تاریخ انتشار: ۱۰:۳۶ - ۰۶ مرداد ۱۴۰۱
تعداد نظرات: ۵ نظر
نماینده ادوار مجلس:

مشکل مردم حجاب و سگ گردانی است یا معیشت و مسکن؟/ رئیسی هم مانند احمدی نژاد، حواشی را برجسته می‌کند

آیتی گفت: امروز خواسته‌های مردم بسیار روشن است و دولت باید بر اساس آنها گام بردارد. آیا امروز خواسته‌های مردم حیوانات خانگی، روسری و حجاب است یا معیشت و امنیت‌شان؟

حجاب اجباری

رویداد۲۴ مهدی آیتی درباره این‌که این روزها به جای این‌که به مسائل اقتصادی و معیشتی پرداخته شود به مسائلی ورود می‌شود که اولویت نیست و التهابات اجتماعی را افزایش می‌دهد، گفت : دولت به جای این‌که مسائل ساختاری و زیربنایی کشور را حل کند؛ کارهای روبنایی می‌کند. مانند بحث مقابله با سگ‌گردانی و بی‌حجابی که هیچ مشکلی از معیشت، اقتصاد و خدماتی که باید به مردم داده شود، حل نمی‌کند. دولت در پایین‌ترین سطح مدیریت خودش در حرکت است. شما به ادارات، پیشخوان‌های دولت و میز خدمت بروید با این که می‌گویند اکرام ارباب رجوع باید صورت گیرد و یا دولت الکترونیک است، اما کو اکرام و دولت الکترونیک؟ کاغذ بازی، دیوان سالاری، پارتی بازی و صف‌های طولانی بیشتر شده است و دولت نمی‌تواند آنطور که شایسته است، به مردم خدمات دهد.

این فعال سیاسی اصلاح‌طلب گفت: کجا دولت توانسته است مشکل ترافیک و آلودگی هوا را حل کند. کجا دولت توانسته است روی نرخ‌ها و تورم نظارت داشته باشد و کنترل کند؟ کجا دولت توانسته وضعیت آموزش و پرورش را بهبود بخشد؟ کجا دولت توانسته است مشکلات بهداشت و درمان را حل کند؟ کجا دولت توانسته است معظلات یارانه‌ها را از میان بردارد؟ کجا دولت توانسته است ناهنجاری‌های اجتماعی و فرهنگی را کم کند؟ آیا طلاق، تصادفات جاده‌ای، سرقت، قتل و فساد کمتر شده است؟ خیر نشده است. آمارها نشان می‌دهد مسائل در همه حوزه‌ها رو به افزایش است. پس دولت مدیریت چندان موفقی نداشته است.


بیشتربخوانید: فردی که حجاب را رعایت نمی‌کند، درست تربیت نشده است/ چون زن جذاب است، قرآن گفته باید عفیف باشد


آیتی ادامه داد: در نتیجه دولت همان کاری را انجام می‌دهد که شهرداران انجام می‌دهند یعنی به جای اینکه مشکلات زیرساختی و زیربنایی مردم را حل کند و یک رفاه و آسایش نسبی به وجود بیاورد و مردم یک نفس راحت در این فضای پر فشار شهری بکشند، می‌آید انگشت می‌گذارد روی حواشی. این‌ها دیگر عوام فریبی است. این‌ها کارهایی است مردم را ناراضی‌تر می‌کند. مردم هوشمند و هوشیار هستند مردم بین کسی که خدمت به آن‌ها می‌کند و راست می‌گوید با دیگران تفکیک قائل هستند.

وی یادآور شد: همین اقدامات را آقای احمدی‌نژاد انجام می‌داد؛ او می‌خواست مردم را با کارهای روبنایی و پوپولیستی فریب دهد. مردم فهمیدند احمدی‌نژاد یک فریبکار است. کسی است که شعارهای زیبا می‌داد اما در عمل در دولتش ۸۰۰ میلیارد دلار که در تاریخ این کشور چنین درآمدی نبوده است، نابود شد. دولت نباید کارهای روبنایی و پوپولیستی کند باید به مردم توجه داشته باشد که خواسته‌هایشان چیست.

این نماینده پیشین مجلس شورای اسلامی افزود: امروز خواسته‌های مردم بسیار روشن است و دولت باید بر اساس آنها گام بردارد. آیا امروز خواسته‌های مردم حیوانات خانگی، روسری و حجاب است. امروز خواسته مردم معیشت و امنیت‌شان است، کم کردن جرم و جنایت در فضای زندگی مردم، تامین مسکن و تسهیل ازدواج، آموزش و پرورش، بهداشت و بیمه رایگان است همان چیزهایی که در قانون اساسی نوشته شده است. چهل و چند سال از انقلاب گذشته است کدام بند از قانون اساسی اجرا شده است. اکثر اصول قانون اساسی که درباره حقوق مردم است روی زمین مغفول و معطل مانده است. کجا دولت‌ها توانسته‌اند این کارها را انجام دهند. کجا دولت توانسته این را در آمار و ارقام داشته باشد.

منبع: ایلنا
خبر های مرتبط
نظرات بینندگان
انتشار یافته: ۵
سلامت
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۱:۲۴ - ۱۴۰۱/۰۵/۰۶
0
0
جالبه آقای آیتی دغدغه های خاطر خودتان را به دولت نسبت می دهید عجب حکایتی است . این روش نقد و بررسی هم جای تفکر دارد!
محمدحسن
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۳:۳۰ - ۱۴۰۱/۰۵/۰۶
0
0
مهدی آیتی در کارنامه درخشان خود ثابت کرده یکی از عناصر خود فروخته ضد انقلاب می باشد حال مثل بازماندگان پهلوی دم از مردم می زند
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۵:۰۸ - ۱۴۰۱/۰۵/۰۶
0
0
مشکل مردم معیشت و مسکن است ولی مشکل مسئولان در جای گرم و نرم نشسته حجاب و سگ گردانی است.
سید رضا
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۷:۲۰ - ۱۴۰۱/۰۵/۰۶
0
0
مشکل مردم تویی .......و دیگر هیچ
لطفا سانسور نکن و منتشر کن
بهرام
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۸:۵۷ - ۱۴۰۱/۰۵/۰۶
0
0
درود بر شما ...فاجعه اصلی بی ارزش شدن پول ملی و اختلاس های بی حد و حصر و گرانی و تورم است ...ولی آقایون گیر دادن به سگ ها و گربه ها و مسایل خصوصی مردم...رسما اعلام کنید که مملک داری بلد نیستین...واقعا جای تاسفه که این دولت و این مجلس شدن همدست برای شکوندن کمر مردم...حاشا به شرفو غیرتتون
نظرات شما
پیشخوان