تاریخ انتشار: ۱۰:۵۸ - ۲۷ تير ۱۴۰۱
تعداد نظرات: ۵ نظر

کوثری: آمریکایی‌ها می‌خواهند بدون دادنِ تضمین به برجام بازگردند/ به هیچ عنوان نمی‌توان قبول کرد که سپاه تحریم باشد

محمد کوثری نماینده تهران در مجلس گفت: آمریکایی‌ها می‌خواهند به برجام بازگردند، ولی هیچ تعهد و تضمینی نمی‌خواهند بدهند، اما ما می‌گوئیم ما تخلف نکرده‌ایم، این شما بودید که تعهدات خود را زیر پا گذاشته‌اید به همین دلیل باید تضمین معتبر بدهید.

کوثری: آمریکایی‌ها می‌خواهند بدون دادنِ تضمین به برجام بازگردند/ به هیچ عنوان نمی‌توان قبول کرد که سپاه تحریم باشد
رویداد۲۴ نماینده تهران در مجلس گفت: آمریکایی‌ها می‌خواهند به برجام بازگردند، ولی هیچ تعهد و تضمینی نمی‌خواهند بدهند، اما ما می‌گوئیم ما تخلف نکرده‌ایم، این شما بودید که تعهدات خود را زیر پا گذاشته‌اید به همین دلیل باید تضمین معتبر بدهید.

محمد کوثری نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی در مورد مذاکرات احیای برجام گفت: سیاست نظام این است که تیم مذاکره کننده، برخواسته‌های به حق ملت ایران مقتدرانه پافشاری کند.

وی به فارس گفت: به هیچ عنوان نمی‌توان قبول کرد سپاه که حافظ دستاورد‌های جمهوری اسلامی ایران است و در کنار ارتش و نیروی انتظامی برای تامین امنیت کشور تلاش می‌کنند، تحریم باشد.

نماینده مردم تهران در مجلس با بیان اینکه تحریم‌ها باید کاملا برداشته شود، گفت: اگر آمریکایی‌ها بخواهند تحریم‌ها را به صورت موردی بردارند به تعهداتشان عمل نکرده‌اند، بنابراین به خاطر این موضوع مسائلی را مطرح می‌کنند در صورتی که اصلا چنین چیزی صحیح نیست.

وی با اشاره به اظهارات رئیس جمهور آمریکا درباره سپاه تاکید کرد: این مسائل حرف‌های بی ربط است و، چون می‌خواهند سپاه را به گونه‌ای در بین مردم جلوه دهند که مانع از توافق است چنین مطالبی را مطرح می‌کنند و هیچ کدام از این ادعا‌های آمریکا صحت ندارد.

کوثری با اشاره به سخنان رئیس جمهور آمریکا در باره اینکه سپاه مانع از رسیدن به توافق است، گفت: این مسائل بهانه آمریکایی هاست، حضرت امام چندین سال پیش فرمودند آمریکا شیطان بزرگ است؛ زمانی که این حرف زده شد برجامی هم وجود نداشت پس چرا حضرت امام از چنین تعبیری استفاده کردند؟ معمار کبیر انقلاب، مردم آمریکا را شیطان بزرگ نخواندند بلکه سیاستمداران آن‌ها را با چنین صفتی خطاب کردند و در رأس سیاستمداران آمریکایی هم رئیس جمهورشان است، هر رئیس جمهوری در آمریکا روی کار بیاید نقش شیطان را بازی می‌کند.


بیشتر بخوانید: مرگ احتمالی توافق برجام / چرا تنش‌ها افزایش خواهد یافت؟


نماینده مردم تهران ادامه داد: بایدن هم یکی از روسای جمهور آمریکا و آلت دست کارتل‌های بزرگ دنیاست، بنابراین به راحتی دروغ می‌گوید به همین دلیل مطالبی که تحت این عنوان مطرح می‌کنند دروغ است. آمریکایی‌ها با ابزار رسانه تلاش می‌کنند مطالب خلاف واقعشان را به مخاطبین القا کنند.

کوثری گفت: مردم در چهل سال گذشته متوجه دروغ‌های این‌ها شده اند، ولی با این حال کارِ شیطان دروغگویی و اختلاف افکنی است؛ انگلیس‌ها از ۲۰۰ سال قبل می‌گفتند اختلاف بیانداز و حکومت کن، در همه کشور‌ها این کار را انجام می‌دهند از جمله کشور‌هایی مثل ایران که دارای استقلالی ستودنی است.

وی با بیان اینکه آمریکا تضمین ندادنش را به واسطه اتهاماتی که به سپاه می‌زند، پنهان می‌کند، تصریح کرد: ما میگوئیم اولاً باید تضمین دائمی داده شود ثانیاً اگر تضمین دائمی داده نمی‌شود حداقل برای دولت بایدن که دو سال تا انتهای آن مانده است باید تضمینی بدهند، اما زیر بار این تعهدات نمی‌روند چرا که خودشان را هنوز ابرقدرت می‌دانند.

نماینده مردم تهران تشریح کرد: دوران ابرقدرتی آمریکا تمام شده است چرا که حتی توان حمایت از کشور‌های حامی خودشان را هم ندارند، همه شاهد بودیم که در ماجرای اوکراین آمریکایی‌ها به چه شکلی با متحداشان برخورد کردند، تنها زمانی که تحت فشار قرار گرفتند حاضر شدند قدری کمک تسلیحاتی به اوکراین کنند.

کوثری با اشاره به خروج آمریکا از برجام، گفت: بلافاصله پس از توافق برجام از فردو بازدید کردیم؛ دولت یازدهم خیلی سریع تعداد زیادی از سانتریفیوژ‌ها را جمع آوری کرد. این مسائل در تعهدات ما در برجام بود، اما بعد از آن که ترامپ با قلدری از برجام خارج شد با پررویی مدعی می‌شوند ایران عامل اختلال در برجام بوده است در حالی که آمریکا از برجام خارج شده است و در عین پای‌بندی به تعهداتش، باید پاسخگو باشد.

وی با اشاره به اهمیت گرفتن تضمین از آمریکایی ها، گفت: خیلی صبر کردیم تا آمریکایی‌ها به تعهداتشان عمل کنند، ولی نه تنها هیچ اقدامی انجام ندادند بلکه با قلدری از توافق خارج شدند.

کوثری تصریح کرد: آمریکایی‌ها می‌خواهند به برجام برگردند، ولی هیچ تعهد و تضمینی نمی‌خواهند بدهند ما می‌گوئیم ما تخلف نکرده‌ایم، این شما بودید که تعهداتان را زیر پا گذاشته‌اید به همین دلیل باید تعهد بدهید.

منبع: فارس
خبر های مرتبط
خبر های مرتبط
نظرات بینندگان
انتشار یافته: ۵
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۲:۱۶ - ۱۴۰۱/۰۴/۲۷
0
0
شما وکیل سپاه هستی ؟
ناشناس
|
United States of America
|
۱۲:۴۱ - ۱۴۰۱/۰۴/۲۷
0
0
پذیرش تحریم سپاه یعنی اینکه هر کسی را برای اجباری به سپاه فرستاده اند میتواند از نظام ایران درخواست غرامت کند. چون نظام پذیرفته که تحریم باشد. حالا معافیت پسران مسئولان و زندگی انها در لوس انجلس بکنار.
شما حدس بزنید جنگ بشه این سربازها به سمت که نشانه خواهند رفت.
ناشناس
|
Netherlands
|
۱۳:۵۰ - ۱۴۰۱/۰۴/۲۷
0
0
امریکایی ها میخواهند اسرائیل هم مانند پهلوی سرنگون کنند. برای همین دنبال اجرای برجام نیستند و انتظار می کشند تا ایران سلاح هسته ایی تولید کند.اگر نگران امنیت اسرائیل بودند قطعا تاکنون تمام شروط ایران را پذیرفته بودند.
بابائی
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۱:۰۹ - ۱۴۰۱/۰۴/۲۸
0
0
آمریکا ایران را تهدید کرد/ دولت، مسئولان و نمایندگان مجلس هم سکوت می کنند.
بابائی
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۱:۴۴ - ۱۴۰۱/۰۴/۲۸
0
0
آمریکا دوباره ایران را تهدید کرد!‍ آمریکا 40 تانکر نفت سوریه را به شمال عراق منتقل کرد شرم آور و تاسف بار است.
نظرات شما
نظرسنجی
آیا از 26 فروردین تجربه برخورد با گشت ارشاد را داشتید؟
پیشخوان