تاریخ انتشار: ۱۷:۱۳ - ۰۴ تير ۱۴۰۱
تعداد نظرات: ۱ نظر

زلنسکی سفیر اوکراین در ایران را اخراج کرد

«ولودیمیر زلنسکی» رئیس‌جمهور اوکراین طی احکامی، سفرای اوکراین در پنج کشور گرجستان، جمهوری اسلوواکی، جمهوری پرتغال، جمهوری اسلامی ایران و جمهوری لبنان را اخراج کرد.

ولودیمیر زلنسکی

رویداد۲۴ فارس نوشت: «ولودیمیر زلنسکی» رئیس‌جمهور اوکراین طی احکامی، سفرای اوکراین در پنج کشور گرجستان، جمهوری اسلوواکی، جمهوری پرتغال، جمهوری اسلامی ایران و جمهوری لبنان را اخراج کرد.

رسانه‌های اوکراین گزارش کردند که حکم‌های مربوطه شماره «۴۳۹/۲۰۲۲»، شماره «۴۴۰/۲۰۲۲»، شماره ۴۴۱/۲۰۲۲, شماره ۴۴۲/۲۰۲ و شماره ۴۴۳/۲۰۲۲ در وب سایت رئیس دولت اوکراین منتشر شده است.


بیشتر بخوانید: سفر غیرمنتظره زلنسکی به میکولائیف و اودسا


طبق احکام صادر شده، «ایگور دولگوف» از سمت سفیری اوکراین در گرجستان، «یوری موشکا» از سمت سفیری در اسلواکی و «اینا اوگنیوتس» از سمت سفیری در پرتغال برکنار شدند.

گزارش‌های منتشر شده نشان می‌دهد که زلنسکی همچنین «سرهی بوردیلیاکا» را از سمت سفیری اوکراین در ایران و «ایگور اوستاش» را از سمت سفیری اوکراین در لبنان برکنار کرده است.

در سال ۲۰۱۷، «پترو پوروشنکو» رئیس جمهور وقت اوکراین، ایگور دولگوف، معاون سابق دفاع اوکراین را برای اتحاد با اروپا به سمت سفیری اوکراین در گرجستان منصوب کرد.

رئیس‌جمهور اوکراین در حالی سفرای کشور‌های خود در پنج کشور مذکور را اخراج کرده که هیچ دلیلی برای این اخراج بیان نکرده است و تنها بیان شده که این سفرا در دوران ریاست‌جمهوری پوروشنکو به سمت سفیری برگزیده شده بودند.

خبر های مرتبط
برچسب ها: سفیر ایران
نظرات بینندگان
انتشار یافته: ۱
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۹:۱۰ - ۱۴۰۱/۰۴/۰۴
0
1
ازنطرملت ایران دورود برزلنسکی ومرگ برپوتین فاشیست درصپن شماهم مثل فارس شدید مطلب شمادرباره اوکراین داردنزدیک به فارس وکهیان می شود نکنید لطفا
نظرات شما
نام:
ایمیل:
* نظر: