تاریخ انتشار: ۱۰:۴۵ - ۳۰ خرداد ۱۴۰۱

هشدار هواشناسی؛ از رگبار باران در ۴ استان تا نفوذ گرد و غبار در آخر هفته

سازمان هواشناسی کشور از رگبار پراکنده باران و وزش باد شدید و خیزش گرد و خاک در نقاط مختلف کشور خبر داد.

اخبار هواشناسی

رویداد۲۴ سازمان هواشناسی کشور بر اساس تحلیل آخرین نقشه‌های پیش‌یابی هواشناسی اعلام کرد که طی ۲ روز آینده در استان‌های مازندران، شرق تهران، ارتفاعات سمنان و گلستان رگبار پراکنده باران و وزش باد شدید موقت و در بعضی مناطق خیزش گرد و خاک به‌ویژه در ساعات بعدازظهر رخ می‌دهد.

چهارشنبه و پنجشنبه (۱ و ۲ خرداد) در شمال استان‌های آذربایجان غربی، آذربایجان شرقی، اردبیل و پنجشنبه در ارتفاعات جنوب سیستان و بلوچستان، جنوب کرمان، شمال و شرق هرمزگان در ساعات بعد از ظهر و اوایل شب رگبار موقتی و وزش باد و گرد و خاک پیش‌بینی می‌شود.

جمعه (۳ خرداد) در اغلب مناطق کشور آسمانی صاف همراه با وزش باد پیش‌بینی می‌شود. 

طی ۲ روز آینده وزش باد شدید همراه با خیزش گرد و خاک در نوار شرقی و جنوب غرب کشور رخ خواهد داد و چهارشنبه تا جمعه (۱ تا ۳ خرداد) در نیمه‌غربی و قسمت‌هایی از مرکز کشور وزش باد شدید و خیزش گرد و خاک پیش‌بینی می‌شود. 

طی روز چهارشنبه شرایط برای شکل گیری توده گرد و خاک در شرق کشور سوریه و شمال عراق فراهم است و پیش‌بینی می‌شود که طی آخر هفته نفوذ توده گرد و غبار در نوار غربی کشور سبب کاهش دید و کیفیت هوا شود.

روزهای سه شنبه و چهارشنبه افزایش دما در استان‌های ساحلی خزر و اردبیل انتظار می‌رود.

وضعیت جوی تهران طی ۲ روز آینده

آسمان تهران فردا (۳۱ خرداد) صاف تا قسمتی ابری و گاهی وزش باد شدید با احتمال گرد و خاک و با حداقل دمای ۲۵ و حداکثر دمای ۳۵ درجه سانتیگراد و طی ‌چهارشنبه (اول تیر) صاف تا قسمتی ابری و گاهی وزش باد شدید با حداقل دمای ۲۶ و حداکثر دمای ۳۷ درجه سانتیگراد پیش‌بینی می‌شود.

طی امروز و فردا (۳۰ و ۳۱ خرداد) اهواز با دمای ۵۱ و ۵۰ درجه سانتیگراد گرم‌ترین و شهرکرد با دمای ۱۰ درجه سانتیگراد سردترین مراکز استان‌ کشور هستند.

خبر های مرتبط
برچسب ها: هواشناسی
نظرات شما
نام:
ایمیل:
* نظر: