تاریخ انتشار: ۲۲:۱۴ - ۰۶ مرداد ۱۴۰۱
تعداد نظرات: ۱ نظر

فرانسه: برای نجات توافق برجام هنوز زمان هست

کاترین کولونا وزیر امور خارجه فرانسه روز گذشته بیان کرد: بازگشت به پایبندی کامل برجام هنوز امکان پذیر است و برای این بازگشت، پاسخ مثبت ایران در اسرع وقت مورد نیاز است.

توافق برجامیرویداد۲۴ خبرگزاری رویترز روز پنجشنبه به نقل از یک مقام فرانسوی گزارش داد که هنوز زمان برای نجات توافق هسته‌ای سال ۲۰۱۵ وجود دارد.

این مقام کاخ ریاست جمهوری فرانسه با اشاره به این مساله مدعی شد که توپ در زمین ایران باقی می‌ماند.

در همین راستا نیز کاترین کولونا وزیر امور خارجه فرانسه روز گذشته بیان کرد: بازگشت به پایبندی کامل برجام هنوز امکان پذیر است و برای این بازگشت، پاسخ مثبت ایران در اسرع وقت مورد نیاز است.

پیشتر هم امانوئل مکرون رییس جمهوری فرانسه که امروز با محمد بن سلمان ولیعهد سعودی در پاریس دیدار می‌کند، در بیانیه‌ای اعلام کرد که دستیابی به برجام همچنان امکان پذیر است.

در بیانیه کاخ الیزه آمده است که مکرون روز شنبه به آیت الله ابراهیم رئیسی رییس جمهور ایران گفت که احیای برجام «هنوز امکان پذیر است» اما باید «در اولین فرصت» این توافق امضا شود.


بیشتر بخوانید: اختلاف آمریکا با اسرائیل درباره ایران/ گزینه نظامی علیه ایران فعال می‌شود؟


رییس جمهوری ایران با انتقاد از مواضع غیرسازنده آمریکا و کشورهای اروپایی در احیای برجام، اظهار داشت: صدور قطعنامه در آژانس انرژی اتمی اقدامی بحران‌ساز و با هدف ایجاد فشار علیه ملت ایران بود که موجب ضربه زدن به اعتماد سیاسی است.

رئیسی تاکید کرد: جمهوری اسلامی ایران حصول توافق را در گرو حل و فصل کامل مسائل پادمانی و ارائه تضمین‌های لازم از جمله در قبال استمرار پایبندی معتبر طرف‌ها به توافق و تامین منافع اقتصادی ملت ایران می‌داند.

منبع: ایرنا
خبر های مرتبط
خبر های مرتبط
نظرات بینندگان
انتشار یافته: ۱
ناشناس
|
United States of America
|
۲۲:۵۰ - ۱۴۰۱/۰۵/۰۶
0
0
حمله امریکا، بریتانیا و اسرائیل به سایت های هسته ایی ایران قطعی هست
احیای برجام فقط حمله اونا را راحت تر و دقیق تر میکنه
نظرات شما
پیشخوان