تاریخ انتشار: ۱۲:۱۷ - ۱۱ تير ۱۴۰۱

کاهش دما تا ۵ درجه در بیشتر مناطق ایران/ خنکی هوا تا پایان تابستان صحت ندارد

رئیس مرکز ملی پیش‌بینی و مدیریت بحران مخاطرات وضع هوا با بیان اینکه مردم اطلاعات صحیح را فقط باید از سازمان هواشناسی پیگیری کنند، اظهار کرد: دمای هوا از روز یکشنبه (۱۲ تیرماه) بین ۳ تا ۵ درجه سانتیگراد کاهش خواهد یافت.

اخبار هواشناسی

رویداد۲۴ با آغاز فصل تابستان دمای هوا رو به افزایش می‌رود. طبق گزارشی که از سوی سازمان هواشناسی اعلام شد، ایستگاه‌های هواشناسی دهلران، شوش، بستان، کشاورزی اهواز و بندرماهشهر در روزهای گذشته دمای بالای ۵۰ درجه را ثبت کردند.

به گفته احد وظیفه، رییس مرکز ملی اقلیم و مدیریت بحران خشکسالی برای اکثر نقاط کشور در تیرماه دمایی ۱.۵ درجه بیش از حد نرمال و بدون بارش پیش‌بینی می‌شود.

حالا بعد از گذراندن دو هفته گرم تابستانی در شبکه‌های مجازی خبر نفوذ پرتکرار امواج خنک تا پایان امسال دست به دست می‌شود صادق ضیاییان رئیس مرکز ملی پیش‌بینی و مدیریت بحران مخاطرات وضع هوا با تکذیب اخبار منتشرشده اظهار کرد: اخبار منتشرشده مبنی بر خنکی هوا تا پایان تابستان، صحت ندارد. این کاهش دما طی هفته جاری به صورت نسبی و بین ۳ تا ۵ درجه سانتیگراد خواهد بود.


بیشتر بخوانید: خیزش گرد و خاک در ۹ استان کشور


وی درباره وضعیت دمای هوا در هفته جاری اظهار کرد: امروز( ۱۱ تیرماه) ماندگاری هوای گرم در کشور مورد انتظار است اما از فردا ( ۱۲ تیرماه) کاهش نسبی دما بین ۳ تا ۵ درجه در استان‌های واقع در نوار شمالی کشور پیش‌بینی می‌شود و موج گرمایی که از اواسط هفته گذشته تا امروز بر کشور حاکم بود و موجب افزایش دما شده بود، برطرف می‌شود و کاهش نسبی دما خواهیم داشت.

رئیس مرکز ملی پیش‌بینی و مدیریت بحران مخاطرات وضع هوا ادامه داد:هفته گذشته در تهران بیشترین دمای هوا ۳۹ و ۴۰ درجه سانتیگراد و کمترین دما در روزهای اخیر۲۴ درجه سانتیگراد ثبت شد و این کاهش دما در حدی است که بیشترین میزان دمای هوا در تهران به ۳۵ درجه و کمترین میزان آن نیز به ۲۱ درجه سانتیگراد برسد.

وی تصریح کرد: کاهش دما طی روزهای یکشنبه، دوشنبه و سه‌شنبه اتفاق خواهد افتاد و از چهارشنبه مجددا روند ملایم افزایش دما را خواهیم داشت.

ضیاییان تصریح کرد: کاهش دما عمدتا در نوار شمالی اتفاق خواهد افتاد اما در مناطق جنوبی همچون اهواز نیز کاهش دمای نسبی در روز یکشنبه (۱۲ تیرماه) پیش‌بینی می‌شود.

منبع: ایسنا
خبر های مرتبط
برچسب ها: هواشناسی
نظرات شما
نام:
ایمیل:
* نظر: