ایران آزاد شد

اندکی پس از تصویب قطعنامه شورای حکام علیه ایران و بازدید احمد نادری، سفیر ایران از نفتکش توقیف شده در یونان، رویترز از قول سه منبع آگاه نوشت که دادگاهی در یونان حکم قبلی مبنی بر توقیف نفتکش حامل نفت ایران که به آمریکا اجازه کنترل‌ آن را می‌داد را لغو کرده است.

​محموله نفتی مصادره شده ایران

رویداد۲۴ اندکی پس از تصویب قطعنامه شورای حکام علیه ایران و بازدید احمد نادری، سفیر ایران از نفتکش توقیف شده در یونان، رویترز از قول سه منبع آگاه نوشت که دادگاهی در یونان حکم قبلی مبنی بر توقیف نفتکش حامل نفت ایران که به آمریکا اجازه کنترل‌ آن را می‌داد را لغو کرده است.

گارد دریایی یونان ۱۹ آوریل نفتکش روسی پگاس حامل نفت ایران را در سواحل جزیره ائوبویا توقیف کرد. چند روز بعد نام این کشتی به لانا تغییر کرد و یونان اعلام کرد ۱۱۵ هزار تن نفت آن را به ایالات‌ متحده آمریکا تحویل می‌دهد.

همزمان ایران دو کشتی یونانی را نیز توقیف کرد.

به گزارش رویترز به نقل از یک منبع حقوقی، ایران برای تصمیم دادگاه یونان درخواست تجدید نظر کرده بود و اقدام برای لغو حکم مورد قبول دادگاه قرار گرفته است.

رویترز نوشته است که هنوز روشن نیست که واکنش آمریکا و دولت یونان به لغو حکم چه خواهد بود و به همین دلیل این حکم هنوز علنی نشده است.

منبع: ایسنا
خبر های مرتبط
برچسب ها: نفت ایران
نظرات بینندگان
انتشار یافته: ۱
کریم
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۲:۲۹ - ۱۴۰۱/۰۳/۱۹
0
0
کجا آزاد شد، آدمهای خالی بند محموله را آمریکا یک ماه پیش تخلیه کرده و برده شما چقدر بی فکر و خوش خیال هستید که با پیامهای فیک مردم را فریب و سر کار میگذارید
نظرات شما
نام:
ایمیل:
* نظر: